Прем’єр РФ обіцяє залишити “родинні почуття” осторонь при співпраці з Україною
Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв обіцяє залишити «емоції» і «родинні почуття» осторонь при співпраці з Україною «в нових умовах» і вимагає платити за російським рахунками, а не «скакати».
Про це йдеться в його статті в російській «Независимой газете», опублікованій сьогодні. «Наші країни – сусіди і не можуть не співпрацювати. Тепер ця співпраця буде виключно «європейською», раціональною і прагматичною. Росія має намір строго слідувати своїм національним інтересам. І буде твердо їх відстоювати – як і у випадку з будь-яким іншим рівноправним партнером. Вибудовуючи відносини в нових умовах, ми залишимо емоції і «родинні почуття» осторонь. І більше не станемо утримувати економіку України. Нам це невигідно. Та й, чесно кажучи, набридло», – заявив Дмитро Медведєв.
На його думку, «можливо, саме такого – трохи холодного прагматизму в політиці та економіці двом країнам не вистачало всі роки після розпаду СРСР. І тепер, після важких випробувань і втрат, у нас є шанс збудувати по-справжньому ділові, взаємовигідні відносини».
Читайте также:
Суд в Италии оправдал нацгвардейца Маркива
На думку російського прем’єра, «українське суспільство вже розплачується за ті ілюзії, якими його щедро годують правлячі еліти, які мріють про появу в своїх кишенях європейських паспортів. Про жертви цих ілюзій ми чуємо кожен день. Продовжують гинути від «куль перемир’я» солдати і мирні громадяни України. Будуть і інші жертви, які неминучі в країні, де людям не вистачає грошей на ліки, продукти, на виховання дітей, на освіту. Одним словом, на нормальне життя. Ми всім їм по-людськи дуже співчуваємо», – підкреслив він.
«Проте держава Україна зробила свій вибір. І навіть якщо наші сусіди зараз погано уявляють собі підсумкову ціну, яку доведеться заплатити, – це їх право. Включаючи право на помилку», – зазначив прем’єр РФ.
Читайте также:
Байден побеждает Трампа, но действующий президент пойдет в Верховный суд: США могут ждать тяжкие споры
Дмитро Медведєв заявив, що Росії, «звичайно, нелегко прийняти такий вибір, але зовсім не через приписувані Москві «імперські амбіції».
«Все-таки 360 років з часів Переяславської ради ми вважали один одного однією сім’єю, в якій, бувало, траплялися суперечки і сварки між родичами. Але труднощі, а тим більше небезпеки ми завжди долали разом. І була одна на всіх і радість, і біда, і, звичайно ж, Перемога», – вважає він.
Як підкреслив Дмитро Медведєв, найкращий спосіб довести, що «ми в Росії поважали і поважаємо Україну як суверенну державу, – це визнання за нею права на зроблений вибір».
«Але Україні необхідно пам’ятати, що будь-який вибір – це перш за все велика відповідальність. В ситому європейському майбутньому треба багато працювати, а не «скакати». Хочете жити «як в Європі» – навчіться платити за рахунками. Для початку – за російським», – заявив він.