USD28.2033

Оновлення влади – через зниження прохідного бар’єру на виборах

Оновлення влади – через зниження прохідного бар'єру на виборах

Сьогодні на заваді зміни політичних еліт в Україні стоять дві перешкоди, які ми маємо ліквідувати до наступних парламентських виборів.

Перша – високий прохідний бар'єр, який консервує ситуацію та не здатен змінити конфігурацію парламенту.

До Верховної Ради сьогодні мають змогу пройти лише великі політичні угруповання, що фінансуються олігархами та мають необмежений доступ до ЗМІ. І сьогодні всі соціологічні дослідження демонструють, що жодна нова політична сила до парламенту не пройде.

Відтак ми вчергове можемо побачити лише перерозподіл голосів та мандатів між парламентськими партіями, але це жодним чином не призведе до нашої головної мети – зміни в Україні політичної еліти.

Друга перешкода – закриті виборчі списки, які дозволяють спонсорам політичних партій проводити до парламенту відвертих злочинців, корупціонерів та непрофесіоналів. Виборці не мають жодного впливу на склад Верховної Ради – вони можуть лише обрати партії, які потраплять до неї.

Моя головна політична мета – повністю змінити правлячі еліти та привести до влади людей не з політики – науковців, успішних управлінців, професіоналів з високими моральними якостями.

Тому разом з іншими депутатами з різних фракцій, що входять до Республіканського клубу, я стала співавтором нового Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів народних депутатів України N7366-6, який вирішить зазначені проблеми і дозволить нам повністю змінити принципи обрання представників народу до парламенту.

По-перше, у новому законопроекті зменшується прохідний бар'єр: до 2% для партій і до 3% для партійних блоків. Це дасть можливість щонайменше на третину оновити склад парламенту та привести до нього професійних та порядних людей.

Читайте также:

СМИ: В штабе «БПП» в Черкассах организовали масштабный подкуп избирателей

По-друге, вибори за новим законопроектом мають відбуватися на пропорційній основі, яка зменшить ризики підкупу виборців на округах, та за відкритими списками, але у більш ефективний, легкий та зрозумілий для людей спосіб, ніж сьогодні пропонується.

Наразі іншими законопроектами передбачається впровадити голосування за списки з преференціями, коли громадяни будуть обирати у списку не тільки партії, але й кандидатів від них. Враховуючи, що більшість громадян знають з кожної партії лише кількох спікерів і не знайомі з рештою кандидатів, зробити об'єктивний вибір для громадян буде неможливо.

Тому нашим новим законопроектом пропонується запровадити голосування на праймеріз, яке організується ЦВК. У праймеріз візьмуть участь усі бажаючі, добре знайомі з тією чи іншою партією, які зможуть, попередньо зареєструвавшись, у відповідний день прийти на дільниці та проголосувати за кількох кандидатів від партії.

Читайте также:

Порошенко перешел в наступление, выборы под угрозой: подробности масштабного саботажа

За результатами праймеріз ЦВК змінить черговість кандидатів у списку, представленому партією чи блоком, і найбільш одіозні та неприйнятні для суспільства кандидати опиняться у його непрохідній частині.

В результаті у день виборів виборці отримають змінені за результатами праймеріз списки партій та оберуть ту силу, яка їм до вподоби.

Зрештою, у законопроекті грунтовно розроблені інші механізми, які роблять процес більш прозорим та зменшують ризики фальсифікацій та підкупу виборців.

Так, зокрема, тепер кожен громадянин за наявності електронного підпису зможе обрати собі будь-яку дільницю в країні, зареєструватися на ній за допомогою веб-ресурсу “Особистий кабінет виборця”, а потім проголосувати з відповідною відміткою у загальному електронному Реєстрі, що унеможливить багаторазове голосування та каруселі.

Обов'язковими стануть і теледебати між представниками партій і блоків, а неучасть в них стане підставою для скасування реєстрації.

Всі кандидати у народні депутати повинні будуть взяти відпустку на весь період виборчого процесу для запобігання використанню адміністративного ресурсу.

Для передвиборчих програм встановлюються базові вимоги, а розповсюджувати передвиборну агітацію зможуть лише громадяни, уповноважені на це відповідними партіями та блоками.

Для заохочення громадян до участі в роботі виборчих комісій усувається минула дискримінація в оплаті, закріплюючи принцип рівної оплати праці всіх членів комісій за виконання ними своїх обов'язків.

З метою скорочення витрат на передвиборну агітацію, нашим законопроектом встановлюється, що джерелами формування виборчих фондів на виборах можуть бути лише внески громадян та громадських об'єднань, які ведуть прозору звітність і оприлюднюють свої детальні фінансові звіти на своїх веб-сайтах.

Законопроект, одним із соавторів якого я стала, є сьогодні найкращим варіантом закону про вибори, який дозволить оновити парламент, привести в нього нових людей та обмежити вплив олігархів на склад депутатів Верховної Ради.

Сподіваюся, що вже найближчим часом його внесуть на розгляд парламенту і ми зможемо зробити ще один крок до нашої головної мети – повної зміни політичних еліт.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Мураев, Гончаренко и Геращенко вошли в ТОП политических проституток Украины, – СМИ

Юлія Тимошенко: Перемога Зеленського – шанс для України

Представники ОРДО передали українській стороні 60 засуджених, які відбували покарання у тюрмах на непідконтрольній частині Донбасу. ФОТО

Чотири сфери, які маємо пильнувати найближчим часом

ГПУ викликає оточення Порошенка для вручення підозр. ДОКУМЕНТ

Украинцы свой выбор сделали. Теперь выбор за Зеленским

Изменить прозападный вектор развития Украины будет очень сложно – Корчилава

У Зеленського жорстко відповіли на привітання Януковича

Влиятельные демократы оставляют открытой возможность импичмента Трампа после обнародования доклада Мюллера – Reuters

Студенти ДонНУ показали інше обличчя людей

“Знай своего чиновника”, продукты, косметика: нацконкурс IT-проектов назвал победителей

Рятувати дитячі серця закликають вінничан

Вінничанин, збираючи дрова знайшов 7 снарядів

Вінничани підтримали Зеленського

Що далі? П’ять зауваг після виборів

Киевский международный фестиваль назвал победителей короткого метра

ЦВК опрацювала понад 98 % протоколів. ІНФОГРАФІКА

Вступительная кампания-2019: назвали самые популярные предметы ВНО

Нардеп Вадим Івченко дав поради Зеленському щодо складання іспиту на ефективність. ВІДЕО

Суд по делу Аласании против НОТУ перенесли на июнь