Морський кит / Фото: Associated Press
Кити нерідко виринають з води, але побачити це дійство людині видається не так часто.
Українські науковці зі станції «Академік Вернадський» зняли на відео, як кити в Антарктиді виринають з води та крутяться над океаном.
Відео опублікував Національний антарктичний науковий центр.
На відео з води виринає молодий представник горбанів – саме цей вид вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів.
«Стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом виділяють майже два десятки (за даними NOAA – Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США). Англійською це називається breaching whale – тобто кит, що виривається з води. Він може вистрибнути повністю (коли над поверхнею води з'являється більше половини тіла тварини) або частково», — розповіли науковці.
Там також додали, що під час стрибків бувають різні типи обертів – за годинниковою стрілкою, проти неї або взагалі без повороту, коли кит падає на спину чи бік.
Науковці мають кілька припущень, чому вони так роблять:
- можливо, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й «почухатися» об воду;
- інший варіант – так вони комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал.
«Але це лише гіпотези, тому що ми й досі дуже мало знаємо про цих найбільших тварин планети, сильно винищених людиною під час китобійного промислу. Водночас нині українські вчені активно долучаються до вивчення китоподібних в Антарктиці. 2018 року на нашій станції «Академік Вернадський» була започаткована комплексна програма їхнього дослідження. Вона, зокрема, включає фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів», — зазначили науковці.
Нагадаємо, на «Вернадському» нарахували рекордну кількість пінгвінів – фото.
Виринають з води та крутяться над океаном: як стрибають кити в Антарктиді