Першу ілюстрацію книжки про Гаррі Поттера продано на аукціоні за нечувану суму

Ілюстрацію першого видання про Гаррі Поттера продали у США за 1,9 млн дол. / Фото: hubwav.com

Автору ілюстрації Томасу Тейлору було лише 23 роки, коли 1997 року він вперше візуалізував головного героя культових книг Джоан Роулінг.

Оригінал акварельної ілюстрації став найціннішим предметом, пов’язаним зі світом Гаррі Поттера, який колись був проданий. Аукціонний будинок Sotheby’s повідомив, що картину було продано у США за 1,9 млн дол.

Про це пише BBC.

Обкладинку першого видання книги Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь», з якої почалася серія про пригоди хлопчика-чарівника, продали більш ніж утричі дорожче за очікувану ціну.

Вперше оригінал ілюстрації було продано на аукціоні 2001 року, ще до завершення серії книг. Тоді його ціна становила 108 000 доларів США.

«Це справді перша візуалізація Гаррі та його чарівного світу», – сказала представниця аукціонного будинку Sotheby’s Каліка Сендс.

Очікувалося, що витвір мистецтва буде продано за суму від 400 000 до 600 000 доларів, що, за словами Sotheby’s, було найвищою передпродажним оцінюванням для витвору мистецтва, пов’язаного з Гаррі Поттером.

Відомо, що чотири потенційні покупці торгувалися майже 10 хвилин. Новий власник акварелі, який зрештою виклав за картину нечувані гроші, побажав залишитися анонімним.

Авторові ілюстрації, художнику Томасу Тейлору, 1997 року було всього 23 роки, коли він створив культовий образ Гаррі Поттера, який стояв перед Гоґвортс-експресом – чарівним потягом, який мав відвезти хлопчика зі шрамом-блискавкою на чолі до школи чарівників.

На своєму сайті Тейлор розповів, що на створення акварелі йому знадобилося всього два дні і це було його перше професійне замовлення. На той час він працював у магазині дитячих книжок у Кембриджі та надсилав своє портфоліо всім видавцям, які друкували дитячі книжки.

Видавець Bloomsbury вибрав саме цього молодика без досвіду, щоб він створив обкладинку для історії нікому тоді невідомої письменниці. Так Тейлор став одним із перших, хто прочитав рукопис першої книжки про Гаррі Поттера, яка потім розійшлася мільйонними тиражами і стала початком не лише чарівної історії, а й прибуткової франшизи, включно з фільмами та тематичними парками розваг.

Величезна різниця в аукціонній ціні між 2001 роком, коли було опубліковано лише чотири з семи книжок серії, і 2024 роком показує, наскільки популярним став твір Джоан Роулінг.

«За минулі десятиліття було незвичайно бачити не лише завершення історії Гаррі, а й те, як злетіла франшиза про Гаррі Поттера, і за цей час нові покоління стали шанувальниками Гаррі та його пригод», – зазначила Каліка Сендс.

Нагадаємо, на аукціон виставили одну з найстаріших книжок у світі. Цей рідкісний рукопис здійснив революцію у вивченні християнства.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *