USD28.2033

Портников: із корупцією борються заради рівних шансів

Портников: із корупцією борються заради рівних шансів

Колишній президент Південної Кореї Пак Кин Хе засуджена до 24 років ув’язнення. Вона стала ще одним керівником держави, якому доведеться сидіти у в’язниці за корупційні злочини. Зловживання Пак Кин Хе пов’язані із інтересами однієї з провідних корпорацій Південної Кореї – Samsung, фактичний керівник якої теж знаходиться під арештом.

Винесення вироку Пак Кин Хе практично збіглося з корупційними звинуваченнями, які прокуратура висунула проти її попередника на посту президента країни Лі Мен Бака. Колишній президент підозрюється в організації цілої корупційної мережі і скоєнні низки інших правопорушень.

З висуненням цих звинувачень “непідсудних” президентів Південної Кореї практично не залишилося. Лі Мен Бак був останнім. Його попередник Но Му Хен подолав імпічмент, але після закінчення терміну повноважень наклав на себе руки.

В корупції звинувачували і його попередників, серед яких були дуже різні люди – генерали і правозахисники, диктатори і лауреати Нобелівської премії миру. Але всіх їх об’єднувало одне – підозри у корупційних зловживаннях. І, разом з тим, саме ці люди – батьки “корейського економічного дива”. Як таке може бути?

Читайте также:

Трамп и Путин одновременно стягивают рекордное число вооружений к Европе: Назревает конфликт

Дуже просто. Українців переконали в тому, що перемога у боротьбі з корупцією гарантує автоматичне поліпшення добробуту, а збереження олігархії і корумпованої влади – шлях до консервації бідності та злиднів. І те, і інше – брехня. Олігархічна держава з корумпованою елітою може успішно реформуватися і бути багатою – Південна Корея тому приклад. А держава, яка подолає корупцію, може десятиліттями залишатися бідною, таких прикладів теж предостатньо.

Звичайно, найкраще і корупцію перемогти, і з бідністю покінчити. Але це не у всіх виходить.

Я не сумніваюся, що зараз набіжать самопризначені “антикорупційні активісти” і скажуть, що я “виправдовую владу” і закликаю не боротися з корупцією. Так ось – все навпаки. Я – рішучий прихильник боротьби з корупцією просто тому, що впевнений: десятиліття життя в чесній бідності кращі за життя в неправедному багатстві.

Читайте также:

ФСБ готова врать о причинах ранения захваченных украинских моряков

Я просто закликаю не брехати. Я закликаю не стверджувати, що одне обов’язково випливає з іншого, що перемога над корупцією обов’язково призведе до поліпшення добробуту. Тому що коли не приводить – тоді люди знову повертаються до звичного патерналістського стану, знову хочуть віддати свою долю корупціонерам або олігархам.

Хороший приклад цього – Грузія, в якій боротьба з корупцією привела до відновлення олігархії і маргіналізації борців.

Із корупцією борються не заради швидкого зростання життєвого рівня, а заради створення рівних шансів для всіх.

Заради того, щоб кожен мав рівний доступ до створення бізнесу, освіти, соціальних гарантій. І щоб ніхто не мав доступу до державного бюджету і дружби з президентами. При цьому ясно, що не кожен скористається такими можливостями, що менша частина громадян буде казково багата, більшість буде жити на середньому рівні, меншість – залишатися в бідності і залежати від допомоги держави. Це і є некорумпована країна.

При розумінні, що це надання не призводить до багатства. Що для когось рівний шанс – як у багатьох успішних країнах Центральної Європи і Балтії – це не чекати процвітання, а негайно виїхати. Що нас чекають десятиліття праці і розчарувань. І лише після цього з’являться якісь досягнення.

Але зате кожен українець буде знати, що над його головою – не стеля, яка обмежує його майбутнє. Що над його головою – тільки небо.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Виникла цікава проблема, яка стосується реєстрації Порошенка кандидатом у президенти – юрист

Рейтинг Путина пробил очередное дно: цифры говорят сами за себя

До Вінниці завітав Олег Березюк

Kyiv, not Kiev. В ЕС вводят правильное написание столицы Украины

Помічник Парубія – поза конкурсом!

Рейтинг Зеленского стремительно растет: пять причин кто и почему будет голосовать

На Черниговщине испытали радиокомплекс, что блокирует все виды дронов

Геращенко: Для России неожиданность то, что о Крыме еще говорят

Как Порошенко решил побороться с телесериалом “Слуга народа”

Лукашенко сдал Путину Беларусь: “Объединяемся”

Украина предлагает РФ синхронный доступ врачей к Вышинскому и Грибу

Отчет Батькивщины: ГБР открыло дело о возможном отмывании денег

Почти треть избирателей в Украине готовы проголосовать за кого угодно: неосознанное убийство Украины

Вакарчук ярко показал отношение к украинской церкви! Подробности встречи с Епифанием

Посла Ватикана в Париже обвиняют в сексуальном домогательстве

Кабмин позволил Супрун частично исполнять свои обязанности

Реализм по Трампу. Противоречия внешней политики Белого Дома

Вакарчук рассказал, за кого проголосует на выборах: «три условия»

Россия не готова забирать своих – Геращенко

Запад добивает Россию? Нет, это Россия добивает саму себя