USD28.2033

Політолог: Українці бояться коронавірусу, проте питання як “пережити” карантин з точки зору матеріального забезпечення їх турбує не менше

Політолог: Українці бояться коронавірусу, проте питання як "пережити" карантин з точки зору матеріального забезпечення їх турбує не менше

Тим часом, надійшло свіже опитування від “Рейтингу”. Опитали громаядн з цілої низки питань, які стосуються короновірусної пандемії. На неяких моментах хотілося б зупинитися.

Отже, по оцінці загрози від хвороби.

Абсолютна більшість респондентів бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні. У порівнянні з початком карантину, кількість тих, хто бачить загрозу зросла (з 73% до 87%).

Три чверті опитаних хвилюються через те, що хтось з їхнім близьких захворіє коронавірусом, водночас, про своє власне здоров’я хвилюються менше (58%), а 42% – не хвилюються.

Тобто, загроза є – хвилювання проте не так багато.

Щодо дій влади, то 58% відсотків українців вважають дії влади щодо боротьби із коронавірусом оптимальними, 28% – навіть надто м’якими. При цьому лише 6% вважають, що карантинні заходи надто жорсткі.

А от щодо українців, які у момент оголошення карантину опинилися за межами України, позиція громадян різниться. 34% вважає, що влада повинна повертати усіх громадян в Україну після закриття кордону. Стільки ж (34%) вважає, що цього робити не треба. Позиція 24% українців – наших громадян треба повертати, але вибірково.

Читайте также:

Киевстар на период карантина делает бесплатными консультации врачей в мобильном приложении

Щодо різних владних інституцій, то 56% вважають, що на виклик пандемії ефективно чи скоріше ефективно реагує Президент Зеленський, 38% вважають, що ефективним є МОЗ, 37% так позитивно оцінюють діяльність Міністерства внутрішніх справ, 30% – прем‘єр-міністра Шмигаля.

73% громадян вважають запровадження карантину ефективним заходом, 83% підтримали рішення про продовження карантину до 24 квітня.

Таким чином, суспільство загалом підтримує жорсткі карантинні заходи, а критика цієї жорсткості залишається на даний момент у суспільстві маргінальною позицією.

Щодо можливого введення надзвичайного стану в Україні думки респондентів розділилися: 49% – підтримали б таку ініціативу, 43% – ні. 83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні. 71% – не заперечують проти можливого обмеження в’їзду та виїзду в окремі міста та області. 65% – можливого обмеження руху транспортних засобів та їх огляд, 58% – можливого оголошення комендантської години в містах. 74% – підтримують введення штрафів за порушення карантину.

Читайте также:

Емец хочет ввести почасовую оплату врачам

Щодо поведінки самих громадян, то більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили, що дотримуються часткових обмежень. Лише кожен десятий зазначив, що не дотримується карантину. 52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше 5-ти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому. 12% – заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 20% – 2-3 дні, 10% – не більше одного дня.

При цьому, опитування показало і найбільшу проблему карантину – наявність необхідних засобів для захисту. Так, 57% заявили, що мають вдома дезінфікуючі засоби в достатній кількості, 29% – мають, але недостатньо, 14% – не мають. Захисні рукавиці в достатній кількості мають лише 40% респондентів, в недостатній – 23%, не мають взагалі – 37%.

Ну і найбільша проблема, звісно, це соціальна. 63% опитаних сказали, що заощаджень їм не вистачить довше, ніж на 1 місяць, якщо вони перестануть отримувати зарплатню або пенсію. Ще 16% можуть протриматись до 2-х місяців. 87% опитаних хвилюються, що наступить затяжна економічна криза в Україні.

Таким чином, очевидно, що саме економічні питання зараз турбують громадян, як і те, як “пережити” карантин з точки зору матеріального забезпечення. Водночас, принаймні на рівні декларацій власної позиції, громадяни демонструють розуміння ситуації.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Теперь в Кремле появилась новая мощная “страшилка” для россиян: “хотите, чтобы у нас было как Америке?” – Небоженко

В приложении “Дія” появился считыватель QR-кодов

Нічні жахіття та флеш-беки: чому полон не закінчується у полоні

Какие у Путина планы на Украину в 2020 году?

Глузман: В украинской психиатрической системе происходит катастрофа. Тысячи психиатрических пациентов уходят на улицу, в голод и отсутствие какого-либо лечения

Чаплыга: Для сохранения “Слугой народа” большинства с помощью “Довиры” нардепы  готовы слить олигархам землю

С начала года капитализация Zoom превысила $50 миллиардов

Снова в строй: как после изоляции вернуться на работу без страха

Сейчас не будет отставки министра МВД. Но его токсичность явно возросла, и для команды Зеленского актуален поиск альтернативы Авакову – мнение

Hubble показал звездное скопление, напоминающее снежинки

Голова обласної комісії не підтримав підвищення тарифів на водоканалі.

У Чорному морі розпочався 20-денний похід на шлюпках майбутніх офіцерів і старшин ВМС України

У Вінницькому пологовому будинку №2 знову зафіксували COVID-19: захворіла медсестра

На Вінниччині проінформували щодо завантаження ліжок хворими на COVID-19 в опорних лікарнях області

ФСБ повідомила про затримання десантника 95-ї бригади ЗСУ

КБ “Южное” устанавливает немецкое оборудование для разработки космических аппаратов

Суд перенес апелляцию на арест Кузьменко – не пришли прокуроры

70 000 нарушений за сутки: МВФ нам уже не нужен?

Український стронгмен став рекордсменом світу. ВІДЕО

У травні 65 депутатів пропустили більше 30% голосувань – ОПОРА