«Не просто закінчити війну»: у МЗС назвали головну мету для досягнення миру

Кулеба відзначив ключову роль Саміту миру для закінчення війни в Україні / колаж УНІАН, фото ото 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського, УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що потрібно не просто закінчити війну, а створити реальність, в якій нова війна стане неможливою.

Як зазначається у повідомленні на сайті МЗС, сьогодні, 29 червня, Кулеба взяв участь у панельній дискусії у рамках Дубровницького форуму в Хорватії, де наголосив, що війна має завершитись досягненням справедливого та тривалого миру, який принесе розуміння усім країнам світу про потенційні наслідки акту агресії проти суверенної держави.

За його словами, йдеться не лише про відновлення кордонів чи притягнення агресора до відповідальності, а й про створення реальності, в якій нова агресія стане неможливою.

Відео дня

«Як ми знаємо з власної нещодавньої історії, а також з історії інших регіонів, мир без справедливості веде до нової війни. Тому мета — не просто закінчити війну, а створити реальність, в якій мир буде справедливим і тривалим, а нова війна стане неможливою. Це і буде перемогою», — підкреслив Кулеба.

У цьому контексті він відзначив ключову роль Саміту миру та підкреслив, що він продовжить взаємодіяти з країнами з усіх частин світу задля пошуку рішень, які дозволять відновити справедливий мир.

«Саміт миру в Швейцарії зібрав разом країни з усього світу — півночі, півдня, сходу, заходу — та продемонстрував, що всі вони поділяють щось спільне. Це «щось» — Статут ООН, принципи міжнародного права і необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність країн. І коли ми бачимо, що всі ці країни готові бути разом, а також діяти спільно, це, звичайно, додає впевненості в тому, що справедливий і тривалий мир можливий», — сказав урядовець.

Очільник МЗС наголосив, що шлях до справедливого та тривалого миру є непростим, проте він не має альтернатив. За його словами, світ повинен стерти лінії, накреслені іншими, щоб забезпечити повагу до принципів, які дозволяють нам усім жити і процвітати.

«Є речі, які нас усіх об’єднують і стирають ці відмінності. Це бажання жити в мирі та розвиватися. Для України — це мир і відновлення, що, звісно, є передумовою розвитку», — сказав Кулеба.

План закінчення війни — заява Зеленського

Як повідомляв УНІАН, 28 червня президент України Володимир Зеленський наголосив, що наша країна вирішуватиме, коли почнуться переговори з країною-агресором — з Російською Федерацією.

Він підкреслив, що Україні дуже важливо показати план закінчення війни, який буде підтриманий більшістю світу: «Це дипломатичний шлях, над яким ми працюємо».

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *