USD28.2033

Порядок денний для Верховної Ради: на що варто звернути увагу цього тижня

Порядок денний для Верховної Ради: на що варто звернути увагу цього тижня

На цей сесійний тиждень припадає третя річниця найбільш драматичного етапу Революції гідності – розстрілу Майдану та падіння режиму Януковича. Неспокійна ситуація зараз у центрі столиці й потасовки на вихідних змушують задуматись над тим, що відбувається не так. Причинами цьому можна називати в тому числі й незадовільний темп реформ у країні. Безперечно, успіхи є, але їх могло і мало бути більше.

Перед річницею розстрілів на Майдані минулого тижня РПР зібрав експертів та політиків та презентував свій погляд на пріоритетні завдання для уряду та парламенту на 2017 рік. Ключовими завданнями на 2017 рік коаліція РПР визначила такі: створення системи антикорупційних судових інституцій; новий Верховний Суд; реформування міністерств (державні секретарі, реорганізація апарату, стратегічне планування); запровадження пропорційної виборчої системи на виборах народних депутатів; розблокування ринку землі в Україні; сприяння сталому розвитку територіальних громад; створення та забезпечення належного фінансування суспільного мовлення; ринок електроенергії та підвищення енергоефективності житлового сектору; затвердження гарантованого рівня медичної допомоги.

Одним із перших завдань на найближчий час є невідкладне оновлення складу Центральної виборчої комісії за рахунок авторитетних фахівців. Адже станом на теперішній час в 13 з 15 членів ЦВК закінчився строк повноважень, а окремі з них є фігурантами кримінальних проваджень. Нагадаю, що оновлення складу ЦВК є одною з найперших обіцянок постмайданної влади, яка досі не виконана. Саме тому ми звертаємося до парламентської більшості та президента з вимогою виконати це зобов’язання.

Із короткострокових завдань Верховній Раді на найближчий тиждень РПР визначив в пріоритетами питання енергетики, економіки та фінансів, продовження децентралізації та захист викривачів інформації.

Читайте также:

В СБУ заявили о “вбросе” против своего руководства и МВД

Порядок денний для Верховної Ради: на що варто звернути увагу цього тижня

Передусім це законопроекти в енергетичному секторі. Доопрацьований законопроект N4941-д “Про енергетичну ефективність будівель”, покликаний забезпечити скорочення споживання енергії. Потенціал зменшення використання енергії в Україні становить майже 50% від нинішнього рівня енергоспоживання, а третина з цього у житловому секторі. Таким чином мінімізація втрат енергії у будинках дозволить значно підвищити їх енергоефективність і зробити вагомий внесок у забезпечення енергетичної незалежності держави.

Важливо також ухвалити законопроект N4840 “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, який забезпечить доступ громадськості до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також створить передумови для суспільно відповідального використання корисних копалин загальнодержавного значення.

Читайте также:

Геращенко сказала, когда Украина откроет пункт пропуска Золотое

Другою категорією законопроектів з порядку денного РПР для парламенту на цей тиждень є економічний розвиток і фінанси. Євроінтеграційний законопроект N0906 “Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин” забезпечить зменшення кількості державних органів контролю та сприятиме веденню бізнесу операторами ринку харчових продуктів, кормів та тварин.

Другий фінансовий законопроект N3132-д “Про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства”, дає можливість ініціювати справу про банкрутство на ранніх етапах неплатоспроможності, не доводячи фінансове становище боржника до критичного, захищає права кредиторів, а також спрощує та підвищує прозорість реалізації майна боржника.

Цього тижня народні депутати мають зробити наступний іще один важливий крок у проведенні реформи децентралізації: 28 громад, які пройшли усі процедури створення об’єднання, зараз не можуть отримати від ЦВК рішення про проведення перших місцевих виборів в ОТГ. Причина – громади об’єдналися навколо міста обласного значення (Бахмут, Гола Пристань, Славута, Нетішин), або ж об’єдналися громади, із суміжних районів – яскравий приклад місто Помічна (Кіровоградська область). Верховна Рада має прийняти законопроект N5520, який встановлює порядок вирішення цієї проблеми: послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, утворених в результаті об’єднання місцевих громад розташованих у різних районах, та зміни меж таких районів.

Крім того, ми, РПР, закликає народних обранців включити в порядок денний важливий антикорупційний законопроект N4038а “Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам”, метою якого є стимулювання та захист викривачів інформації, яка може допомогти викривати корупцію та інші злочини.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

  • — 21.02.2017 11:52
    flag

    Расписания дня для депутатов, это война на Донбассе, а не балаган, что они разводят на заседаниях. Ни стыда ни совести в этих людей.

    0
Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Члены Бундестага были в Крыму по дипломатическим паспортам – Bild

Тымчук: Без полной переписи населения мы не сможем сказать, насколько численность парламента соответствует европейской практике

Facebook удалил более трех миллиардов “фейковых” аккаунтов за полгода

24 мая. Памятные даты

Зеленский сделал громкое заявление на форуме инноваций в Киеве: “Пора это сделать”

Портнов теперь уверяет, что Горбатюк “действовал в интересах РФ”

“Роспуска не будет”: испуганная Рада пошла на крайние меры, планы Зеленского рушатся

Виборчий процес позачергових виборів депутатів розпочнеться 24 травня

В Японии хотят увеличить расходы на кибербезопасность

Нацполиция подготовила проект стратегии развития до 2023 года

Зеленский уничтожил Ляшко и путинских политиков одним видео: “Такое ощущение, что…”

НАТО посилить співпрацю з Україною у сфері військових навчань

В Киеве создали Украинско-китайский центр инноваций

Кабмин прогнулся перед Ахметовым! По-тихому прняли скандальное решение. Это ощутит на себе каждый украинец

Видео встречи Зеленского с фракциями будет опубликовано – АП

Бойовиків “ЛДНР” треба якось враховувати, ігнорувати їх зовсім неможливо – Кравчук

Зеленский провел срочное совещание, озвучены требования к России: “Я хочу, чтобы…”

Глава СММ ОБСЕ уходит в отставку

Выборы в Раду стартуют с больших проблем: срочное заявление ЦИК, счет идет на часы

Экс-нардеп Артеменко попросил вернуть ему украинское гражданство