USD28.2033

Портников: Наше головне завдання – формування української ідентичності

Портников: Наше головне завдання – формування української ідентичності

Коли люди, які вважають себе представниками української національної еліти, серйозно кажуть про те, що всі проблеми країни вирішить винятково економіка, що “торпедування” питань мови й ідентичності, історії та культури “роз’єднує” країну, мені залишається тільки дивуватися тому, наскільки вони далекі від реальності, історичних процесів, від самого відчуття майбутнього.

Я хочу пояснити цим людям, чим “маленький українець” і “маленький білорус” відрізняються від “маленького росіянина” й “маленького поляка”. У загальному та цілому – нічим. І ті, й інші хочуть менше платити за тепло та квартири, за машини та продукти. І більше отримувати. При цьому “маленькому полякові” й “маленькому українцеві” потрібна свобода, а “маленький росіянин” і “маленький білорус” готові визнати царя, але це не фундаментальна різниця.

Читайте также:

Аtlantic Сouncil: Что новый президент Украины не может позволить себе игнорировать?

Пастка, в яку потрапляють критики реформ в Україні

Фундаментальна різниця в тому, що “маленький росіянин” хоче дешевизни в Росії, а “маленький поляк” – у Польщі. Якщо стан справ їх не влаштовує, вони їдуть. Але вони не хочуть, щоб їхня власна країна стала Китаєм чи Німеччиною. Це і є ідентичність.

Величезній кількості “маленьких українців” і “маленьких білорусів” абсолютно все одно, де їх годуватимуть. Аби дешево. Я не звинувачую їх, ні – це природна спадщина колоніальних часів. Я тільки нагадую, що таке світовідчуття вже перетворило Білорусь на російський придаток, позбавило білорусів усіх шансів, наданих їм незалежністю. Й Україна 2013 року була як ніколи близькою до аналогічного розвитку подій: від перетворення на російський протекторат її врятували тільки Майдан, дурість Януковича та безумство Путіна. Але при цьому байдужість величезної кількості жителів до країни, в якій вони живуть, зумовили анексію Криму й окупацію частини Донбасу. Бо ніякі активісти, ніякі добровольці та ніяка армія вас не врятують, якщо вам начхати.

Читайте также:

Зачем Зеленскому и Ко “дестабилизация до конца года”

Формування української ідентичності – головне завдання Української держави, суспільства, нації. Це завдання не підмінять жодні економічні реформи, жодна боротьба з корупцією, жодні соціальні протести. Більш того, в українській формулі майбутнього відсутність української ідентичності означатиме ще й відсутність свободи. Тому що Україну поглине Росія, якій свобода не потрібна. Ми все це вже проходили в ХХ столітті. “Можем повторить”?

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Переваги поразок: Що треба і чого не варто робити в бізнесі?

Синоптик: Понеділок в Україні буде сухим та багато де сонячним

Бородянский не видит причин анонсировать изменения в “языковой закон”

10 порад Зеленському до зустрічі з президентом США

Війна проти вугілля: не варто громадянам битись зі службовцями в ситуації, коли ми разом є жертвами змови злодіїв-олігархів

Во Львове состоялась правозащитная акция “Письма из-за решетки” с участием Сенцова

Спілкуйся українською: спортсмени знялися в мотиваційному ролику на підтримку рідної мови

Прослушка Трубы. В ГБР сказали, чем это опасно и что будет дальше

Я проти депутатської недоторканності, але я за депутатську незалежність

Мы то – что мы едим: Украина сейчас ест реформаторский “фаст фуд”, который ей скармливают другие страны и это точно не приносит пользы

Британская выпускница создала биопластик из рыбных отходов

Штаб ООС: Бойовики 13 разів порушили режим припинення вогню, без втрат

Австралия будет исследовать Луну и Марс вместе с NASA

Спорт и будущее Украины: Успеем ли мы подготовить своих спортсменов к Олимпиаде?

22 сентября. Памятные даты

Нужно ли бояться впускать мужчину в свою жизнь, если у вас есть ребенок

За рубежом. Как я училась преодолевать культурный шок в чужой стране

Сенцов – о сериале “Чернобыль”: Степень достоверности поражает

Директор ГБР сообщил, что в его кабинете обнаружена “прослушка”

В Слуге народа заявили, что “ценности” Украины не совпадают с ЕС