USD28.2033

Основна загроза полягає в тому, що хто б не виграв президентські вибори, це буде вибір меншості – Волошина

Основна загроза полягає в тому, що хто б не виграв президентські вибори, це буде вибір меншості – Волошина

Виборчу компанію, ще до її початку, передбачали як найбруднішу. Більшість експертів сконцентрувалася на скандалах, компроматах, технічних кандидатах, забуваючи про те, що артпідготовка до президентських та парламентські виборів 2019 року розпочалася з перших днів відновлення легітимності влади в Україні. Мається на увазі бомбардування українського інформаційного простору брехнею, роздмухування росту рівня недовіри, війна всіх проти всіх, навмисне замовчування одних важливих для країни тем і роздмухування інших. Інформаційні агенти іноді входили в такий раж, що починали версти грандіозні по своїй дурості дурниці, на кшталт прямого народовладдя по кожному рішенню, яке всіх врятує; або обміну Криму на мир, як запоруки економічного зростання України.

Найбільшою загрозою на цих виборах стало втручання Росії. Тільки почалося воно не вчора. Насправді, вплив країни-агресора на політичні процеси в Україні не припинявся ані на хвилину. Журналістика — це четверта влада. І як будь яка влада, що не знає обмежень, вона розбещує. Суцільне розбещення, байдужість до долі країни, ненависть до потенційних союзників та толерантність до ворогів — ось з чим Україна входила в передвиборчій сезон. То чи варто дивуватися, що попередні рейтинги очолює кандидат, який демонстративно уникає відповідей на політичні питання, не робить заяв та не відстоює свою програму?

Першим моментом, на який варто звернути увагу, є велика кількість кандидатів. Частина з них не веде передвиборчої компанії, частина — агітує на користь одного з топ-кандидатів, тобто тих, хто має шанси увійти у другий тур. Тут потрібно розуміти, що самі по собі непрохідні кандидати розрізняються на умовні чотири групи. Перша — це ті, хто має спрацювати за, або проти вірогідного переможця. Однакові прізвища, націленість на чиєсь електоральне поле, відверті провокатори. Всі вони належать до групи підтримки одного з потенційних переможців і, як правило, годуються з його гаманця. Так як одним з переможців на пройдешніх виборах розраховує стати Російська Федерація, частина з представників цієї кандидатської групи працює прямо на неї, вносячи хаос та готуючись писати заяви про фальсифікацію.

Читайте также:

Битва с коррупцией в Украине: главное – пообещать

Друга частина — це ті, хто не сподівається обратися на посаду голови держави, але будучі лідером політичної сили, змушений приймати участь в перегонах для того, щоб підвищити рейтинг політичної партії. Таким чином цей кандидат відпрацьовує свою парламентську програму в якій основний акцент робиться на соціальній, тарифній та економічній сфері. Це дезорієнтує виборця, який не може відрізнити повноваження прем’єр-міністра від обов’язків президента. Таким чином створюються додаткові умови для передвиборчих маніпуляцій.

Читайте также:

Особый рудимент: Севастополь – это просто один из городов Украины

Третя категорія непрохідних — це ті, хто вклавши 100 тисяч доларів, намагаються збільшити власну капіталізацію. Вдало, а головне яскраво проведена компанія має збільшити власну пізнаваність кандидата. Потім не буде жодних проблем з потраплянням в партійний список до якоїсь політичної сили. Фактично мова іде про продаж самого себе тому, хто запропонує більше. Інколи такий кандидат навіть може мати за собою політичну силу. Тоді покупцем виступає олігарх, або центр впливу. Є в цьому щось непристойне. Але найгірше, що такі кандидати із самого початку налаштовані на власний піар. Вони перетворюють політику на маскарад та не гребують відвертим популізмом.

