USD28.2033

Припинення дії Договору про дружбу між Україною і Росією: як відреагує “кремлівський ведмідь”

Припинення дії Договору про дружбу між Україною і Росією: як відреагує "кремлівський ведмідь"

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної ради проект закону №0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією. А ще у вересні Київ ухвалив рішення про непродовження дії цього договору і направив до Москви відповідну ноту. Таким чином, Україна своєчасно повідомила МЗС РФ про те, що договір не буде пролонгований.

Оскільки договір ратифіковувався Верховною Радою, саме вона має і припиняти його дію. Провести всю процедуру непролонгації договору за всіма правилами потрібно, аби потім, якщо при владі в Україні опиниться «договороспроможна» в розумінні Росії влада, і вона раптом захоче знову повернути цей договір, у Конституційного суду не було підстав визнати, що

Які наслідки матиме непролонгація договору? Як колись казав мій старшина в армії: “Не з розумним шуткуєш”. Ми маємо по сусідству абсолютно нецивілізовану країну, в якій існує диктатура. Диктатор вирішує, що робити: якщо він хоче провести війну, він перекидає танки і літаки на український кордон; або якщо захотілося йому в нейтральних водах напасти на українські кораблі, він це робить. Наш ворог виходить зі своїх власних міркувань, і жодні юридичні або правові моменти тут не мають ніякого значення.

Путін – не цивілізована людина. Це все одно, що говорити про норми міжнародного права з Адольфом Гітлером. З ним про це намагалися говорити в 1938 році, але дуже дорого за це поплатилися. Те саме зараз відбувається і з Путіним.

Тому ніхто зараз не скаже, якими будуть наслідки. Я думаю, що фактичні наслідки будуть не стільки від скасування самого договору, а більше від того, що Путін просто нервує, що Україна все більше виходить з-під його впливу. Його надзвичайно дратує надання Томосу українській церкві – сподіваюсь, у грудні цю процедуру завершать, і тоді буде можливий достатньо масовий перехід православних парафій з МП до УПЦ. Це може викликати просто психічний зрив у Путіна. Аналогічну реакцію може викликати голосування ВР за внесення змін до Конституції щодо наших прагнень в ЄС і НАТО. А може – і якийсь небажаний для нього результат президентських виборів. Тобто агресію може спровокувати що завгодно.

Читайте также:

Репорт Мюллером закончен, но история с Рашагейтом и Трампом еще очень далеко не закончена

Читайте также:

“Уничтожить за 10 минут!” Путин задумал “освободить” Харьков и Запорожье. Теперь в любой момент в Украине могут появиться баллистические ракеты

Правові ж наслідки настають завжди, якщо угода розривається в неправомірний спосіб – такий, що не виписаний у самій угоді. Однак, оскільки ми повноцінно дотрималися процедури, жодних правових негативних наслідків для нас не настане. Ми дісталися того моменту, коли Договір про дружбу можна припинити офіційно. Це і відбувається.

Для України після припинення дії Договору про дружбу з РФ не настане жодних змін.

Наприклад, зникне положення, яке для нас було ущербним. Росія його теж мала б виконувати, але не виконувала. Йдеться про те, що перед тим, як вступати в будь-які міжнародні об’єднання або шукати партнерів і підписувати з ними угоди, Україна мала консультуватися про це з Росією. Москва не могла накласти вето, але ми мусили з нею консультуватися.

Тобто, якщо ми хотіли вступити в якесь об’єднання, яке Росія вважала шкідливими для себе або небезпечним – ЄС або НАТО, вона могла наполягати на тому, щоб ми цього не робили. Бо в Договорі про дружбу написано, що ми не маємо права вступати в ті об’єднання, які можуть бути шкідливими для іншою сторони. І Росія відповідно – теж. Росія, коли створювала Митний союз, із нами чомусь не консультувалася. Але від нас цього вимагали, коли мова заходила про НАТО і ЄС.

Читайте также:

Завдяки чому Ахметов став удвічі багатшим?

Втім, тепер цієї норми більше не буде.

Крім того, в Договорі про дружбу з Росією була позитивна для норма, що обидві країни надають громадянам другої сторони такі самі права, як і своїм громадянам. Це мало б означати, що українські громадяни в Росії можуть працевлаштовуватися без жодних додаткових дозволів, на тих самих правах, що й росіяни. Але Росія цього не виконувала з першого дня укладення договору. Росія все одно вводила окремі правила, дозволи, реєстрації для працівників з України. Тобто єдина норма, яка була вигідна українцям, жодного дня не діяла. Тож тут ми теж не втрачаємо.

А все інше є в міждержавних угодах, які продовжують діяти.

Розірвання рамкової угоди (а Договір про дружбу – це рамкова угода) не веде до припинення дій тих угод, які були ухвалені на її основі. Існує угода про кордони, в якій виписано чітко наші кордони, згідно з якою Донбас є територією України, і Крим є безумовною територією України. Єдине – не виписано лінію кордону в Азовському морі. Отже, ця угода залишається чинною і не припинить свого існування слідом за Договором про дружбу. Будь-які інші угоди теж автоматично не припиняють своєї дії, доки ми з них не вийдемо в такий самий спосіб, який виписаний цими угодами або нормами міжнародного права.

Тож неправду кажуть ті, хто стверджує, що Україна, вийшовши з Договору про дружбу з РФ, немає жодного договору, де б стверджувалося, що Росія визнає нашу територіальну цілісність. Бо є інші угоди, і вони зберігаються.

Чи зможе Росія якимсь чином використовувати в своїх цілях відсутність дії Договору про дружбу? РФ зможе виправдовувати свої дії в очах своїх громадян. А для міжнародного співтовариства, де діють норми міжнародного права, це не матиме жодного значення. Окремі заяви – якщо Україна ліквідує цей договір, значить, у Росії немає по відношенню до нас жодних зобов’язань щодо її територіальної цілісності – це повна брехня, бо є інша угода, яка чітко визначає кордони. І там не написано, що танками чи гумконвоями можна безконтрольно перетинати кордони.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

“Убил брата”: Порошенко потерял над собой контроль перед студентами

Vodafone расширил сеть 4G в 11 областях

В 1+1 объяснили трансляцию передач с Зеленским в “день тишины”

Нынче СБУ проявляет особое внимание процессу включения своих сотрудников в составы окружных комиссий – политолог

Два месяца в постели: NASA и ESA запустили “гравитационный” эксперимент

В Киеве и Одессе под посольством РФ требовали освободить Гриба

Трамп оправдан: итоги расследования по вмешательству РФ в президентские выборы США

НОТУ избрала председателя наблюдательного совета

Роман Насиров возглавил Ассоциацию участников рынков капитала

Киевстар ввел для бизнеса ряд инновационных сервисов

Под Харьковом у главы избирательного участка пропала печать

Как бы ни изощрялись в издевательствах путинские СМИ, в Украине проходят нормальные демократические выборы – российский публицист

Гройсман раскритиковал профтехобразование и предложил изменения

Вакарчука выдвигают министром! Появилось экстренное обращение певца

В Европу – через черный ход: российский десант “профессиональных крымчан”

Умер сценарист сериала “Коломбо” Ларри Коэн

В Женеве обсудят правила игры для “боевых роботов”

Канада продлила санкции против Януковича и его окружения

Штаб ООС: Від початку доби ворог двічі обстріляв позиції, двоє захисників отримали поранення

Как проверить себя в списках избирателей: пошаговая инструкция