Site icon News Online 24

«Одна з найчудовищніших історій брехні»: Подоляк — про Будапештський меморандум

Подоляк називає Будапештський меморандум «однією з найчудовищніших історій брехні» / Колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Будапештський меморандум був однією з найчудовищніших «історій брехні» в сучасній історії людства. Документ не працював, і це було зрозуміло всім сторонам, які його підписували. Про це в коментарі РБК-Україна сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, меморандум можна вважати однією з найбільших ілюзій та обманів сучасної історії, адже фактично він був підписаний лише формально, без реальної ваги чи практичного застосування.

При цьому, за словами представника ОП, проблема полягала не в самому факті передачі ядерної зброї чи відмови від стратегічної бомбардувальної авіації, а в тому, хто аналізував цю домовленість і які були інструменти її виконання.

Відео дня

«Мало того, що з’ясувалося, що меморандум — це не документ про логістику й мало того, що там не прописані конкретні гарантії, що треба робити в тій чи іншій ситуації. Більше того: один з гарантів і почав війну», — зазначив Подоляк.

Він нагадав, що на той момент Україна добровільно звернулася до країни, яка мала намір її знищити, і запропонувала віддати всі свої стратегічні ресурси. При цьому ті, хто отримував ці ресурси, без вагань погодилися, а згодом використали передане озброєння, щоб атакувати саму Україну:

«Хотілось щось швидко отримати, і точно всі думали: «ні, ну нас нпе зможуть образити, дивіться, які держави, які країни підрисали. Але з’ясувалось, що не те, що можуть образити, а просто забрати і цим же тебе побити».

Євроатлантичні прагнення України і Будапештський меморандум

Напередодні Міністерство закордонних справ України зробило заяву з нагоди 30-річчя з часу підписання Будапештського меморандуму. Там зазначили, що Київ не прийме жодних замінників повноправного членства в НАТО.

Раніше президент України Володимир Зеленський назвав, що може стати найбільшим антивоєнним кроком. За його словами, таким кроком може стати закріплення геополітичної визначеності курсу на вступ України до НАТО і Європейського Союзу.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Заморожування війни призведе до повернення військ Путіна через кілька років, — Зеленський
  • «Нічого не можна виключати»: головний дипломат ЄС — про введення в Україну іноземних військ
  • Запрошення України до НАТО: у Reuters розкрили, чи згодні союзники прийняти Київ до Альянсу
  • www.unian.ua

    Exit mobile version