USD28.2033

Нічого хорватського: що небезпечного в законах щодо реінтеграції ОРДЛО

Нічого хорватського: що небезпечного в законах щодо реінтеграції ОРДЛО

Серед двох законів щодо реінтеграції ОРДЛО один здається ключовим, а інший маскувальним.

Маскувальний закон – “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. У ньому фіксується факт агресії РФ, факт окупації українських територій і створення окупційних адміністрацій із колаборантів і російських емісарів, узаконюється провідна роль ЗСУ в проведенні військової операції із захисту від цієї агресії тощо.

Тобто маскувальний законопроект фіксує вже давно очевидне, що, звичайно, пора було зробити ще 2014 року. Але по суті нічого нового не додає до ситуації та до перспектив деокупації. Навіть не здивуюся, якщо в підсумку з нього приберуть чи якось зроблять більш прийнятними згадки про Мінськ угоди. Тому що цей закон тільки задля того, щоб був ухвалений інший.

І цей інший закон, “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”, – ключовий. Ним на ближчий рік подовжено положення закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Зважаючи на все, саме цей закон президент, його адміністрація та всі їхні союзники вважають ключовим, таким, що створює умови для відходу РФ із ОРДЛО, таким, що в реальності імплементує Мінські угоди, що б там не було написано чи не написано в згаданому на початку іншому законопроекті.

Читайте также:

У Путина ответили матери Сенцова на просьбу о помиловании

Фактично, цей ключовий законопроект закріпляє проросійську й колаборантську місцеву владу на окупованих територіях навіть після відходу звідти РФ. І ще він натякає на можливість проведення місцевих виборів на цих територіях уже в грудні цього року. Адже 7 грудня 2014 року називалося датою місцевих виборів у тому законі, дію якого пропонують подовжити. Чи значить це, що дата виборів автоматично трансформується в 7 грудня 2017 року? Не очевидно, але дуже можливо.

Читайте также:

Николай Томенко нашел решение янтарной проблемы в Украине: выход только один

Чомусь офіційно це називають хорватським варіантом реінтеграції. Але досить почитати подовжуваний на рік закон, аби зрозуміти, що там нічого хорватського і близько немає. Адже в пропонованому зараз варіанті й вибори мають проводити до демілітаризації, і ніякої адміністрації ООН не передбачено. Більш того, достроково усунути обраних на цих виборах осіб навіть після закінчення дії закону категорично заборонено, це також прописано окремо. Взагалі не передбачено жодних варіантів усунення чинних окупаційних адміністрацій від влади.

Більш того, положення про підпорядкування місцевих силовків місцевій виборній владі також прямо суперечить тому, що передбачала хорватська ідеологія реінтеграції. Там ключовим було, що місцева міліція діяла як частина адміністрації ООН і під керівництвом адміністрації ООН. Про вибори, які проводилися аж за два роки, після повної демілітаризації та врегулювання питань із украденим майном, із поверненням тимчасово переміщених осіб, я навіть не згадую. Тому не полишає враження, що під новими назвами впихують сценарій іще 2014 року.

Якщо підбити підсумки, то перший закон ухвалювати варто. А другий, щодо “мирного врегулювання ситуації”, – небезпечно.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Курс доллара на 20 октября: американская валюта пошла в наступление

Население Украины сократилось до 42,2 млн – Госстат

Красноречивое свидетельство деградации РПЦ и ее филилала УПЦ МП

Субсидии по-новому: Кабмин снова изменил правила, что нужно знать простым украинцам

УПЦ КП: Лавры неизбежно будут переданы Украинской церкви

На новий опалювальний сезон за наказом Порошенка ціна на газ і тарифи на тепло будуть на 23,5% вищі – Тимошенко

Украина выставила на продажу арестованное судно “Норд”

Русская зарубежная церковь разорвала отношения с Константинополем

Друг Путина из Италии: Украина разжигает религиозную войну

Олег Ляшко віджався з юною силачкою Ніколь Князєвою. ВІДЕО

На Вінницю чекає “Зелена хвиля”

Вінницю визнали найкомфортнішим містом для ведення бізнесу

У Вінниці представили проект розвитку міста до 2030 року

“Я никогда не сдаюсь”: Сенцов ответил на письмо Кольченко

Політолог: Путін кричить, що всіх повбиває, насправді сподіваючись, що з ним домовлятимуться

В Херсоне у русского языка отобрали статус регионального

Госдума РФ сделала шизофреническое заявление о ситуации в Украине

Аграрная партия Украины примет активное участие в президентской и парламентской избирательной кампании 2019 года и сформирует собственную фракцию в Верховной Раде

И тут США: в РПЦ считают, что Варфоломей “выполняет заказ извне”

Тымчук: В России уже фактически разработана операция по дестабилизации ситуации в Украине с использованием религиозного фактора