NewsOnline24

По всьому фронту точаться позиційні бої, армія РФ просунулася лише на одній ділянці: карти ISW

Ілюстративне фото (РБК-Україна, Віталій Носач) Автор: Вадим Ребрина

На більшості напрямків в Україні 29 квітня відбувалися позиційні бойові дії, змін лінії фронту не спостерігається, в тому числі під Часовим Яром. Російським окупантам вдалося просунутися лише на схід від Красногорівки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Схід України. Операція №1 — Луганська область

Минулої доби російські війська продовжували наступ на лінії Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту немає.

Позиційні бої тривали:

Пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська продовжили наступальні операції на Макіївку та закріпилися на східній околиці населеного пункту, проте ISW поки не бачив візуального підтвердження цього.

Операція №2 — Донецька область

На Сіверському напрямку на північний схід від Бахмута тривали позиційні бойові дії, підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.

Позиційні бої тривали:

Біля Часового Яру також тривали бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було.

Геолокаційні кадри, опубліковані 28 квітня, показують, що українські сили нещодавно відбили механізовану атаку взводу російської армії на північ від Кліщіївки.

Бої тривали:

Заступник командира українського підрозділу, який діяв поблизу Часового Яру, заявив, що українські та російські сили контролюють приблизно по 50% Іванівського і атакують населений пункт почергово. За його словами, російські сили зацікавлені в тому, щоб взяти Іванівське, яке розташоване в географічній низовині, щоб просунутися до Часового Яру.

Геолокаційні кадри, опубліковані 29 квітня, показують, що російські війська просунулися на схід від Красногорівки (на захід від Донецька). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 29 квітня, вказують на те, що російські сили просунулися в межах Красногорівки.

Російський мілблогер стверджував, що російські сили також просунулися поблизу Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження.

Бої тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки і Красногорівки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки.

Тривали позиційні бойові дії на ділянці кордону Донецької і Запорізької областей, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.

Позиційні бої тривали:

Російський милблогер стверджував, що окупанти просунулися поблизу Микільського (на південний схід від Вугледара), до 200 метрів біля Урожайного та до 700 метрів біля Старомайорського, але ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень.

«Південна вісь»

На заході Запорізької області в районі Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного) тривали позиційні бої, але лінія фронту не змінилася.

Тривали позиційні бої на східній (лівобережній) Херсонщині в районі Кринок, але підтверджених змін на лінії фронту не було.

Згідно з вечірнім зведенням Генштабу ЗСУ за 19 квітня, протягом доби ворог намагався атакувати позиції українських військових 93 разів.

У вчорашньому звіті ISW йдеться про те, що російські сили не досягли відносно швидких тактичних успіхів на захід від Очеретиного, Соловйова, Бердичів та Семенівки після виведення українських сил з тактичних позицій у цьому районі. На думку експертів, це говорить про те, що ЗСУ зберігають можливості уповільнювати просування РФ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version