USD28.2033

Порошенко намагається робити усе, щоб корупція не стала порядком денним виборів-2019 – юрист

Порошенко намагається робити усе, щоб корупція не стала порядком денним виборів-2019 – юрист

У рамках всеукраїнської кампанії «Активна громада: право вибору» прочитав для молоді лекцію про антикорупційну реформу і прозорість влади.

Окрім висловлених тез також відзначив, що подолання корупції можливе лише за умов впровадження реформ 7Д: дерегуляції, децентралізації, дебюрократизації, деконцентрації, демонополізації, деолігархізації та детінізації.

Чи пішли ми шляхом антикорупційних реформ 7Д запобігання? Ні. Ми пішли шляхом антикорупційного покарання. Тобто декларуєм, що пішли. Ми маємо вже майже дюжину антикорупційних органів і новітніх інструментів. Але вони не можуть подолати корупцію системно, бо не покликані змінювати природу держави з примусу на сервіс. Хоча наше е-декларування найширше у світі, ми перша країна де відомі усі бенефіціарні власники компаній.

У 2017 році темпи впровадження реформи впали у два рази. У 2018-2019 рр. реформа замре і будуть відбуватись спроби відкату. Чому? Бо вікно можливостей з виключним впливом Заходу на українську владу завершився. Вона вже має безвіз і не потребує траншів МВФ як раніше. Порошенко намагається робити усе від придушення реформи і до замислення очей зовнішньої політикою, релігією, патріотизмом та війною, щоб корупція не стала порядком денним виборів 2019. Тоді він точно програє. Він і так має на це чудові шанси.

Читайте также:

Скандал в ВСУ, задержано руководство: что происходит

Що робить влада зараз для придушення теми корупції? Знищує ідею антикорупційного суду, Служби фінансових розслідувань, тисне з усіх сторін на НАБУ, усуває Громадську раду доброчесності з судової реформи. Інші органи як НАЗК, ДБР, САП, антикорупційний комітет парламенту ставить під свій повний контроль. Кожен тиждень до парламенту подаються корупційні законопроекти про скасування відповідальності за брехню в деклараціях чи незаконне збагачення, про дозвіл на розпил тендерів пов’язаними компаніями. Після закриття декларацій СБУ і військових прокуратур хочуть закрити декларації інших правоохоронців. Усе на фоні репресій проти антикорупційних активістів через е-декларування, а також кримінальні провадження, побиття, погрози. І все це поки всякі Злочевські, Бойки, Труханови, Косюки, Насірови непокарані.

Читайте также:

Бегают с протянутой рукой: Шахов рассказал о новых издевательствах над шахтерами

Що потрібно з цим робити? Впровадити 7Д. А також створити незалежний антикорупційний суд, посилити гарантії незалежності НАБУ та інших органів (окрім згаданих це суди, СБУ, ГПУ, МВС, НКРЕКП, Антимонопольний комітет, Рахункова палата, Державна аудиторська служба, ДФС). Я вже давно за створення Міжнародної комісії проти безкарності в Україні за прикладом Гватемали, де міжнародники попересаджали купу корумпованих чиновників. Посилити варто і антикорупційну спроможність кожної людини через законопроект 4038а про викривачів корупції. Громадяни мають отримати право фіксувати корупцію.

Щодо прозорості. Прозора влада – це відкрита влада. До контролю звітів і громадського впливу. Прозора влада – це влада електронних, а не паперових процедур. Як виглядає прозора влада? Це там, де є електронне урядування (уніфікація електронного документообігу, децентралізації е-послуг, відкритість та доступність державних реєстрів, єдина е-ідентифікація, е-вибори). Надання послуг 24 години на добу як у Канаді. Е-листування з держслужбовцями як у Південній Кореї. Єдина платформа повного розкриття інформації як у Британії. Можливість для громади коментувати законопроект як у Новій Зеландії. Відео-відкритість усіх засідань як у Японії.

Якщо ми хочемо мати такі державні практики, то ми маємо цього вимагати. Без суспільного запиту ці зміни не відбудуться. Тому від кожного залежить багато.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Филарет пришел на съезд Батькивщины

“Свиной грипп” российской пропаганды в информационной войне против Грузии

Зеленский нацелился на ключевые посты в Кабмине: «культура мало интересует»

Экс-главе Партии регионов Ефремову продлили арест

Що не так із новим порядком перевірки е-декларацій від НАЗК

Кандидат в президенты удивил скромной декларацией: «живет в чужой квартире»

Украина за год утратила 7 позиций в индексе инновационности – Bloomberg

В Нидерландах ответили РФ на отказ допрашивать россиян по МН17

Как заработать на выборах в Украине

Украина подписала историческое соглашение с Израилем: «раскрыты последствия для экономики»

Порошенко: Наш путь – это дорога в Евросоюз, в НАТО, к миру, к благополучию

Xiaomi потеснил многолетнего лидера рынка смартфонов в Украине

“Неординарное событие”: ЦИК одобрила первое электронное заявление

Захватчики готовят крымчан к российскому “наморднику”

С начала года корью заболели около 8,5 тысяч украинцев — Минздрав

Франция оштрафовала Google на 50 миллионов евро

Дания требует новые санкции против России за моряков ВМС Украины

Як совєти ставилися до галичан

Луценко: Путин поглотит Беларусь и возглавит союзное государство

Російська скрута, Ідель-Урал і підступні китайські інвестиції