USD28.2033

Прозорість, а не дискримінація: якими насправді мають бути декларації активістів

Прозорість, а не дискримінація: якими насправді мають бути декларації активістів

1 квітня – в Україні святкували Вербну неділю, День сміху та посилено вивчали майнові декларації. Цього року електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мусили заповнювати також громадські активісти, які займаються антикорупційною діяльністю, входять до складу громадських та наглядових рад при державних органах тощо.

Якщо коротко розглянути питання е-декларування громадських активістів, то можна прийти до таких висновків:

1) Очевидно, що декларування лише тих, хто займається антикорупційною діяльності є дискримінаційним принципом.

2) Очевидно, що закон неправовий бо коло суб’єктів декларування визначено дуже розмито та нечітко, що при потенційних перевірках може спричиняти вибірковість на противагу рівності перед законом!

Але! Дивлячись на цей процес з іншої сторони, хочу сказати, що ті, хто позиціонує себе “креативним класом”, ті, хто створюють та задають рамки функціонування системи мають бути прикладом для інших!

По-перше, наше суспільство повинно призвичаїтись до того, що заробляти гроші – це не злочин! Показати зароблене – це не соромно! Вміти реалізувати себе на ринку праці – це скоріше особиста і професійна перевага, ніж недолік! Сплачувати податки – це відповідально, а контролювати їх використання – природньо!

По-друге, прагнути до того, щоб в країні, в якій більше 40% економіки в тіні, вивести на світло частку грошових активів – це спосіб перейти до більш цивілізованих норм оподаткування, покращення умов праці, більш якісного та ефективного витрачання бюджетних коштів – хіба не до цього ми йдемо?

Читайте также:

Швейцарский щелчок по носу агрессора

Очевидно, що в ідеальному варіанті здавати податкову декларацію повинні всі громадяни, як це відбувається, наприклад в США. В Америці податкова декларація не є публічною і на стільки глибокою, як наразі в Україні, тому не викликає ненависті у сусіда чи іншого споглядача, натомість створює практику взаємодії із державою, що в свою чергу дає розуміння того – можуть чи не можуть бути передбачені кошти на освіту, медицину, пенсії та інші види державного забезпечення.

Ще більш правильним, з економічної точки зору, є декларування видатків, а не доходів, оскільки саме таким чином можна виявити неправомірні дії, порівнюючи видатки із доходами. Але це вже далеко наступний крок – в Україні поки що звикають до декларування власних доходів та майна.

Читайте также:

Політолог: Задача пропагандиста – знайти “моральну кнопку”, аби потім постійно на неї тиснути

Початково е-декларування мало на меті позбавити можливості, чи хоча б обмежити можливість, незаконного збагачення тих, хто має повноваження розпоряджатися державними коштами. В реальності, винахідливість декларантів вихолостила цю мету тим, що вони задекларували свої статки виходячи із принципу покриття майбутніх витрат, не сильно переймаючись серйозністю пояснення походження цих коштів, як от виграш в лотерею чи просто десятки мільйонів готівкою “під подушкою”.

Формат електронної декларації в Україні є особливо деталізованим та аж занадто «підшкірним». Глибина декларування може варіюватися, наприклад, в залежності від займаної посади в органах державної влади, по принципу – хто має більше повноважень щодо розпорядження бюджетних коштів, той заповнює поглиблений тип декларації, хто менше – спрощений. Оскільки, велика кількість державних службовців нижчої ланки або ж депутати сільських, селищних рад не в однаковій мірі мають доступ до повноважень та ресурсів, натомість на рівні з посадовцями вищого рангу можуть понести не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність за помилки або ж неподання декларації. Очевидно, що це питання здорового глузду, а в Україні все ж більше керуються емоціями, ніж логікою та чіткими розрахунками!

Ми в своїй організації хоч і вважаємо закон неправовим, але все ж виконали його вимоги, враховуючи останні роз’яснення НАЗК. Цим кроком ми хочемо засвідчити те, що ми готові грати по правилах, а не з правилами! Те, що готові працювати на розвиток цієї держави і сплачувати в ній податки! Те, що готові й в подальшому контролювати видатки і сприяти більш ефективному використанню бюджетних коштів!

Ми втілюємо ідеї, які змінюють цю країну і готові на себе приміряти всі вимоги, які висуваємо державним службовцям –  бути прозорими й підзвітними перед собою, суспільством, державою!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Можно как угодно описывать нашу страну, но это в любом случае лучше того, что осталось у нас за спиной – журналист

В прокат выходит украинско-немецкий фильм “Вулкан”

Западную Украину ждет судьба “Л-ДНР”: у Путина проговорились о новом кровавом плане

Полозов: Учитывая состояние здоровья Гриба, шесть лет колонии могут стать для него смертельным приговором

Настоящая первая леди! Зеленский с женой обратились к украинцам! И даже показали свой дом…

Узника Кремля Шумкова этапирован в Тверскую область

Американский военный самолет заметили недалеко от Крыма: “Разбомбить Крымский мост”

Найем о “списке Йованович”: Луценко должен был инициировать дело

Защитить страну своими руками: грузинский опыт

Раскрыта правда о доходах Супрун: «скромный заработок в Украине и миллионы в США»

Названа дата начала действия безвиза с Таиландом для туристов

«Могут себе позволить»: где отдыхают кандидаты в президенты Украины

Дело Гандзюк: суд отклонил апелляцию по отстранению Мангера

Нова схема “Газпрому”: Угорщина грає з Росією в одній антиукраїнській команді

Зеленский собрал под дождем многотысячную толпу:«Дай-то бог!»

Спецслужбы РФ прорабатывают тему поставок российских комплектующих в Украину – Тымчук

Фейки наводнили Украину накануне выборов: «Это провокация»

Аваков встретился с Йованович после ее конфликта с Луценко

Не забывайте про Одессу. Это важно – Найем

СБУ возобновила расследование против Саакашвили – адвокат