USD28.2033

Президент Зеленський підписав закон про імпічмент

Президент Зеленський  підписав закон про імпічмент

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про особливу процедуру усунення глави держави з поста (імпічмент).

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Зазначається, що закон повернуто до Ради з підписом Зеленського 23 вересня.

Як повідомляв УНІАН, 10 вересня Верховна Рада ухвалила закон законопроект “Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)” (№ 1012).

Законом передбачається можливість усунення президента з поста в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Законом визначено, що підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України (тобто більше як 226), підписи яких не відкликаються.

ВР більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу приймає рішення щодо ініціювання імпічменту та включення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного. Про прийняття такого рішення голова ВР терміново повідомляє президента України і голову Конституційного Суду України.

Далі законом передбачено створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, обрання спеціального прокурора та спеціальних слідчих.

Серед вимог до спеціального прокурора, спеціальних слідчих є, зокрема, наявність вищої юридичної освіти та не менш як десятирічний стаж роботи на посаді прокурора та/або слідчого.

Народні депутати України можуть бути обрані спеціальним прокурором чи спеціальними слідчими, якщо вони відповідають вимогам, встановленим законопроектом.

Спеціальна тимчасова слідча комісія створюється протягом тридцяти днів з дня ініціювання імпічменту, а члени її обирають голову, заступника голови та секретаря, які не можуть бути членами однієї депутатської фракції (депутатської групи).

Законом визначений порядок діяльності та повноваження спеціальної тимчасової слідчої комісії. Комісія може вирішувати питання про проведення експертизи та залучати спеціалістів для дослідження і оцінки доказів, визначати двох або більше представників від спеціальної тимчасової слідчої комісії і доручати їм бути присутніми під час проведення зазначених експертиз і досліджень та встановлення їх результатів, а також запрошувати і заслуховувати як свідків будь-яких осіб із числа громадян України (крім суддів та суддів КСУ), які можуть повідомити про обставини, що стали підставою для ініціювання імпічменту.

Читайте также:

Журналістка: Чи зросте разом із зарплатами керівників і заробіток усіх чиновників?

В законі визначені повноваження спеціального прокурора спеціальної тимчасової слідчої комісії і спеціальних слідчих спеціальної тимчасової слідчої комісії.

Згідно із законопроектом, за результатами проведеного розслідування спеціальні слідчі складають проект висновку спеціальної тимчасової слідчої комісії та подають його на схвалення спеціальному прокурору. Відповідно до закону, президент України може мати захисника (захисників у кількості, не більше п'яти).

Законом визначено, що спеціальна тимчасова слідча комісія за наявності відповідних підстав готує висновок про звинувачення президента України, який підписують спеціальний прокурор, спеціальні слідчі, голова і секретар спеціальної тимчасової слідчої комісії.

Читайте также:

Кінець світу нав’язливої політкоректності

Разом з висновками і пропозиціями члени спеціальної тимчасової слідчої комісії – народні депутати України вносять на розгляд Верховної Ради проект відповідної постанови ВР. Пленарне засідання Верховної Ради, на якому відбувається розгляд висновків і пропозицій спеціальної тимчасової слідчої комісії, є відкритим.

Може бути і закрите, якщо ВР вирішить, що висновки і пропозиції спеціальної тимчасової слідчої комісії або додані до них документи і матеріали містять інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю. В законі передбачено, що президент України погоджується з усіма пунктами звинувачення, а народні депутати України, які вносили подання про ініціювання імпічменту, не заперечують проти цих пунктів звинувачення і не мають до них доповнень, обговорення з цього питання не проводиться, головуючий на пленарному засіданні оголошує про перехід до таємного голосування по пунктах звинувачення та здійснення подальших процедур.

Якщо президент України погоджується лише з окремими пунктами звинувачення або не погоджується з жодним із пунктів звинувачення, викладених у проекті постанови ВРУ про звинувачення президента України, внесеному народними депутатами України – членами спеціальної тимчасової слідчої комісії, подальше обговорення проводиться щодо тих пунктів звинувачення, з якими президент України не погодився, а також тих, які не знайшли відображення у запропонованому проекті постанови Верховної Ради.

