USD28.2033

Особливості роботи прес-секретаря: чому так важливо бути професіоналом у цій сфері

Особливості роботи прес-секретаря: чому так важливо бути професіоналом у цій сфері

Ми маємо критичну ситуацію в країні, коли прес-секретарі наших політиків демонструють некомпетентність в елементарних базових знаннях своєї професії та не можуть доступно подати інформацію для суспільства аби налагодити прозору та зрозумілу комунікацію.

Хто ж у цьому винен?

Помилка 1

Як це не дивно звучить – це сам роботодавець. Не всі керівники здатні влаштувати кваліфікований та адекватний відбір на дану посаду. Або ж не розуміють, якими навичками та вміннями мають володіти прес-секретарі, щоб ефективно здійснювати комунікацію між політиком та суспільством, мало попрацювати лише у якомусь виданні та вміти писати.

Помилка 2

Це наділення прес-секретаря непритаманними йому обов’язками. Коли він елементарно має робити каву керівнику та замовляти квитки. Це займає важливий час, який би він міг витратити на написання тез, прес-релізів, підготовки до важливих переговорів та прес-конференцій.

Читайте також: Чому антикризовий штаб – must have для політика вищого рівня

Саме така система мислення керівників й підходу до підбору прес-секретарів досить часто є основною причиною неефективної та некваліфікованої роботи прес-секретаря.

Зауважимо, що за класичними визначеннями професії, “прес-секретар вважається “старшим радником із питань комунікацій”, це людина є менеджером та управлінцем усієї комунікації чи то організації, чи то публічної особи. Тому, прес-секретар – це не просто черговий помічник політика  в стилі “напиши щось у фейсбук”, а відповідальний менеджер-управлінець з бездоганною репутацією.

Читайте также:

Украина предоставила Польше разрешение на эксгумацию

Яка освіта має бути у прес-секретаря? І де вчитися?

Прес-секретар – це не лише журналіст як помилково вважають. Місія цих професій принципово відрізняється. Завдання журналіста полягає в тому аби знайти істину, бути нейтральним, подати історію цікаво, неупереджено, об’єктивно, показувати різни сторони та факти події. Завдання ж прес-секретаря подати історію так, як репутаційно вигідно його керівнику. Інколи прес-секретарю потрібно прикрасити, зманіпулювати й ситуативно оперативно покреативити, аби вирулити та виправити ситуацію, яка буде вигідна керівнику, в дуже проблемних моментах. Знати основи психології та вміти тримати руку на пульсі, оперативно реагувати, коментувати та здійснювати підтримку іміджу керівника на високому рівні.

Прес-секретар – це людина, яка має знатися на психології, розумітися на соціологічних дослідженнях, швидко реагує на різні ситуації в інформаційному просторі, брати на себе відповідальність, мислити стратегічно та довгостроково, креативно. Тільки така людина здатна вибудовувати системну та якісну комунікацію, що сприяє досягненню бізнес-цілі компанії чи цілі керівника.

Читайте также:

Студентка, яка загинула при збройному нападі у Фінляндії, виявилася українкою

Це людина, яка самостійно приймає важливі рішення, вміє виходити із кризових ситуацій, брати на себе відповідальність, для того, щоб вибудовувати якісну комунікацію між органами влади та народом.

Крім того, прес-секретар зобов’язаний розуміти, як працюють ЗМІ та вміти з ними комунікувати. Це його перша цільова аудиторія. Робота прес-секретаря морально виснажлива і складна.

Що стосується керівництва: правильна й розумна мотивація, підтримка, – гарантія того, що з репутацією все буде добре. Ще важливий один із важливих аспектів – чесність. Приховувати реалії від прес-служб – фатальна помилка. Спеціаліст із комунікацій має знати всю правду вчасно. І лише тоді він здатен зорієнтуватися, що і як подавати публічно.

Але не подумайте, що в цій професії усе так страшно! Приємним бонусом для прес-секретаря буде постійний рух, розвиток, спілкування з найрізноманітнішими людьми та можливість впливати на реальні процеси. І ще один важливий момент: робота спеціалістів із комунікацій має добре оплачуватися.

Якщо саме Вам цікава ця професія, то з 1 лютого 2020 року в Україні стартує Школа прес-секретаря політика. Курс підходить для журналістів, помічників народних депутатів та людей, які хочуть опанувати професію з нуля.

Зареєструватися на навчання можна тут.  

Дякуємо за підтримку ГО “Інститут Свободи Слова” та ВО “Платформа Громадянських Ініціатив”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Пока в Давосе обсуждают экологические риски, Украина продолжает тонуть в мусоре

Украинский фонд стартапов отобрал 12 претендентов, которые поборются за $75 000

Число жертв землетрясения в Турции возросло до 14

В Турции произошло мощное землетрясение, есть жертвы

Названы новые участки для разведения сил на Донбассе

Нацбанк випустить монету, присвячену Пацюку

Италия может оштрафовать Facebook на €5 миллионов

В Болгарии задержали подозреваемого в нападении на Гандзюк

Официально. Помпео приедет в Киев 30 января: с кем встретится

Вы покупаете своему маленькому ребенку билет в цирк посмотреть на смешных слоников? Расскажите ему это

Разворачивать сети 4G операторам будет легче – решения Кабмина

На границе усиливают контроль, чтобы в Украину не попал коронавирус

Заплануйте прогулянку. Вихідними в Україні переважатиме суха погода, навіть із сонцем – синоптикиня

В Tinder появится кнопка вызова полиции — на случай неудачных свиданий

Законопроєкт про дезінформацію не залишає місця свободі слова – В’ятрович

Государство увеличит финансирование 17 вузов

Кабмин создал группу для борьбы с последствиями изменения климата

Путину было о чем рассказать в Израиле на форуме памяти жертв Холокоста, но он предпочитает молчать или врать

“Віддана” собрала за первый уик-энд почти три миллиона

Борьба с дезинформацией является приоритетом Youtube – президент компании