USD28.2033

Немає сенсу нападати на таку країну, як Ізраїль – думка

Немає сенсу нападати на таку країну, як Ізраїль – думка

Учасники саміту Організації ісламської співпраці, скликаний Ердоганом, визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

Близький Схід знаходиться у кризовому стані і у переформатуванні відносин між країнами. Баланс, який був впродовж останніх 20 років, порушено. Власне сам Трамп, виконуючи передвиборчу обіцянку по визнанню Єрусалиму столицею Ізраїлю, фактично додав масла у вогонь.

Де-факто звичайно, що Єрусалим є столицею Ізраїлю, оскільки більша частина урядових структур там має свої офіси. Де-юре це визнання звичайно дещо змінює. Об’єднавши мусульманський світ, це показує, що США не є незаангажованим посередником у врегулюванні, і зараз Сполучені Штати стали лише на одну сторону і фактично порушили ті домовленості, які були закладені попередніми перемовинами між сторонами за посередництвом США. Я хочу нагадати, що дехто з ізраїльтян навіть отримав Нобелівську премію миру, досягнувши певних стратегій з певною логікою вирішення конфлікту. Про нинішні події можна сказати, що стара рана була знов відкрита.

Також немаловажний момент у тому, що 11 вересня, коли були здійснені атаки на Сполучені Штати, та палестинська проблема була єдиною, яка гуртувала мусульман проти Ізраїлю і проти західних країн світу. Здавалося, вирішиться це питання, і фундаментальні проблеми на Близькому Сході припиняться.

Але після того, як міжнародний тероризм з’явився у формі Аль-Каїди, потім інших організацій, зараз – Ісламської держави, цю палестинську проблему навіть забули. Тобто звичайно, що Сполучені Штати підтримували і мирний процес: вони підтримують і свого союзника, виділяють великі кошти на підтримку Ізраїлю, але і допомагають палестинській автономії.

Читайте также:

Увеличение состава ЦИК: украинцам рассказали, чем придется «расплачиваться»

Реакція абсолютно логічна. А чи вона буде далі продовжуватись у такому дусі чи врешті-решт сторони сядуть за стіл перемовин для того, щоб наблизити вирішення конфлікту? Я сумніваюсь, оскільки якщо подивитися, що зробила Сирія – вона посилила присутність Ірану на території Сирії. Їм потрібно це для того, щоби підтримувати Хізболла, а Хізболла – це терористична організація, яка скоює теракти на території Ізраїлю. У них позиція абсолютно неприйнятна по відношенню до Ізраїлю у тому, що вони мають бути вищими і співіснування бути не може.

Тобто зараз складно сказати, чи вдасться побороти це крило і чи вдасться палестинцям більш прагматично підійшли до врегулювання. Скоріше за все ця хронічна хвороба залишиться найближчим часом і вона буде додатковим подразником між ісламським світом і Ізраїлем, як ключовим союзником у регіоні і, відповідно, Сполученими Штатами.

Читайте также:

Это Шрек: Тимошенко стала посмешищем для всех, опозорилась, как никогда

Ізраїль довів, що він здатен захищатись власними збройними силами. Його підтримує суспільство, воно монолітне у тому, щоби відбивати будь-яку агресію тих країн, з якими вона межує. Я не думаю, що щось може змінитися. Араби розуміють, що немає сенсу нападати на таку країну, яка може дати відсіч, це по-перше.

По-друге, давайте не забувати, що Ізраїль не офіційно, а де-факто володіє ядерною зброєю. І тому будь-яка країна, яка намагається зробити певні войовничі кроки по відношенню до Ізраїлю, звичайно прораховує наслідки, включаючи можливість застосування цієї зброї. Ядерна зброя стримує, я думаю, що у цьому випадку також.

Інше питання, що це може дати можливість політичним крокам, наприклад, блокаді чи якимось заходам об’єднання арабських країн, Туреччини, і відповідно Ірану. Також може бути підтримка терористичних угруповань, які можуть скоювати теракти на території Ізраїлю чи по відношенню до громадян Ізраїлю в інших країнах світу.

Тобто Ізраїль буде жити у тому ж самому небезпечному оточенні. Можливо арабський світ, Туреччина і Іран будуть координувати свої дії і на дипломатичному, і на інших фронтах для того, щоб тиснути на Ізраїль. На Сполучені Штати звичайно у них натиснути не вийде. Хіба що зробити якісь перепони збройним силам Сполучених Штатів, які ведуть антитерористичну кампанію на території Близького Сходу, тій же самій Сирії. Але я думаю, що це малоймовірно. Принаймні в Катарі, де знаходиться база Сполучених Штатів. Так що для Ізраїлю це фактично нічого не змінює. Є вороги, які хочуть стерти його з лиця мапи – фізичної чи політичної. Єдине, можливо, що інтенсивність цих заходів скоріше за все підвищиться.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Над Трампом витает призрак импичмента

Вінничан запрошують зустріти Новий рік у центрі міста

Керченский кризис. Пролив могут поставить под мониторинг ЕС

П’ять складників паризьких заворушень і п’ять порад для українців

Разруха, мучения и тотальное невезение: чего нужно остерегаться в 2019 каждому знаку Зодиака

На одному з вінницьких ринків облаштували поличку для нужденних

Денисова: Крымским адвокатам поступают угрозы от силовиков РФ

Виклик для переможців: що загрожує змінам у Вірменії

Украинские консулы посетили еще 6 украинских военнопленных в РФ

Вулицею Замостянською у звичайному режимі пішли трамваї та маршрутки

Практически вся наша элита не видит смысла оставлять свои семьи здесь. Никогда и ни при каких условиях

Реинкарнируешься – опять сядешь: убивший 81 женщину маньяк получил то, что заслуживает

Мисс Мира 2018: какое место заняла Украина (ВИДЕО)

Громада Вінниці схвалила бюджет міста на 2019 рік

NASA предоставило возможность послушать Марс

Актеру, сыгравшему комиссара Каттани, запретили въезд в Украину

Порошенко підписав закон про припинення Договору про дружбу з Росією

Жесткая посадка самолета в аэропорту “Борисполь”: в “Белавиа” рассказали детали аварии

Кремль о прекращении “дружбы” со стороны Украины: Это неуважение

Как россияне психологически ломают наших моряков и их близких