USD28.2033

Прийшов час зупинити війну. Підприємці шукатимуть шляхи

Вінниця стала ініціатором нового всеукраїнського руху за мир, в якому об’єднуються підприємці України. Медіа Корпорація “RIA” підтримала ініціативу вінницького бізнесу і буде щотижня інформувати про стан проекту – допомогу армії та мирному населенню

Про це пише сайт vn.20minut.uа.

Мрія про мир у власній країні – це те, що об’єднує українців навіть з діаметрально протилежними поглядами. Підприємці нашого регіону взялися ініціювати патріотичний рух і ставлять собі за мету не лише благодійність, але і просвітництво.

Початок підприємницького руху покладено проектом «Я для моєї громади», який створив вінницький Союз підприємців «Стіна» спільно з консалтинговим агентством «VS consulting group». Цей масштабний проект довжиною в життя припускає багато напрямків, з яких найбільш актуальний на сьогодні  – «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження».

Ідея всієї країни
Проект об’єднає зусилля підприємців та споживачів у допомозі вінницьким військовослужбовцям в зоні АТО, пораненим та біженцям. Допомога буде системною і поєднається з роботою  благодійних фондів, що забезпечить контроль і прозорість у використанні зібраних коштів.

– Всією Україною зараз відбувається процес об’єднання підприємців. Наші колеги з Києва, Національна платформа малого та середнього бізнесу, розглядають ініціативу Вінниці як проект, який задасть рух по всій країні, – каже керівник Спілки підприємців Вінниччини «Стіна» Олександр Печалін. – Всеукраїнський підприємницький рух за мир, який ми представляємо, є тією ідеєю, яка стартує з центру України, з Вінниці, і розповсюджуватиметься по території всієї країни.

Впливати на те, що відбувається  
Проект розпочато три тижні тому і зараз він проходить організаційну стадію. Активно проводяться збори підприємців Вінниці та області, на яких обговорюються різні можливості втілення в життя представлених ідей. Одне з таких зібрань відбулося 14 серпня в обласній адміністрації.

– Підприємницький рух за мир – це бажання всіх жити набагато краще, це приклад того, як підприємці можуть впливати на те, що відбувається в країні, – сказала, презентуючи проект, його співавтор, директор консалтингового агентства «VS consulting group» Тетяна Валуйська.

– Підприємці хочуть об’єднатися, а ми в рамках цього проекту допоможемо їм організаційно і технічно, – говорить Олександр Печалін. – Щоб був єдиний вхід для інформації, і люди могли бачити, що на даний момент конкретно потрібно. Це дозволить зробити роботу злагодженою, щоб не було перевантажень гуманітарної допомоги, і вона правильно розподілялася.

Систематизувати потреби 
Як розповів Олександр Печалін, проект підприємців також надає допомогу благодійним фондам в плануванні та об’єднанні зусиль:

Читайте также:

Безкоштовні капремонти для створених у 2019 році ОСББ обіцяють у мерії

– Наш проект дозволяє систематизувати потреби. А системність потрібна для того, щоб було ефективне вікно, в якому видно від кого надійшла допомога і куди конкретно вона потрапила. І в цьому трафіку зрозуміло, скільки взяв благодійний фонд за адміністрування.

Керівник СП «Стіна» відзначив, що за українським законодавством благодійні фонди можуть брати 20% від надходжень. І це, на його погляд, багато. Є фонди, які вийшли на інший якісний рівень і беруть 10%, а ті, в яких йде дуже великий вал, залишають собі 5%.

– Тому фонди, які хочуть брати участь у нашому проекті, повинні відкрито показати, скільки відраховують на адміністрування, – говорить Олександр Печалін. – А підприємці зможуть бачити всю картину в цілому і в деталях, будуть мати бажання більше допомогти. Це важливо, коли підприємець бачить, що допомога доходить до самого кінця.

«Держава – це я»
Олена Павлова, президент Міжнародного благодійного фонду «Без кордонів», який зараз активно працює на допомогу армії та постраждалим в зоні АТО, вважає за деяку проблему нестиковку благодійності і бізнесу, і те, що бізнес не завжди довіряє благодійним фондам.

– Дуже багато фондів працюють на допомогу в зоні АТО, але є і шахраї. Так як є чесні і нечесні люди в бізнесі, так, як є підприємці, які сплачують податки, і ті, хто їх уникає.

Читайте также:

У Вінниці підписали меморандум, що дозволить безготівкові розрахунки у громадському транспорті

Проте, як зазначила керівник благодійного фонду, підприємці за власною ініціативою дуже активно допомагають армії і мирному населенню, також до них постійно звертаються за допомогою всілякі структури і приватні особи – офіційно і неофіційно. Тому одне із завдань проекту – розвантажити підприємців і передати роботу з благодійності фондам.

На думку Олени Павлової, «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження» – потужний і довготривалий проект, в якому наглядова рада буде складатися з підприємців:

– Підприємці будуть вирішувати, на які напрямки вони готові витратити кошти і контролювати їх цільове призначення. В будь-який момент наглядова рада може втрутитися, якщо щось буде не ясно.  

Як підкреслила Олена Павлова, зараз включилася потужна енергія підприємницького руху, яка не залежить від офіційних державних структур.

– Включилося внутрішнє об’єднання. Це дуже надихає, це змінює структуру держави, яку ми знали. Раніше держава – там, а ми – тут. А зараз ми розуміємо, що держава – це я. Якщо ми подолаємо недовіру і зможемо об’єднатися, то нам нічого не страшно.

