USD28.2033

Про міфи імпічменту в Україні

Про міфи імпічменту в Україні

Ось уже кілька тижнів в Києві проходять акції протесту. Однією з вимог протестувальників є прийняття Закону Про імпічмент Президента України (насправді в парламенті зареєстрований проект Закону «Про Президента України та порядок припинення його повноважень»). Його відсутність буцімто не дає змоги застосувати цю процедуру до Президента. Ще однією «перепоною» для імпічменту, про яку часто люблять згадувати народні депутати, є неприйняття Закону України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії». На перший погляд, дійсно може видатися, що відсутність зазначених законів унеможливлює дострокове припинення повноважень Президента внаслідок імпічменту.

Втім, процедура імпічменту передбачена статтею 111 Конституції України. До того ж, сама процедура детально врегульована Законом України «Про Регламент Верховної Ради України». Зокрема імпічменту Президента України присвячено аж 18 статей Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». В них, до речі, серед іншого визначається порядок утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії, порядок діяльності такої комісії, її повноваження, висновки та ряд інших моментів, пов’язаних з її діяльністю.

Читайте также:

Ласкаво просимо? Коли Донбас повернеться додому

Таким чином, жодних, я підкреслюю, жодних законодавчих перепон для реалізації процедури імпічменту немає. Втім, заради справедливості треба відзначити, що на сьогодні застосувати процедуру імпічменту практично неможливо. Справа в тому, що рішення про усунення Президента з поста в порядку імпічменту приймається не менш як трьома четвертями від конституційного складу парламенту. Тобто за таке рішення має проголосувати не менше 338 депутатів Верховної Ради України. В конституціях зарубіжних країн мені не доводилося знаходити настільки значну кількість голосів необхідних для реалізації імпічменту. В більшості випадків для завершення імпічменту достатньо, щоб за це рішення проголосувати 2/3 парламентарів.

Читайте также:

Одна из самых главных проблем Украины

Причиною тому, що така норма існує нині в Конституції України, слід шукати в історії прийняття Конституції України, коли Конституція стала компромісом між Президентом та парламентом. Тодішній Президент України зробив все можливе, щоб закласти в конституцію України положення, які б не дозволили парламенту достроково припинити його повноваження. До речі, цю норму статті 111 Конституції України критикувала і Венеціанська комісія, і ряд інших авторитетних незалежних інституцій. Втім, зрозуміло, що жоден Президент України не був зацікавлений у приведенні вказаної норми Конституції до європейських стандартів. І саме ця норма, а не відсутність Закону «Про імпічмент» обумовлює приреченість будь-яких спроб парламенту реалізувати процедуру імпічменту. І саме з цієї причини в мене виникає питання: чи справді парламентарів цікавить створення ефективного механізму імпічменту Президента України, чи можливо вони мають інші мотиви?

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Вспышка кори: для кого прививки опасны и недейственные

Корь в Украине 2018: когда делать прививки

В ПАСЕ избрали президента: что Николетти говорил об Украине и России

НБУ прижмет рынок новыми ограничениями

Взрыв в Бердянске: появилось первое видео

Украинский вопрос и план россиян: начинается сложная неделя в ПАСЕ

Ад за 600 евро: как украинских заробитчан унижают в Польше

В Казахстане рассказали, когда могут стартовать переговоры по Донбассу

Курсы валют: прогнозы Нацбанка заставят паниковать любого

Скандального экс-начальника ГПУ выпустили на свободу

Ночь ужаса: появились душераздирающие фото погибших украинцев в Кабуле

Это дипломатическая игра: можно ли поменять минские переговоры на Казахстан

Украина оказалась отрезана от всего мира из-за Путина

Больше не друг: собака решилась нажать на курок

Украина признала документы ОРДЛО: названа причина

В Киеве закроют популярную станцию метро

День соборности Украины: уникальные исторические фото

Тактика сработала: украинские герои заняли новые позиции

Тайные встречи Порошенко и Путина: в Кремле новое истерическое заявление

Победа не за горами: украинским героям удалось невероятное