Читайте также:

ЄС продовжить санкції проти Росії, але готовий до поступок – журналіст

Якщо президент України не з'явився без поважних причин на пленарне засідання Верховної Ради або відмовляється особисто давати пояснення, відповідати на запитання, ВР проводить розгляд висновків і пропозицій спеціальної тимчасової слідчої комісії без його участі.

У законі визначено порядок прийняття рішення про звинувачення президента України. Ним передбачено, що рішення Верховної Ради про звинувачення президента України приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів. Таємне голосування щодо проекту постанови Верховної Ради про звинувачення президента України, включеного до бюлетеня для таємного голосування, проводиться окремо щодо кожного пункту звинувачення.

Постанова ВРУ вважається прийнятою в цілому з тими пунктами звинувачення, за які проголосувало не менш як дві третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, тобто не менше 300 народних депутатів. Також передбачається, що, у разі прийняття постанови, ВРУ більшістю голосів народних депутатів України від її конституційного складу також приймає постанову про звернення до: Конституційного Суду України для перевірки справи та отримання його висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент; Верховного Суду для отримання його висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

В той же час у разі неприйняття рішення Верховної Ради про звинувачення президента України головуючий на пленарному засіданні ВР оголошує про припинення процедури імпічменту. У разі одержання висновків Конституційного Суду України та Верховного Суду відповідно про додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину, Верховна Рада таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів приймає постанову про усунення президента України з поста в порядку імпічменту.

Постанова ВРУ про усунення президента України з поста в порядку імпічменту вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу ВР. Передбачено, що з моменту оголошення головуючим на пленарному засіданні ВР про дострокове припинення повноважень президента України у зв'язку з усуненням його з поста в порядку імпічменту на період до обрання і вступу на пост нового президента України обов'язки президента України виконує голова Верховної Ради.

В той же час, у разі неприйняття ВРУ постанови про усунення президента України головуючий на пленарному засіданні оголошує про припинення процедури імпічменту, оголошує про припинення повноважень спеціальної тимчасової слідчої комісії, а також від імені Верховної Ради у письмовій формі вибачається перед президентом України.

Законом передбачено, що відставка за власним бажанням президента України, стосовно якого ініційовано імпічмент, є підставою для припинення процедури імпічменту на будь-якій стадії, а також для закриття відповідних проваджень у КСУ та Верховному Суді.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Помпео заявил, что в ближайшее время посетит Украину

Boeing отложил первый полет 777X

Вінниця увійшла в ТОП-400 найдорожчих для життя міст світу

WADA призупинило ліцензію антидопінгової лабораторії в Москві

Запальний гумор та палаючий Кремль: як сміятися смерті в обличчя

Вирус в Китае: жителям Уханя запретили покидать город

Европа создает открытое “облачное” пространство для науки и исследований

Зеленський говорить про цінності, до яких не має стосунку – його дії свідчать про інше

Южная Корея оштрафовала Google за платный видеосервис YouTube

Достойны ли наши чиновники высоких зарплат

Сущенко рассказал депутатам Европарламента о захвате Россией украинских заложников

“Число Диявола повсюди”: у Вінниці через суд вимагають скасувати е-квиток

Кулеба поговорил с Арахамией: Украина продолжит интеграцию в ЕС

Уже в феврале Apple возьмется за производство бюджетного iPhone – СМИ

На Вінниччині готують тисячу гектарів для нових лісів

Facebook ищет менеджера по коммуникациям в центрально-восточной Европе

Блогер: Києвом неможливо пересуватися пішки, усі тротуари запарковані – назріла необхідність змін до ПДР

Исторический боевик “Экс” выходит в прокат

В Ужгороде студенты сконструировали 3D-принтер

Вирок скасовано: засуджений до страти в Малайзії екс-учасник “Х-фактора” повернувся додому