Site icon News Online 24

Переговори з РФ: аналітик пояснив, що не влаштує Кремль у «мирному плані»

Аналітик пояснив, чому Кремль не погодиться на переговори / колаж УНІАН

Російська Федерація, вряд чи, погодиться на перемир’я, бо наразі не досягла намічених планів  — не контролює частину Курщини та низку українських регіонів, які оголосила «своїми».

Також, на думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, РФ захоче повернутися на ринок Європи зі своїми енергоресурсами, що, ймовірно, не влаштує США.  

За словами Коваленка, наближається інаугурація новообраного президента США Дональда Трампа й, як вважає, Коваленко, після цієї події американський лідер «агресивно форсуватиме» мирні домовленості з Росією. Аналітик звертає увагу, що, по-перше, Москва, станом на сьогодні, щоб якось вразити Трампа, не виконала жодного свого бойового завдання.

Відео дня

Другий момент — одна за умов Дональда Трампа, пов’язана з тим, щоб зупинити бойові дії на тих межах, на яких зараз є лінії зіткнення. Й в цьому контексті, як вважає аналітик, виникнуть питання вже не стільки до української сторони, скільки до російської. Він пояснює: у «багаторазово  зґвалтовану» російську Конституцію внесене, що Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська області України – це території Російської Федерації. Оглядач міркує: якщо це територія РФ, чи контролюється вона в адміністративних межах російськими військами?

«Херсонщину, наприклад, ні… Запорізька область, відповідно, ні. І ми також все бачимо  — Донеччина, станом на сьогодні, — ні! Навіть Луганщина – ні, бо є невеличка ділянка на Сіверському напрямку — Білогорівка, яка теж не контролюється», — констатує експерт.

Окрім того, дуже важливий момент – ситуація Курській області, де наразі понад 600 квадратних кілометрів не контролює РФ.

«Призупинити тут бойові дії? Путін на це піде? Звісно, ні! Й тому Дональд Трамп буде розчарований тим, що почує від військового злочинця Володимира Путіна… Але є ще дуже важливий пункт, на який Росія ніколи не погодиться», — наголошує Коваленко.

На його думку, проблема у прагненні РФ досягти пом’якшення санкцій під час можливих перемовин. Це стосується енергоресурсів — газу та нафти, які, за бажанням Кремля, повинні потрапляти на європейський ринок.

«Але за цей період США повністю зайшли в Європу зі своїм газом, своїми нафтопродуктами й намагаються тільки розширювати це. При Дональді Трампі саме енергетична стратегія розвитку США вона була найбільш агресивною. Невже він дозволить Путіну повернутися в Європу й не  давати США заробляли, як раніше? Думаю, що ні. Отже, ніяких домовленостей, хоча б, по цім пунктам вже буде не може», — стверджує оглядач.

Коваленко закликає тверезо оцінювати ситуацію, не панікувати та дивитися у майбутнє більш оптимістично. На його думку, у 2025 році Україну очікують дуже серйозні події, як на фронті, так й на політичній арені.

«Та для нас дуже важливо консолідування та єдність, як у першій половині 2022 року», — наголосив аналітик.

Переговори з РФ

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що до мирних перемовин потрібно примушувати саме Росію, а не Україну.  На його думку, розподіл завдань має бути таким, щоб і США, і Євросоюз допомогли Україні досягти кращої переговорної позиції для потенційних майбутніх перемовин, до яких слід заохочувати й примушувати агресора, а не жертву.

www.unian.ua

Exit mobile version