USD28.2033

Перший крок назустріч виборчій реформі. Слово за президентом і коаліцією

Перший крок назустріч виборчій реформі. Слово за президентом і коаліцією

Верховна Рада в першому читанні підтримала новий Виборчий кодекс, однією з норм якого є перехід до пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками, пише у своєму блозі на “Новому часі” колишній віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Олег Рибачук. Що далі?

226 голосів на табло. 226 народних обранців нарешті відчули, що виборча реформа є однією зі справжніх важливих вимог українців. Одразу ж після голосування в інформпростір полізли конспіративні теорії щодо того, що 226 голосів на табло – це випадковість.

Я теж думаю, що це випадковість, адже їх там мало бути більше ніж 300. Усі депутати, які входили в коаліцію “Європейська Україна”, у своїй угоді пообіцяли, що після виборів 2014 року в Україні буде впроваджена пропорційна система з відкритими регіональними списками. Система, яка дозволить виборцям у регіонах обирати своїх представників і позбавить Кононенка права нарізати округи. Система, яка забезпечить рівномірне регіональне представництво інтересів виборців, а не засилля Печерського багатомандатного виборчого округу. Система, яка вб’є купівлю місць у списках і “принаду” мажоритарних округів.

Дуже дивно, що депутати, які прийшли до парламенту по залитій кров'ю вулиці Інститутській, дають лише 226 голосів за зміну виборчого закону Януковича на закон, який відповідатиме європейським практикам і духові часу. Чому їх не 300, не 350?

Читайте также:

Морской охране Украины разрешили стрелять без предупреждения

Ми з командою ГО “Центр UA” спостерігали, як суспільна й політична увага до питання виборчої реформи трансформувалася протягом року. У лютому, коли ми починали наш усеукраїнський тур, фокусом якого стала виборча реформа, питання відкритих списків, відверто кажучи, нікого не збуджувало. Нам казали, що “все це до ср…” і що питання ніколи не включать у порядок денний Верховної Ради.

До літа ми зібрали позиції 2500 учасників наших виборчих діалогів – політиків, депутатів рад різних рівнів, громадських діячів, бізнесменів, міських голів, членів ДВК, активістів із 63-х міст із усіх регіонів України. Проаналізувавши їх, зрозуміли: навіть якщо десь і не можуть точно сформулювати словосполучення “пропорційна система з відкритими регіональними списками”, то точно всюди від Сарн до Маріуполя, від Ужгорода до Охтирки розуміють важливість і переваги цієї системи для формування прогнозованої і відповідальної державної влади, яка буде відстоювати інтереси своїх виборців, а не своїх спонсорів.

Читайте также:

Карта Украины изменится навсегда: Рада приняла революционное решение

Ще у вересні з усіх сторін кивали: мовляв, на нове виборче законодавство не зберуть голосів. Але, як говорить українське народне прислів’я, під лежачий законопроект політична воля не тече. Ті народні депутати, які голосували за новий кодекс із новими виборчими правилами, робили це свідомо, щоб або висловити відмінну від мовчазної Банкової позицію, або на хайпі суспільного запиту показати свою опозиційність і зібрати бали прихильності майбутніх виборців. 

Тож маємо перший крок до нового виборчого законодавства. За кілька тижнів його доопрацюють у комітеті і підготують до другого читання. І ось тоді настане момент перевірки на віру та витримку. Перша перевірка – для Петра Порошенка, який неодноразово публічно запевняв, що наступні вибори мають відбутися за пропорційною системою з відкритими регіональними списками, лише дорікав парламентові, що в сесійній залі відсутня політична воля. Та ми переконалися в іншому – голоси за виборчу реформу є. Тепер президентові слід публічно звернутися до членів фракції свого імені зі проханням скасувати ганебний закон Януковича й упровадити нову виборчу систему.

Друга перевірка стосуватиметься двох найбільших фракцій і коаліціянтів – “Народного фронту” та Блоку Петра Порошенка “Солідарність”. У цих фракціях дуже багато вчорашніх комбатів, опозиціонерів, волонтерів, громадських діячів, активістів, лідерів Майдану, жертв попереднього режиму. У мене просте питання до членів коаліції: чи ви дійсно готові йти на наступні вибори ц перемогти за законом Януковича? Чи все-таки хочете із гідністю піти на вибори, виконавши одну з ключових обіцянок коаліційної угоди?

Маємо ще кілька тижнів, щоб визначились і президент, і парламентарі.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Всплыла неожиданная правда нападения РФ на Украину: “все знали в правительстве”

Адвокат Януковича просит исправить “ошибки” в приговоре суда

Radio Free Europe: Москва подняла скандал на фоне украинской кампании против проката в США российского фильма о войне

Стало известно о роковой ошибке Путина: «вернет Крым»

Венгрия назвала украинский закон об образовании полуфашистским

Майбутній посол Польщі в Україні робить неприпустимі речі – Кіпіані

Зеленский высказался о войне на Донбассе: “Мало кто в мире может сделать это”

Виклики для НАТО: пригнічений настрій попри обнадійливі тактичні успіхи

Звезда “Квартал 95” неожиданно выдал правду о Зеленском

Зонд “Хаябуса-2” успешно собрал образцы с поверхности Рюгу

В полиции объяснили, почему проверяли один из штабов в Сумах

Україна в полі зору Чехії

Тарута отправился на Донбасс: “Украину надо вытягивать”

В Сумах полиция незаконно опечатала офис партии – прокуратура

Чому Лукашенко хапається за “Східне партнерство”

Рыбчинский раскрыл махинации с реформами: “Геноцид украинского народа”

Турция наладит производство ударных вертолетов

New Eastern Europe: Китай наращивает влияние в Черноморском регионе

Кличко мочит! Топ грандиозных позоров: оговорки, волшебные пендели и невежество

Денисова “поймала” Москалькову в коридоре парламента Греции: фото