USD28.2033

Петро Олещук: Проблема мобілізації виборців та мотивації їхньої участі у голосуванні буде найбільшою проблемою для партій на цих виборах

Петро Олещук: Проблема мобілізації виборців та мотивації їхньої участі у голосуванні буде найбільшою проблемою для партій на цих виборах

Пішли останні тижні до місцевих виборів. Період найбільш заповзятої боротьби, з’ясування стосунків та “останніх наступів”. Зрозуміло, що зараз активно будуть публікуватися різноманітні дані соціологічних досліджень, хоча більшість відомих соціологічних установ не поспішають їх оприлюднювати. Хіба що соціологічна група “Рейтинг” 1 жовтня опублікувала дані “3 хвилі” власних опитувань, що проводилися протягом вересня.

Про це пише політолог, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

“Звісно, серед усіх даних найбільшу увагу привертає т.зв. “агрегований рейтинг” політичних сил. Сприймати його треба обережно, бо це, фактично, середня температура по палаті, однак інформацію для роздумів одержати все ж можна.

Варто відзначити, що 56% респондентів заявили про свою участь у виборах. Вагаються (50/50) – 20% респондентів, можливо візьмуть участь – ще 8% респондентів. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 15% учасників опитування. Власне, проблема мобілізації виборців та мотивації їхньої участі у голосуванні і буде найбільшою проблемою для партій на цих виборах.

Читайте также:

В ОП пояснили, навіщо Зеленський запропонував Путіну зустрітися на Донбасі

Щодо самого “агрегованого рейтингу”, то умовний 5% бар’єр долають п’ять партій: «Слуга народу» 15,5% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, «Європейська солідарність» – 11,4%, «Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%, «Батьківщина» – 8,3% та «За майбутнє» – 6,2%.

Дані ці, переважно, не становлять собою щось дивовижне. Після тривалого повільного “просідання” рейтинг правлячої СН зупинився на показникові трохи вище за 15% і тримається у такому положенні тривалий час. З одного боку, це забезпечує перше місце у опитуваннях (а поки що не було жодного опитування, де СН не була б лідером), однак це вже не дозволяє говорити про перспективи “монобільшостей” у місцевих радах. Швидше, можна вести мову про рівномірне розосередження представників партій по місцевих представницьких органах.

ЄС та ОПЗЖ продовжують заочне змагання за друге місце рейтингів (і статус “головної опозиції”). З одного боку, демонструючи стабільність (а у випадку ЄС — тенденцію до певного зростання), а з іншого — залишаючись з проблемою виходу за межі власного традиційного електорату. У тому числі, і у регіональному сенсі, бо, швидше за все, ОПЗЖ більшість своїх мандатів одержить на Сході, а ЄС — на Заході країни. У “Батьківщини” теж все стабільно. Наявність реальних осередків з реальними членами партій, можливо, навіть дозволить покращити результат, але проблема виходу за межі “електорального поля” для них так само актуальна, як і для 2-3 партій.

Читайте также:

Тюрма за брехню в декларації: чому Зеленський проти і як перепишуть закон

Звісно, як найбільший “сюрприз” рейтингів більшість коментаторів сприймає показники “За майбутнє”, хоча навряд чи тут треба шукати підстави для якоїсь “конспірології” або інших “змов”. Об’єктивно, вони зараз проводять, мабуть, найбурхливішу кампанію серед усіх учасників, що підкріплюється інформаційно та рекламно. Але найголовніше для них — це статус “партії регіональних еліт”, які, очевидно, розраховують використати свої “прямі виходи” на місцевий електорат, і, відповідно, забезпечити мобілізацію виборців. Ясно, що “За майбутнє” — проект, який розбудовується аж ніяк не лише на місцеві вибори.

Так само очевидно, що результати виборів будуть використовуватися представниками політичних сил, що зараз перебувають в опозиції, для запуску чергового “перезавантаження влади”, посилаючись на “зміну настроїв”. При цьому, окрім “старої” (як “вчорашньої” так “позавчорашньої”) еліти, у процес, схоже, планує включитися і “регіональна еліта”. Принаймні, проектів з відповідним бекграундом на цих виборах “обкатується” чимало”, – пише Петро Олещук.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Любая политика всегда была и будет постоянным рассадником ненависти."

  © Генри Адамс

  Правительство США отказало Безосу в заключении контракта по высадке на Луну

  Свитолина в невероятном матче выиграла первую теннисную медаль в истории Украины на Олимпийских играх. ВИДЕО

  Запасы пресной воды в источниках под Азовским морем не решат водную проблему оккупированного Крыма, – ученый

  Amazon выписали штраф на €746 млн за несоблюдения конфиденциальности

  Яремчук прибыл в столицу Португалии и заключил контракт с “Бенфикой”

  НАЗК перевірило майже 300 декларацій: у 12 осіб, зокрема і нардепів, виявлено ознаки кримінальних правопорушень

  Зеленский просит изменить закон о нацсопротивлении, подписанный им вчера

  Как здание Пентагона: к Земле приближается еще один астероид

  УЕФА проиграл суд против создателей и участников Суперлиги

  Тупицкий и Чаус представляют очень опасную судейскую вертикаль, которая прочно держит Украину в тисках прошлой жизни, – политолог

  В СБУ заявили, що не “викрадали” колишнього суддю Чауса, а він сам попросив викликати співробітників спецслужби

  СБУ заявляет, что не «похищала» Чауса, а действовала в рамках закона и своих полномочий

  Впервые на должность командующего в ВСУ назначили женщину: кто она

  В работе Telegram произошел масштабный сбой

  Резніков розповів, що заважає Україні ввести у законодавство “формулу Штайнмаєра”

  Суд отказался отменять домашний арест для Медведчука

  В Азовському морі пройшли нічні навчання прикордонників і ВМС. ФОТО

  Land Rover представил мощный внедорожник с камерами на 360°

  Василий Рыбников: Массовая гомосексуализация российских спортсменов процветает на гей-Олимпиаде в Токио

  “Полювання” на Чауса: в Україні спецназ вперше був задіяний проти спецслужби. ВІДЕО