USD28.2033

Програма «Питна вода», ефективна приватизація, аудит підприємств та збереження «Вінницьких Мурів» – комунальна комісія розглянула 21 питання

8 квітня Андрій Ковальов провів засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон і заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Члени комісії розглянули 21 питання порядку денного.  Першим – звіт про виконання Обласної програми «Питна вода» на 2008 – 2020 роки», затвердженої сесією облради 5 скликання. За словами доповідача – начальника управління розвитку території та інфраструктури облдержадміністрації Марії Зонової, Вінниччина – практично, єдина область, яка фінансує заходи такої програми.

Володимир Кістіон переконаний, що  «Питна вода» – одна з найважливіших програм. І продовжити її на 2021-2025 роки необхідно.

– Кількість жителів Вінниччини, які користуються централізованим водопостачанням збільшилася до 300 тисяч і буде ще рости. Ми будемо робити все, щоб люди користувалися безпечною водою, яку можливо забезпечити тільки шляхом централізованого водопостачання, – підкреслив Володимир Євсевійович.

Андрій Ковальов вважає, що програма «Питна вода», яка діяла до 2020 року досягла своїх цілей частково, і на це було кілька причин, зокрема й проблеми з фінансуванням.

Читайте также:

У Вінниці оголосили тендер на будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів

– Наступна програма має зазнати певних змін, аби стати ефективнішою, – каже Андрій Ковальов. – Її мету ми визначаємо так: збільшити кількість людей, які отримуватимуть якісну воду, зменшити аварійність мереж водопостачання, збільшити протяжність нових водогонів. А ще – дати можливість громадам отримувати не тільки кредитні ресурси на заходи програми (під 6% річних), а й, в разі необхідності,  отримувати гроші на безповоротній основі; передбачається й зменшення відсотку співфінансування.

Депутати погодили звіт, а проєкт програми «Питна вода» на 2021-2025 роки» представити на розгляд комісії до 22 квітня 2021 року.

Читайте также:

Впродовж минулої доби на території Вінницької області виявили 460 випадків COVID-19

Постійна комісія також заслухала звіт про виконання Програми приватизації об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області на 2015-2020 роки. Інформацію взяли до відома, а управлінню спільної комунальної власності територіальних громад області необхідно представити нову програму на 2021-2025 роки.

– За чотири роки було приватизовано занадто мало об`єктів, – зазначає Андрій Ковальов. – У наступній програмі ми запропонували чітко визначити необхідну обґрунтованість приватизації для більшого надходження до обласного бюджету коштом саме ефективної приватизації шляхом проведення публічних аукціонів.

На засіданні комісії депутати погодили проєкти розпоряджень про затвердження Стратегічного та Операційного планів діяльності з внутрішнього аудиту Вінницької обласної Ради на 2021-2023 роки.

Читайте также:

Впродовж минулої доби у Вінницькій області зафіксували 446 випадків COVID-19

–  В обласній Раді працює управління з внутрішнього аудиту, – пояснює Андрій Ковальов. – Зараз йому затверджено Стратегічний та Операційний плани діяльності, що, фактично, дасть можливість перевіряти як ефективність використання майна, так і фінансово-господарську діяльність наших комунальних підприємств.

На засіданні депутати жваво обговорювали інформацію начальника управління будівництва облдержадміністрації Андрія Гринчука щодо проєкту «Реставрація пам`ятки  архітектури національного значення «Башта та Мур», що розташований за адресою вул.Мури, 1, м. Вінниця. Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи». Продовжувати реставрацію чи законсервувати об`єкт у нинішньому стані, щоб запобігти руйнації.

– Дбайливий господар має все зробити якнайкраще і залишити нащадкам відреставровану спадщину, – переконаний Володимир Кістіон.

Проєкт було розроблено у 2016 році, його корегували у 2018 році, два роки поспіль роботи, взагалі, не фінансувалися. Нині проєкт знову потребує коригування. Орієнтовно, його вартість може скласти близько 8 млн грн. Оскільки «Вінницькі Мури» – як національна пам`ятка архітектури XVII століття є однією з основних історико-культурних локацій обласного центру, члени комісії вирішили звернутися до Вінницької міської ради та  облдержадміністрації, до патріотів та меценатів і знайти кошти на реставрацію Мурів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Политика - это искусство отрицать то, что есть, во благо того, что обязательно будет!"

  © Леонид С. Сухоруков

  “Партия идет не туда”. Притула заявил о готовности возглавить Голос вместо Рудик

  Юрий Романенко: Гитлер вокруг Данцигского коридора все лето 1939 года шумел. А Крымский канал – это и есть наш Данцигский коридор

  Сазонов: Локдаун – удачное время для передела рынка

  Премьеру документального фильма о Чернобыле «Люди Зоны» покажет «UA: Первый»

  Как подключить села к интернету: в Украине запустили онлайн-платформу

  Из Украины могут депортировать трех из «топ-десятки контрабандистов»

  Польша и еще семь стран ЕС требуют новых санкций против РФ из-за Украины – Радио Свобода

  Василий Рыбников: НАТО вербует на Донбассе сборную Украины по нацизму

  Олімпійська чемпіонка Оксана Баюл дала перше інтерв’ю для України і розплакалася, розповідаючи про свою мрію

  МКИП объявило конкурс на лучшие фильмы об освобождении Мариуполя и безбарьерности

  В Австрии показали прототип робота-строителя

  Зеленский подписал закон об увеличении штрафов за нарушение пожарной безопасности

  Украина не совершала шагов, провоцирующих Россию на эскалацию – представитель США в ОБСЕ

  У Запоріжжі яму на дорозі відремонтувала “зубна фея”. ВІДЕО

  Вулиці Вінниці почали прикрашати кущами ялівцю

  Хью Лори снимет сериал по Агате Кристи

  Bitcoin обновил собственный рекорд – почти $65 тысяч

  Иски Тупицкого и Касминина к УГО: Окружной админсуд взялся за дела

  Путинская публика не оценит, когда из Украины поедут мешки с трупами военных РФ – Пайфер

  Это топчик. Нардепы подали законопроект, который должен защитить морских млекопитающих и… чужеродные виды акул – Береза