USD28.2033

Незабаром українці не зможуть їздити до Росії за внутрішнім паспортом

Незабаром українці не зможуть їздити до Росії за внутрішнім паспортом

Чинний спрощений в’їзд українців у Росію за допомогою “внутрішнього” паспорта (у формі книжечки) та свідоцтва про народження в умовах збройної агресії РФ загрожує національній безпеці України. Тому з 1 березня 2020 року Україна планує дозволити використовувати під час перетину кордону з РФ тільки закордонні паспорти – із біометричним захистом і латинською транслітерацією даних особи.

Росія чи не єдина країна світу, куди громадяни України можуть в'їжджати, використовуючи внутрішній український паспорт старого зразка (у формі книжечки) або свідоцтво про народження (це для неповнолітніх). Правда, є ще Грузія та Туреччина – туди теж в останні два роки можна в’їхати за внутрішнім паспортом, але винятково за біометричною ІД-карткою.

Низький ступінь захисту внутрішнього паспорта (у формі книжечки) та свідоцтва про народження призводить, як розповідають у Державній прикордонній службі України, до того, що щороку зростає кількість випадків виявлення, під час прикордонного контролю, підробок вказаних документів.

Насамперед цією ситуацією користуються конфліктні подружжя, аби вивезти неповнолітніх дітей – адже свідоцтво про народження не містить фотокартки, тому ідентифікувати дитину практично неможливо.

Також це становище на руку тим із батьків, кому обмежено виїзд з України через несплату аліментів на утримання дитини: просто їдеш до Росії за старим внутрішнім паспортом. Адже звіритися з базою неплатників аліментів прикордонники можуть лише в ручному режимі – електронного чіпу чи машинозчитуваної зони в такому паспорті немає. А вже в Росії береш свій звичайний закордонний біометричний паспорт і спокійно їдеш куди завгодно за кордон.

Читайте также:

Україна: між ліфтом та батутом

Нинішня ситуація є тим паче парадоксальною, враховуючи що Росія – держава-агресорка, а виїзд до неї практично неконтрольований: якщо прикордонник не може автоматично зчитати старий внутрішній паспорт, то отже й перевірити особу за базами міжнародного розшуку практично неможливо.

А в останні кілька місяців визначилася ще одна особливість – кілька українців після перетину кордону були затримані російськими прикордонниками, оскільки за поданням Росії були внесені до бази даних Інтерполу. А якби прикордонна служба України їх ідентифікувала ще на нашому кордоні (а для цього потрібно автоматичне зчитування паспорта – тоді дані автоматично накладаються на бази розшуку, та латинська транслітерація прізвища й імені), то ці люди не опинилися б у руках російських силовиків, адже Україна не видає своїх громадян іноземним державам.

Читайте также:

Глава Минздрава Степанов поставил крест на медреформе в Украине?

Ну й нарешті – тисячі бланків внутрішніх паспортів у формі книжечки залишилися в окупованих Криму, Донецьку та Луганську. До цих бланків російські спецслужби можуть вклеїти будь-яке фото та вписати будь-яке прізвище. Таким паспортом – уже зі зміненою фотокарткою, можуть послуговуватися для перетину держкордону особи, які вчинили (або мають намір вчинити) протиправні дії, що загрожують державній безпеці та громадському порядкові. Тобто для створення широкої мережі російської агентури в Україні кращого способу годі й придумати.

Розуміючи всю серйозність ситуації відповідні міністерства та відомства України розробили схему зупинки з 1 березня 2020 року права подорожувати до Росії за внутрішнім паспортом.

Так, відповідно до проекту, буде зупинено дію відповідних додатків до Угоди від 16.01.1997 р між урядом України й Урядом РФ “Про умови безвізових поїздок громадян” та Угоди від 18.10.2011 між Кабміном України й урядом РФ “Про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та РФ”. Ці документи відносять внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народження до переліку документів, що надають громадянам України право на в’їзд, виїзд, перебування та пересування територією РФ.

Дата 1 березня 2020 початку застосування нових правил – це “м’який сценарій”, оскільки таке відтермінування на три-чотири місяці надасть можливість провести належну інформаційно-роз’яснювальну роботу. І своєчасно видати закордонні паспорти всім зацікавленим громадянам.

Нова процедура – перетин українсько-російського кордону винятково за закордонним паспортом, дозволить й ідентифікацію громадян проводити, і в’їзд-виїзд чесних українців не обмежувати.

За моєю інформацією, прийняття відповідного урядового рішення може відбутися вже протягом найближчих днів. Якщо, звісно, у нинішнього найвищого політичного керівництва вистачить розуміння критичності ситуації.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Те, кто достаточно умен, чтобы не лезть в политику, наказываются тем, что ими правят люди глупее их самих."

© Платон

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

15 августа. Памятные даты

В США изобрели дрон, засевающий поле за восемь часов

Шок, разрыв печени и синяки по всему телу: СМИ показали последствия зверств силовиков в Беларуси. ФОТО 18+

Зеленский сожалеет из-за решения Лукашенко отдать террористов Путину

“Лукашенко зробив свій вибір”: у МЗС України відреагували на повернення Путіну “вагнерівців”

Таблицы Google Sheets и Microsoft Excel перенесли в трехмерную виртуальную реальность

Как бороться с завистниками и энергетическими вампирами: 5 правил быстрого реагирования

Беларусь не сообщала Украине о своем решении выдать вагнеровцев России

Экс-советник Путина допустил, что российские силовики уже могут быть в Беларуси

Минцифры готово содействовать переезду белорусских ИТ-компаний в Украину – Федоров

Друзенко: СРСР помирає на наших очах, бо так і не зрозумів людської природи

Лукашенко отдал вагнеровцев России. Украина пообещала Беларуси “принцип взаимности”

Білоруська ЦВК – найбільш незалежна, бо від неї нічого не залежить

Hubble обнаружил причину затмения звезды Бетельгейзе

Киев ввел ряд запретов из-за обострения эпидемии. Что теперь нельзя?

На Вінниччині волонтер і АТОшнік врятували 7 цуценят, що застрягли в ямі зі смолою під палючим сонцем

Кремль запускает последний отсчёт для аншлюса Беларуси

Військовому лікарю з Вінниці вручили “Медичний Оскар”

У Вінниці проведуть фестиваль повітряних куль

ДВУФК Дніпро — переможець першого турніру з осінньої серії турнірів Utmost Cup! | Вінницька асоціація дитячого футболу