Близькість цієї війни

Підключився до проекту «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження» і корифей вінницького КВН Олександр Шемет. Він буде організовувати серію заходів по області та Україні, які допоможуть об’єднати підприємців.

Читайте также:

Частування пенсіонерів. У Вінниці для стареньких влаштували благодійний обід

– Минув час крикунів – прийшов час людей, які роблять – наш час, – каже Олександр Шемет. – І ми робимо це свідомо – не тому що модно, а тому що це треба кожному з нас. Це потрібно пам’ятати самому і доносити іншим людям – про це ми і хочемо говорити на наших зустрічах.

Як розповів Олександр Шемет, планується поділити Вінницю на сектори і зустрітися з більшістю її жителів. Підприємцям пропонується стати популяризаторами ідеї та спікерами проекту. А ключовими фігурами таких зустрічей стануть люди, які приїхали із зони АТО – військові та вимушені переселенці.

– Потрібна об’єктивна інформація з перших вуст, і ми постараємося бути дуже переконливими, – сказав Олександр Шемет. – Щоб тут відчули близькість цієї війни, бо ми на пляжах відпочиваємо.

На думку Олександра Шемета, наша загальна хвороба – це відсутність громадянського суспільства:

– Ми в демократію увійшли з совковою свідомістю – без відповідальності кожного. Створення таких проектів як «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження» – це майбутнє нашого суспільства.

Участь беруть усі

–  «Я для моєї громади» – сама назва показує участь кожного у розвитку того суспільства, в якому він живе, – говорить Тетяна Валуйська. – У нас немає такої розкоші як час, але у нас є люди – той ресурс, який ми можемо по максимуму використовувати. Тому що люди – це ми всі. Наша залученість сприяє розвитку цього проекту і всього нашого суспільства.

Медіа Корпорація “RIA” оцінила системність і прозорість проекту «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження». Це важливо, адже до редакції часто звертаються люди, які хочуть допомогти, але не знають, куди послати допомогу, не вірять фондам і не впевнені, що гроші дійдуть.

Тепер RIA щотижня інформуватиме про стан всеукраїнського руху за мир – буде публікувати звіти про допомогу, розповідати про подробиці проведених заходів, говорити про проблеми, яки виникають на шляху проекту та його учасників.

Перші кроки проекту «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження»

1. Стрічка-оберіг                                         

Cимвол проекту-стрічка-оберіг. Нею будуть прикрашати фасади магазинів, які належать підприємцям, що братимуть участь у проекті. Побачивши таку стрічку сміливо кидайте гроші у скриньку для благодійності, яку знайдете у середині приміщення. Або ж питайте працівників магазину, яким чином ви ще можете долучитися до загальної взаємопомочі. Ваші пожертви обовязково підуть на користь учасників АТО

2. Зустрічі з підприємцями

Активісти руху за мир, який розпочали вінницькі піприєці будуть зустрічатися із колегами з усієї області. Підприємці запрошуватимуть на наї особисто підприємців по сусідству. Мета зустрічей і міні-семінарів – просвітницька діяльність та організація злагодженої допомоги українським бійцям і біженцям.

3. Гроші за мир

Загальний флеш-моб: маркування грошей штампом “Вінниччина за мир”. Таким чином, цей простий слоган скоро стане знаймим багатьом людям.

4. Щотижневі звіти

Кожного тиждня в газеті RIA та на сайті 20minut.ua публікувтимуться звіти про роботу виконану в рамках проекту. Також ви будет дізнаватися із публікацій на які конкретні справи і проекти пішли благодійні внески. Повна прозорість – один з головниз пріорітетів руху підприємців за мир

5. Ви з нами?

Приєднатися до проекту «Підприємці за мир, стабілізацію та відродження» можна за тел.: 097 4558667, 063 7781616, 050 4464089, 692316

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Експерт дав оцінку особистим якостям кандидатів у президенти

Падіння “третього Риму” неминуче

В оккупированном Донбассе не верят в присоединение к РФ: опрос

Униженные Лавров и Песков попали на видео: хозяин, впусти

Піарники Порошенка не готові долати ті проблеми, які виникатимуть в процесі створення автокефальної церкви – дипломат

СБУ защитит Днепр от киберугроз со стороны России

В Раде плачутся, что живут без ремонта! Сколько вытянули из карманов украинцев на новый купол?

Найем: Выдача России “террористов” – это история не только о трусости и малодушии, но еще и о том, как всех нас держат за идиотов

Вселенский патриарх обратился к украинцам по поводу автокефалии

Топ скандалов кандидата в мэры Киева Гусовского: от ресторана до секты

Нова стратегія миру та безпеки: коли закінчиться війна на Донбасі?

Ровенский диверсант приговорен за попытку подрыва и работу на РФ

Намного вкуснее: украинские селекционеры вывели уникальную хурму

Суд признал высказывания Шабунина о Демчине оценочными суждениями – адвокат

Страна роботов: в Японии запустили доставку на дронах Страна роботов: в Японии запустили доставку на дронах

Нардеп: Трудові мігранти мають отримати реальну можливість голосувати на виборах

“Динамо” більше нічого не виграє – Ріанчо розповів, чому залишив “киян”

Семочко подал в суд на журналистов-расследователей

Аграрии «Росток-Холдинг» будут контролировать отгрузку зерна, чтобы избежать блокирования работы предприятий

ТОП-7 причин феномена Зеленского