USD28.2033

Путін і Росія зазнали поразки у справі Надії Савченко

Кремлівська пропагандистська машина почала розкручувати історію з Надією Савченко, щоб консолідувати суспільну думку на прикладі того, які вороги воюють проти Росії з боку України, стверджує в своєму блозі на”Новому часі” російський політолог Дмитро Орєшкін. Це була суто пропагандистська кампанія.

Парадокс нинішньої ситуації полягає в тому, що почавши цю кампанію, путінська машина її програла. В інформаційному полі історія Савченко (до великого розчарування російської пропаганди) виявилася не просто непродуктивною, а контрпродуктивною. Вона стала символом опору. Кожен наступний день цього процесу завдає істотної пропагандистської шкоди Кремлю, і там це розуміють.

Путін спробував дати відсіч умовному Заходу у сфері так званої м’якої сили, а саме в інформаційній та культурній війні. Але він виявився слабкішим. Це було передбачувано: західна пропагандистська машина грамотно працює з фактурою, а в Путіна пропаганду роблять занадто примітивно і грубо. Хороший приклад – Russia Today, яку вже ніхто не вважає засобом масової інформації, оскільки розуміють, що це засіб пропаганди. Тим часом, Савченко теж намагалися зробити засобом пропаганди, але отримали камінь у город.

Кремлю потрібно якось виходити з незручної ситуації. Складність полягає в тому, що Путін не може втратити обличчя, адже його підтримка базується на іміджевоій маскулінності. Якщо він відпустить Савченко, матиме вигляд слабака. Якщо не відпустить – наростить засоби комплексного тиску, не тільки інформаційного, але й санкційного.

Читайте также:

У Росії українському журналісту винесли остаточний вирок

Більше того, навіть серед путінського електорату закрадаються сумніви: слабка жінка не ламається. Вона виявляється сильнішою всієї путінської юридичної, пропагандистської та спецслужбістської машини. Занадто грубо й із занадто очевидними натяжками все це було зроблено. Публічні процеси ще сталінська технологія, й у ХХІ столітті вона не працює. В ті часи преса працювала по-іншому, не було такого поняття, як незалежні адвокати з незалежним виходом у ЗМІ, зберігалася залізна завіса. Завдяки цьому будь-яку державну брехню можна було на ексклюзивній основі і без альтернативних джерел інформації представляти населенню як бездоганну істину. Людей розстрілювали як скажених собак, навішували на них абсолютно божевільні звинувачення, й цьому вірили.

Читайте также:

В ОБСЕ призвали Россию освободить Сущенко

Зараз людям вірити все складніше. Незважаючи на те, що все ще є такі, хто вірить, що Савченко навела мінометний вогонь на російських журналістів, на інтуїтивно-інстинктивному рівні створюється відчуття, що за нею правда. Вона відмовилася приймати правила гри, існуючі в путінському уявленні про дійсність. І тому вона виграє.

Просто “запакувати” у тюрму її не вдасться. Завдяки тій же путінській пропагандистській машині ця історія вийшла в топи світових інформаційних агенцій (на відміну від історії Сенцова, де вдалося все зробити більш-менш тихо). Справа Савченко стало темою дипломатичних обговорень, постійно обговорюваною темою в ЗМІ, і тому, як мені здається, в Кремлі зараз активно розробляють стратегію, як вийти з цієї ситуації, не втративши обличчя. Видається, що так чи інакше її будуть змушені відпустити.

Допустити її смерть неможливо – це потягне за собою дуже великі дипломатичні і політичні витрати для путінської вертикалі влади. Щось винаходитимуть. Але чим далі розвивається ця історія, тим слабші переговорні позиції Кремля. Куди ти дінешся? Все одно доведеться її відпускати. На Заході це прекрасно знають.

Тому хорошого виходу з цієї ситуації у Путіна немає. Залишається почекати і подивитися, який із поганих виходів він вибере. Консультантів і стратегів у нього достатньо. Думаю, будуть пропонувати якісь обміни. Можливо, варіанти з тим, щоб засудити її в Росії, але відправити відбувати термін в Україну (хоча всім очевидно, що в Україні її ніхто садити не буде. Навпаки, зроблять національною героїнею – вже зробили).

Висновок з усієї цієї ситуації такий: путінські стратеги інформаційних воєн прорахувалися. Думаю, Володимир Володимирович тепер дивиться на них із прищуром: йому запропонували розіграти концепцію, він її розіграв і опинився в дурнях.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (2)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Гриценко призвал оппозицию к объединению, чтобы остановить бандитов при власти

Трамп против спецслужб: почему президент США опровергает все о “российском деле”

Вінницкий 45 завод відсвяткував 75-річний ювілей

Мирный план Новинского заслуживает внимания – политэксперт

У Вінниці пройшов XXII Міжнародний джазовий фестиваль

У Вінниці проломили дах раритетному авто

Налоговая дива Нина Южанина носит часы стоимостью 11 евроблях

У Центральному парку згоріло приміщення ігрових автоматів

Я кандидат технических наук, а не технический кандидат: Гриценко жестко прошелся по своим оппонентам

Это явка с повинной: раскрыта неожиданная правда о новых изменениях в ЦИК

Жириновского пригласили в Украину: что происходит

“Отмените неприкосновенность, хватит врать”: полный список депутатов, которым есть что скрывать

Журналист: а вот и истинная причина ухода “по собственному желанию” экс-главы ГФС Продана, бегите пока можете

Девять пунктов Новинского

Политолог: Причина паузы в переговорах с МВФ – бюджет-2019

Ляшко опозорился законом из Википедии: Это уже слишком

Партия Мира наносит ответный удар

Зашло слишком далеко: скандал с Венгрией вспыхнул с новой силой, разразились новые угрозы

Дело о “долге Януковича”: сможет ли Украина одержать бесспорную победу над Россией?

Власти Польши нашли новый повод поругаться с Украиной: вызывает отвращение