USD28.2033

Політолог: Останні події в ОРЛО можуть свідчити про готовність РФ домовлятися

Політолог: Останні події в ОРЛО можуть свідчити про готовність РФ домовлятися

Що спровокувало останні події в ОРЛО? Перша версія пов'язана з певними внутрішніми процесами в ОРДЛО, зазначає у своєму блозі на “Новому часі” політолог Петро Олещук. Йдеться про боротьбу за владу й ресурси. Відповідно, як і будь-яка подібна боротьба, вона може перериватися такими кризами і протистояннями. Але в принципі подальший розвиток подій, пов'язаний із зовнішнім втручанням, і з боку загарбників ОРДО, і Росії, показує, що цей процес не є чимось унікальним і все-таки може бути вписаним у більш глобальний контекст.

Крім того, досить-таки серйозні процеси було запущено після того, як російський президент Володимир Путін пообіцяв провести переговори із загарбниками про обмін полоненими в форматі всіх на всіх, що в разі реалізації було б досить серйозним просуванням у питанні виконання Мінських угод. Таким чином, оцінюючи ситуацію можна очікувати ймовірний запуск виконання Мінських угод, причому саме тих пунктів, вимоги за якими висувалися раніше українською стороною.

У російській пресі з'являються повідомлення, мовляв, під час останньої зустрічі між Волкером і представниками українського парламенту було порушено питання про те, що Верховна Рада мусить забезпечити виконання всіх зобов'язань, взятих у рамках Мінських угод – прийняти закони про особливий статус, закріпити цей статус у Конституції, схвалити амністію і проведення виборів на цих територіях.

Читайте также:

“Крымнаш” больше не работает

Ми знаємо, що знову-таки 20 листопада в офісі уповноваженого Верховної Ради зі прав людини Валерії Лутковської розпочалося обговорення законопроекту про амністію. Лутковська має право законодавчої ініціативи, вона може подавати відповідні проекти, й те, що документ обговорюють саме в офісі уповноваженого зі прав людини, напевно, невипадково, оскільки це допомагає уникнути зайвої політичної уваги й перевести його в більш технічну площину.

Після всього цього починаються незрозумілі події в так званій “ЛНР”. Надходять різні дані про те, що це або внутрішньополітичні розбірки, пов'язані з особистими образами, або боротьба за владу й наслідки тієї політичної моделі, яку було там запропоновано. Але в кожнім разі навряд чи все це є випадковим. І можливо, те, що відбувається – просто частина перезавантаження цих незаконних утворень російських окупантів і колаборантів ОРДЛО з метою виключити з керівництва найодіозніші фігури, перезавантажити це керівництво й таким чином продемонструвати готовність до проведення виборів, як це передбачено в Мінських угодах.

Читайте также:

Курс гривны после выходных удивил: что происходит в обменниках

Так, Росія може сигналізувати про те, що готова домовлятися. Можливо, це найсерйозніший прогрес у виконанні Мінських угод, ніж за всі попередні роки. Питання в тому, наскільки прийнятні умови Росії для України. У принципі, всі вимоги було виконано, але не повністю. Ми знаємо, що проект змін до Конституції було проголосовано в першому читанні Верховною Радою, відповідно, процедуру запущено, тож вона може продовжитися в будь-який час.

За законопроекти про амністію проголосували в парламенті, хоча вони й не були підписані головою ВР Парубієм. І ми знаємо, що за законопроект про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області проголосували раніше. Однак він не набув чинності, оскільки як умову його дії було введено необхідність виконання Мінських угод. Але він діє, хоча й не набув чинності. На початку жовтня перед останньою зустріччю Волкера з Сурковим ВР продовжила дію цього закону про особливий порядок. Насправді вся ця правова база в тій чи іншій формі вже існує, за неї проголосували. Питання тільки в тому, яким чином це все може бути подано для суспільства, які можуть бути компроміси та зміни.

Якщо за підтримки США буде якийсь прогрес у виконанні Мінських угод – гарантами яких є і Німеччина, і Франція, думаю, будь-який уряд у цих країнах буде видавати переможні реляції і радісно зустрічати будь-які новини в цьому напрямку.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Грядет настоящая катастрофа: в Польше раскрыли, чем может закончиться кризис в отношениях с Украиной

Погода на 22 марта: синоптик дал обнадеживающий прогноз

Мочанов: Под этой люстрой совсем скоро мы узнаем много нового. И про эту люстру в том числе

Скандал с «исчезновением» Крыма на украинском телеканале: стало известно о наказании

Отравление Скрипаля: Путин может сгореть в этом процессе

Сын пострадавшего от кортежа Порошенко сообщил неприятную новость из реанимации

Пасхальный лайхфак: самый быстрый способ раскрасить яйца

Претензії Угорщини до України — шантаж і нахабне втручання в українські справи

Минималку повысили, держите «покращення»: на сколько взлетит в цене жилье в новостройках

Radio Free Europe: Знакомьтесь, царь – все тот же старый царь

Глава МИД Британии пояснил, чем Путин так похож на Гитлера

Украинский режиссер жестко поплатился за зраду в прямом эфире

Казанский: С Хомутынником сегодня вышла загадочная история. В чем смысл этого финта?

Отставка Лаврова: Кремль отреагировал поздравлением

“Путинский набор”: копы выявили очередных провокаторов

Выборы в Украине: почему стоит ждать «ярмарки тщеславия, денег и админресурса»

Скандально известный миллионер выкупил издание возлюбленного Камалии

Амосова: Керівництво МОЗ відмовляється від діалогу з медичною спільнотою

Мы до сих пор платим: озвучен главный проигрыш украинской власти

Курс биткоина 22 марта: инвесторы замерли в ожидании