USD28.2033

Про президентську програму мера Львова Андрія Садового

Про президентську програму мера Львова Андрія Садового

По-перше, є добрі пропозиції щодо модернізації українського війська та оборонного сектору, що гідно забезпечить нам оборону. Цікава ініціатива про створення Центрально-Східного європейського військового альянсу. Але нема відповіді яким чином і якими засобами будемо деокуповувати Крим та Донбас.

По-друге, детальні і правильні позиції щодо наведення порядку з використанням природних ресурсів. Заборона впливу для РФ та офшорів, конкурентно-ринкові механізми для газу, вугілля, надр, зелена генерація і так далі. Цікавою виглядає кримінальна відповідальність за управління критичною інфраструктурою в умовах декількох серйозних колапсів з досвіду Львова. У програмі не сказано про скасування мораторію на продаж землі прямо, але відзначено про права купівлі та кредитів на купівлю і обмеження права. Пропонується прозора оренда держземель.

По-третє, у сфері економіки пропонується зменшення економічної взаємодії з РФ, приватизація, скасування чи обмеження повноважень СБУ та контролюючих органів щодо контролю бізнесу, відновлення аеропортів у всіх обласних центрах та створення національного лоукост-перевізника, згадується про вигідні лізингові контракти для закупівлі транспорту, розвиток IT та креативної економіки, тобто акцент на інновації. Тут все непогано окрім сумнівних для Львова лізингових транспортних контрактів, ще й без запровадження е-квитка. У податковому розділі лише підтримка податку на виведений капітал, що очевидно замало для реформування цього сектору. Поруч з тим у розділі посилення спроможності громад є детальніші положення про фінансову децентралізацію.

Читайте также:

Охота на призывников: в Киеве парень попал в военкомат прямо с семейного праздника

По-четверте, подолання корупції через е-врядування, дерегуляцію, посилення механізмів відповідальності, а також посилення спроможності громадян через інститут викривачів корупції. Не бачу тут демонополізації, деолігархізації, детінізації. А без цього не буде суттєвого зниження корупції. Крім того, повністю проігнорована одна з ключових реформ – судова. Загалом корупція у Львові одна з найбільших в країні і успіхів в цьому напрямку в Садового ще не було.

Читайте также:

Bloomberg: На кону мартовских выборов наследие украинской революции  

По-п’яте, у соціальній сфері дуже важлива ініціатива – це проведення перепису населення. Серед інших пропозицій система індивідуального пенсійного накопичення, соціальна відповідальність державних та приватних компаній. Є пропозиції фінансування медицини на рівні 5% від ВВП, але не зрозуміло за які кошти і з огляду на інші «фінансові обіцянки». Дуже підтримую згадку про протидію шкідливим звичкам суспільства, особливо про дитячий алкоголізм.

По-шосте, щодо освіти у 25% бюджету таке ж питання як і до 5% ВВП на медицину. Звідки гроші на таке суттєве збільшення видатків? Не побачив принципу «гроші йдуть за студентом / учнем», а також широкої реформи освіти.

По-сьоме, щодо зміцнення відповідальності влади пропонується вибори до Парламенту на пропорційній основі з відкритими списками; ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій; голосування за закони більшістю присутніх у залі депутатів; зменшення кількості депутатів Парламенту до 300 осіб; відповідальність Президента України й дієву процедуру імпічменту. Не побачив створення системи «стримань і противаг» між різними гілками влади, тобто якісної реформи форми правління. Незрозуміла позиція щодо скасування недоторканності депутатів та президента. Політичні зміни мають бути глибшими.

У підсумку, одна з найкращих і найдетальніших програм серед тих, з якими вже встиг ознайомитись. Не побачив жодних особливих положень про молодіжну політику, на якій часто акцентує Садовий. Не помітив жодного слова про захист та розвиток державної української мови та загалом націєформуючу політику. Сильна з економічної сторони та з прогалинами з політичної сторони програма.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 1,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Попытка Ахметова отключить электроэнергию для Донбасса – это крест на выборах Вилкула, – Дудкин

Луценко: “Депутат Д” получил 2,5 млн на победу “кандидата Ю”

Порошенко принял Украину с газопроводом, а сдает с металлоломом – политолог

Любимчик Путина оказался “барином” Зеленского: “Коломойский не при чем”

Топовые кандидаты не торопятся соглашаться на дебаты – Суспільне

Маразм крепчал: журналисты и США – вечные враги реформ и украинского правосудия

Рейтинг Зеленского в два раза превысил показатель Порошенко, в БПП паника: «Этого не может быть»

Лещенко зовут в Одессу на суд по Труханову

Київ офіційно відмовився від каштанів на Хрещатику

25 березня – останній день для перевірки себе у списках виборців

Вінничани винні за опалення понад 148 мільйонів гривень

Узник Кремля обратился к украинцам с последним словом: «Они бандиты и убийцы»

У Вінниці голова представництва ЄС розповів, що Європейський союз підтримує децентралізацію в Україні

“Вінницягаз” можуть оштрафувати на 850 тисяч гривень

КСУ отказался оценивать закон о переходе религиозных общин

Луценко зробив “ведмежу послугу” Порошенку в найбільш невдалий до цього момент – політолог

Боевики в Луганской области передали Украине 60 заключенных: фото

Не тільки Росія має заплатити Україні за вдіяні злочинства – американський історик

Народный фильм “Черный казак” показали в Доме кино

Зеленский раскрыл свой самый большой страх: “есть бизнес”