Подружжя, яке щасливо прожило у шлюбі майже 50 років, померло разом шляхом евтаназії

Руки пенсіонерів / Фото: Pexels

Пара ухвалила таке рішення після того, як у них обох розвинулися невиліковні хвороби.

Пара пішла з життя разом після майже 50 років щасливого шлюбу.

Про це повідомляє ВВС.

70-річний Ян Фабер і 71-річна Ельс ван Ленінген вирішили померти разом шляхом дуоевтаназії – дуже рідкісного, але легального способу завершити своє життя, який поступово стає все більш популярним у Нідерландах.

Чоловік та дружина були партнерами протягом усього життя, вони познайомилися ще в шкільні роки, а потім одружилися і народили сина. Більшу частину свого життя Ян та Ельс прожили на човнах, а в останні роки — в будинку на колесах.

Спочатку Ельс навчалася на вчительку початкової школи, а Ян був спортивним тренером, але потім подружжя вирішило побудувати бізнес із перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами Нідерландів.

У Яна виник серйозний біль у спині через підіймання важких предметів, пов'язаних із його роботою, і, попри операцію на спині 2003 року, його стан не покращився. Це стало приводом для розмови про евтаназію між ним і його дружиною, і вони приєдналися до NVVE – нідерландської організації «Право на смерть».

«Якщо ви приймаєте багато ліків, ви живете як зомбі», — сказав Ян в інтерв'ю. — «Тому, зважаючи на мій біль і хворобу Ельс, я думаю, що ми повинні це припинити».

Ельс пішла на пенсію 2018 року, і у неї з'явилися ранні ознаки деменції. У листопаді 2022-го у неї офіційно діагностували хворобу, а пізніше жінка дізналася, що її стан не покращиться.

Ян і Ельс разом зі своїм сином почали обговорювати дуо-евтаназію, оскільки вони обидва продовжували боротися зі своїм здоров'ям.

«Я прожив своє життя, я більше не хочу болю», — сказав Ян. «Життя, яке ми прожили, ми старіємо для нього. Ми вважаємо, що це потрібно припинити».

Було зазначено, що якщо стан Ельс погіршиться, вона може бути визнана недієздатною і не зможе самостійно вирішити, що хоче померти.

Подружжя ухвалило рішення про евтаназію за підтримки своїх близьких і провело свій останній день в оточенні сім'ї та найкращих друзів. Наступного дня Ян і Ельс разом зі своїми близькими пішли до місцевого госпісу і провели дві години разом, розмовляючи і слухаючи музику, перш ніж прийшли лікарі.

«Останні пів години були важкими», — сказав син пари, який попросив не називати його імені. «Лікарі приїхали, і все відбулося швидко – вони дотримуються своєї рутини, а далі це просто справа декількох хвилин».

Лікарі ввели Ельсу і Яну смертельні ліки, і вони померли разом у понеділок, 3 червня 2024 року.

Нагадаємо, у квітні жінка організувала смерть шляхом евтаназії у свій день народження. Вона вирішила померти у день свого 34-річчя.

П'яний водій в'їхав у натовп людей: 6-річна дівчинка загинула на місці!


Подружжя, яке щасливо прожило у шлюбі майже 50 років, померло разом шляхом евтаназії


tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *