USD28.2033

Припинення економічної блокади Донбасу: плюси, мінуси та наслідки

Припинення економічної блокади Донбасу: плюси, мінуси та наслідки

Учора представник України в Мінську Леонід Кучма озвучив пропозицію щодо припинення економічної блокади окупованих територій Донецької та Луганської областей. Два роки тому ми припинили торгівлю з ОРДЛО.

Розберемо плюси та мінуси цієї події та її наслідки. Коли європейські мореплавці відкривали нові землі, то завжди міняли намиста на золото. Умовне золото на умовне намисто. За рахунок такої нерівної торгівлі європейці та їх країни багатіли, а інший світ ставав колонією. Нерівна торгівля та військова сила йшли рука об руку. У сучасному світі війна – це крайній варіант вирішення питання. А от економічні методи війни, включаючи торгівельні війни, були відшліфовані та опрацьовані до досконалості. Україна також є політично залежною країною через економічну слабкість. У сучасному світі ми не знайдемо прикладів сильних економік демократичних країн, які політично слабкі на міжнародній арені. От економічно слабкі держави завжди пасуть задніх у військовій могутності, за виключенням поодиноких випадків, і завжди політично залежні. І демократія там не водиться.

Баланс поставок до ОРДЛО був вочевидь вигідним для України: вони нам сировину (золото), а ми їм намиста (переважно продукти харчування, алкоголь і безалкогольні напої). Ринки збуту українських продуктів є невеликими, але це продукція з непоганою доданої вартістю на відміну від вугілля. Чи перестали ми купувати те ж саме вугілля? Звісно ні! Ми тепер купуємо його в Росії, по-перше, торгуючи вже з окупантом, а по-друге, поповнюючи його державний бюджет податками з енергоресурсів. Хто втратить від цього? Лише українська держава та її громадяни. 

Читайте также:

Не президенту вирішувати, чи розпускати парламент

Питання торгівлі під час війни є складним. Але коли ти отримуєш перевагу перед своїм ворогом під час товарного обміну, то це наближає нас до повернення окупованих територій. Тому заробляти на цьому питанні політичний капітал деякими “політиками” можливо. Але краще заробляти гроші, які будуть йти на укріплення армії та на людей, які не мають сьогодні надії та не бачать виходу зі скрути.

Читайте также:

Зря старался: в оккупированном Донецке соратники отправили на подвал регионала-коллаборанта

Що можна сказати хлопцям, які воюють на Сході? Те, що їх достойне матеріальне забезпечення залежить від стану справ в бюджеті, нове озброєння на лінії фронту можливе лише при достатньому фінансуванні, а НАТО нам відкриє двері, лише коли ми станемо доросліше, у тому числі фінансово.

История недипломатических отношений Путина и Кучмы

Що стосується президента України Петра Порошенка, то його критика вчорашньої пропозиції є недоречною, оскільки він, як мудра в цьому питанні людина, до останнього не погоджувався з блокадою. Але поступився. Тому місце сидіння не повинно впливати на точку зору, якщо час не змінив ситуацію. Але ця торгівля дуже вигідна для України та дасть можливість додати від 0,2 до 0,5% зростання ВВП за перший рік обмежених економічних стосунків. Вони повинні бути саме обмеженими та проходити під повним і посиленим контролем. Україна повинна визначити перелік того, що ми маємо право продавати, і перелік того, що купувати.

Тобто, це не можуть бути вільні економічні відносини. Лише стратегічні товари з окупованої території та продукти з товарами широкого вжитку туди. Здоровий глузд помножений на зростання доходів громадян повинен перемогти.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 1,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Выборы. ЦИК зарегистрировала список первой партии

Чи готовий Зеленський до непопулярних кроків

В Ле Бурже украинцы представили ракеты “Антарес”, “Циклон” и космический аппарат

Samsung может отказаться от гибкого смартфона — СМИ

Цифровые решения является приоритетом развития Украины – Зеленский

Сезон победившей “демократии”: в Молдову возвращается агентура Кремля

Маск удалил свой аккаунт в Twitter

Как бы вы ни любили своего питомца, его инстинкты вы не перепрошьете и его поведение вы предугадать не можете

Какое решение вынесет Конституционный суд?

Государство в смартфоне уже работает – Гройсман

МИП представило во Львове первый фильм из цикла “Как начиналась война”

Олігархічний реванш чи новаторство: як не переплутати?

Епифаний поздравил украинцев с Днем отца

Новый iPhone 11 от Apple начнут продавать в сентябре – СМИ

“Слуга народа” заберет половину Верховной Рады

Президентом Словакии официально стала Зузана Чапутова

На админгранице с Крымом будут выяснять цели поездок на материк

В Украине впервые официально отмечают День отца

Украина потенциально может оказаться убежищем для старых коррумпированных элит Молдовы, – Куса

Оскароносного Кьюбу Гудинга-младшего обвинили в домогательствах