USD28.2033

Нова рівність імені Джоржда Флойда: на що має надихнути українців останній подих афроамериканця

Нова рівність імені Джоржда Флойда: на що має надихнути українців останній подих афроамериканця

Пам’ять Джорджа Флойда гуде світом розвинутих демократій. Її центральним гаслом є вимога рівності. Але не тієї формальної рівності всіх і кожного перед законом, якою пишаються сучасні демократії. Це нова рівність. Яку треба ще вхопити і зрозуміти.

Коли Blacks Lives Matter! – Життя чорних має значення! – то тоді має значення кожна ідентичність – від груп людей з гендерною ідентичністю до великих національних спільнот. Це – рівність екзистенційна, безкомпромісне визнання рівності різних способів колективного життя. Але це зовсім не означає просте: All Lives Matter! – Життя всіх має значення!

Чому? Останнє гасло виникло як альтернатива першому і набуло нівелюючого значення, яке руйнувало головний меседж чорного руху за екзистенційну рівність. Відповіддю було – це не вірно! Це не так! Не так, оскільки якщо зараз закріпити принцип життєвої рівності між всіма, це значить заморозити всі стігми нерівності і несправедливості по життю, які існують на зараз. Фактично – Не Всі Рівні По Життю! – хоча по закону і конституціям всі рівні. А ми бачимо, що ми зовсім не рівня іншим.

Читайте также:

Береза: Зеленский смог заработать за год больше, чем Байден. Почему? 

“Не можу дихати!” Флойда йде по світу як надихаюча відозва до нового типу справедливості – екзистенційної, справедливості повного і кінцевого визнання інших способів життя. Але для цього потрібно відновлення історичної справедливості. Це потрібно якраз для того, щоб виявити чинники минулої нерівності, які призвели до стану нерівності сьогодні. Нерівності в рівні життя, освіті, доступі до медицини, мові, у щасливій долі, нарешті – до всіх форм прихованої, втім відомої всім дискримінаціі за етнічними ознаками.

Читайте также:

Зеленський призначив Оксану Маркарову послом України в США

Відновлення історичної справедливості сьогодні стає другим мотивом всесвітнього руху за нову рівність. В нього немає кращого символу, ніж скидання з постаменту у річку статуї рабовласника Колстона самими його соплеменниками – жителями англійського Брістоля. Для нової рівності відновлення історичної справедливості matters, має значення. Має значення така рішуча деколонізація політики пам’яті.

Вона схожа на нашу декомунізацію, водночас йде набагато глибше – вглиб давнішої історії колоніальної несправедливості. Якби ми послідовно також пішли цим шляхом, то нам було б легше доводити, що існуюча рівність мов і культур в сучасній Украіні – це фактична колоніальна нерівність. Відновлення історичної справедливості – це повалення нерукотворних пам’ятників нашого колоніалізму. Й першим на черзі мав би бути пам’ятник пам’яті слів Валуєвського указу: “Никакого особенного малороссийского языка не было, нет и не может быть!” Нова рівність вимагає скинути його в потойбічну річку Лєту. Це і є приклад нової рівністі, як би нас не звинувачували в радикалізмі ті, для кого какая разніца.

Ось на що надихає весь світ останній подих Флойда.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "У людей (народов) не имеющих недостатков очень мало достоинств.
  "

  © Авраам Линкольн

  Боевики обстреляли Авдеевку, ранен гражданский

  Меркель заявила, что действия России по аннексии Крыма и поддержке сепаратистов на Донбассе – нарушение международного права

  Помер український блогер і письменник Святослав Носов, більш відомий як Gorky Look

  Умер блогер и военный медик Gorky Look Святослав Носов

  Украина хочет бесплатно получить казахстанскую вакцину от коронавируса

  В Австралии стартовали испытания COVID-вакцины в виде спрея

  “Я больше не могу вам платить”. Появились подробности об исчезнувшем в Одессе офицере

  У ТКГ розказали, що може вивести переговори по Донбасу з глухого кута

  Разумков: В ближайший год Украина не станет членом НАТО. 10 лет – “теоретически возможно”

  У Житомирі вантажівка з асфальтом провалилася під асфальт. ВІДЕО

  Xiaomi хочет заряжать смартфоны через звук

  В Киеве задержали криминального авторитета “Деда”. Его уже трижды выдворяли из Украины

  Разумков оцінив перспективи членства України в НАТО

  В Черном море под Одессой заметили огромный смерч. ВИДЕО

  Стартовали съемки четвертого сезона «Мира Дикого Запада»

  В Ялте из-за потопа один человек погиб, 18 пострадали. В Кабмине обвиняют оккупантов

  Кирилл Сазонов: Зрада отменяется. США будут и дальше помогать Украине

  Дело Шеремета. Ермак и его замы встретились на Банковой с Яной Дугарь

  В Гааге по делу MH17 показали перехват разговоров террористов, в которых они жаловались на мощь ВСУ и многочисленные потери

  Netflix показал новый тизер второго сезона «Ведьмака»