USD28.2033

Представники світового бізнесу сформулювали принципи для вирішення української кризи

Представники бізнесу Росії, України, Сполучених Штатів та Європейського союзу сформулювали 10 принципів, які можуть допомогти у вирішенні української кризи.

Зустріч відбулася в штаб-квартирі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Женеві з ініціативи президента і засновника ВЕФ Клауса Шваба.

Росію на зустрічі представляли глава РОСНАНО Анатолій Чубайс, голова Сбербанку Герман Греф, голова банку ВТБ Андрій Костін і гендиректор “Северстали” Олексій Мордашов.

Від України в Женеву приїхали головний виконавчий директор компанії Horizon Capital Наталія Яресько, засновник інвестиційно-консалтингової групи EastOn Віктор Пічук, губернатор Донецької області Сергій Тарута, голова правління і президент компанії KM CORE Євген Уткін.

Сполучені Штати представляли голова ради директорів компанії Alcoa Клаус Кляйнфельд, президент PepsiCo Індра Нуйі, виконавчий директор компанії Ernst and Young Марк Уайнбергер.

Від ЄС в Женеву прибули голова правління компанії BASF Курт Бок, президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр, виконавчий директор компанії Siemens Дхо Кезер.

По-перше, бізнесмени впевнені, що процес мирного врегулювання повинен ґрунтуватися на плані з 12 пунктів, розробленому під егідою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читайте также:

Правоохоронців закликали покласти край зухвалій протидії декомунізації на Одещині

По-друге, необхідно утриматися від провокаційної і агресивної риторики, визнавши, що безпеці і довгострокового миру можна досягти лише шляхом чесного і конструктивного діалогу.

По-третє, впевнені учасники зустрічі, необхідно визначити спільні цілі, які важливо досягти для вирішення нинішньої кризи в рамках діалогу на різному рівні – як на внутрішньоукраїнському, двосторонньому – між Україною і Росією, так і багатосторонньому – між Росією, Україною, ЄС і США.

Згідно з четвертимпунктом, на ОБСЄ повинна лежати роль забезпечення безпеки сходу України доти, поки не буде гарантована її остаточна територіальна безпека.

По-п’яте, вважають представники бізнесу, необхідно почати інклюзивний політичний процес на шляху до децентралізації влади в Україні, делегувати з центру додаткові повноваження регіонам, і забезпечити гарантії меншинам, в тому числі мовним.

Читайте также:

Сину Авакова не одягнули браслет через дефіцит, – прокурор САП

Згідно з шостим пунктом, міжнародне співтовариство має взяти на себе відповідальність гарантувати безпеку і суверенітет України, визнати верховенство міжнародного права над національними інтересами. Точно також Україні рекомендується розглянути можливість застосування політики нейтрального військового статусу.

Учасники зустрічі вважають важливим визначити, як можна уникнути і скасувати санкції та відповідні санкції щодо досягнення цілей в рамках мирного процесу і відновлення нормального ділового діалогу і відносин.

Згідно з восьмим пунктом цього спільного підходу необхідно втілити в життя план з економічного відновлення, мета якого – подолати спустошуючі наслідки конфлікту, при обліку надання гуманітарної допомоги та відтворення інфраструктури.

Бізнесмени вважають важливим стабілізувати українську економіку. Для цього, вважають вони, необхідно створити спеціальну асоціацію та укласти торговельні угоди щодо України між ЄС і Росією, а згодом, можливо, з Євразійською економічною комісією.

На закінчення учасники зустрічі наголосили на важливості організації найближчим часом в Женеві зустрічі на вищому рівні за участю лідерів європейських країн, Росії, України і США для того щоб сприяти процесу примирення.

Раніше, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко розповів, як подолати безробіття і відновити Донбас.

Джерело: Корреспондент.net

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Никаких ярких сумок и изношенной обуви: для военнослужащих ужесточили дресс код

Реинтеграция Донбасса: раскрыта истинная причина законопроекта

Вінниця під пильним наглядом. У місті презентували Муніципальний ситуаційний центр

Реинтеграция Донбасса: раскрыта причина, из-за которой «забыли» про Крым

Вінничан закликають не виходити на лід

На Вінниччині розвалюється хата, де ріс Микола Леонтович

“Отравлен нитратами”: в Украине запретили скандальный российский фильм

В Киевском университете уличили экс-члена НКРЕКУ Геруса в распространении фейков

Смертельно опасный вирус атаковал еще одну область. Страдают даже взрослые

Пенсии по-новому: украинцев “обеспечили” новыми обещаниями

Кредит на миллион: как нардепы скупают элитное жилье в Европе

Убийца «ракетного щита» Путина: Порошенко приказал начать строительство

Не дождался Крещения: горе-водитель нырнул в воду вместе с машиной

События на Майдане: всплыли неизвестные факты о титушках

Меня чуть не убили: в киевском ресторане людей кормили стеклом

Все продумал: план Януковича по путинской агрессии наконец раскрыт

Экс-депутатов объявили в розыск, озвучены причины

Рада отказалась разрывать дипломатические отношения с РФ: как проголосовали нардепы

Танки будут не страшны: Муженко рассказал, когда США передаст мощнейшее оружие Украине

Доигрались: взбешенные украинцы заблокировали границу