Четверта група з тих, хто імітує змагання за президентське крісло – це політичні заробітчани. В умовах, коли між другим та третім місцем в рейтингу лічені відсотки, лояльні члени виборчих комісій на вагу золота. Вклавши два з половиною мільйони гривень, такі кандидати можуть заробити десятки мільйонів доларів продавши свої місця в комісіях потенційному переможцю. Вони як правило не ведуть передвиборчої агітації, віддаючи перемогу кулуарним перемовинам та передвиборчим аукціонам. Відсутність ідеологічних уподобань у виборців сприяє появі випадкових людей у списках кандидатів у президенти. В той же час передвиборча риторика, яка не має жодного відношення до завдань, що стоять перед майбутнім президентом маргіналізує виборця, знецінює політичний процес та призводить до росту популізму. Маємо взаємозараження, коловорот політичного ідеотизму в природі. Росія була б не Росія, якби не скористалася такою пікантною специфікою української політики.

Читайте также:

“Гражданская война” России против Украины

Ще одним напрямком, по якому працює країна-окупант є громадські рухи та спільноти. Тут ціль нібито зрозуміла — хитати ситуацію, вкидати компромат, налаштовувати всіх проти всіх. Кількість російських агентів в громадському секторі не складно проаналізувати, якщо уважно придивитися до дивних активістських союзів. От що може раптом поєднати праворадикалів, що влаштовували облави на поборників прав секс меншин та організаторів гей-парадів? Любов до країни? Ненависть до спільного ворога? Наказ із Центру? Поруч із жовто-блакитними прапорами все частіше можна помітити бригадирів «тітушок». У наглядових радах та громадських організаціях все більше відвертих колобарантів. В ефірах українських телеканалів іде неприхована проросійська пропаганда. Хаос в публічній сфері став причиною того, що запит на майбутнє сьогодні формують антипатики України. Рано чи пізно це має призвести до громадянського вибуху, де маси будуть вести керовані з Москви «обществєнники». План хаотизації інформаційного простору з самого початку був таким. Дуже схоже на те, що Росія намагається створити умови до імітації Майдану 2004 року. У країні, де суспільство ненавидить владу, де праворадикальний дискурс більше не відрізняється від гасел «ліваків», не складно поєднати в єдиному повстанні різні групи. Потрібен лише привід. Вибори, на яких жоден з кандидатів не має переваги, — найкращий час сіяти недовіру до виборчого процесу взагалі.

Основна загроза для країни полягає в тому, що хоч би хто виграв президентські вибори, це буде вибір меншості. Майбутній президент зі старту не буде мати підтримки суспільства. Строкатість майбутнього парламенту довершить процес. Вибори під інформаційними, фінансовими, диверсійними дулами російських окупантів є великою небезпекою, яку зростили самі українці. Ті самі циніки, покидьки та корисні ідіоти, які весь цей час намагалися скористатися ситуацією для просування власних інтересів. Але вибори — це ще й шанс. Росія намагається послабити інститути влади: президентську, парламентську, місцеву. Тому найголовнішим завданням стане відновлення довіри. Україна потребує моральності в політиці. Інакше українці знову переможуть самі себе.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Ласкаво просимо в реальний світ

Стало відомо коли у Вінниці завершать опалювальний сезон

До 15 червня в лісах Вінниччини діє “Сезон тиші”

Станом на ранок 2 квітня у Вінницькій області зареєстровано 54 випадки COVID-19

Украинцы начали экономить на “коммуналке”, долг с начала года – более 32 миллиардов

Каждый стартап может получить не больше $75 тысяч — директор фонда

Магера: Не дивуйтеся, якщо тижнями і місяцями під час карантину не зможете захистити свої права і свободи від свавілля у суді

Чи можна не платити за оренду житла під час карантину: юристи дали відповідь

Минздрав: среди больных COVID-19 в Украине – 20 детей и 26 медиков

В Украине объявили старт конкурса ІТ-проектов HackCorona

Вирус не должен отвлекать мир от войны РФ в Украине

2 апреля. Памятные даты

К отбору украинских стартапов привлекли уже почти 400 экспертов

112-річного британця визнали найстарішим чоловіком у світі. Він пережив пандемію “іспанки”, але в ізоляції зараз уперше

Украинские провайдеры “прокачивают” интернет, потому что на карантине вырос трафик

Война только начинается: Коломойский наказывает Зеленского

Колись карантин закінчиться, але не для всіх

Над Арктикой появилась озоновая дыра рекордных размеров

В Житомире завершили съемки фильма о Сергее Королеве

Коронавирус и Евросоюз. Убивает или делает сильнее?