USD28.2033

Путін проти Порошенка у країнах Вишеградської четвірки

Путін проти Порошенка у країнах Вишеградської четвірки

Так уже склалося, що сусіди України гірше ставляться до українців, аніж українці до цих сусідів. Це традиційно стосується не тільки краън на Сході, але й на Заході. Торік наш Центр навіть виступив ыз пропозицією розробити Європейську політику сусідства України, де робота із позиціонуванням України серед суспільств сусідніх країн була б важливим елементом. Нове дослідження настроїв у країнах Вишеградської четвірки, яке було презентоване на форумі GLOBSEC (де бере участь і представник центру “Нова Європа”), демонструє й інші цікаві тенденції. Як загалом у регіоні, так і щодо України.

Наприклад, що в країнах Центральної Європи сильні позиції тих, хто бачить їхні країни ні на Заході, ні на Сході, а чимось посередині. Тобто позиція такого собі моста між Заходом і Сходом є популярною навіть у країнах, які вже понад 10 років перебувають у ЄС і НАТО. Більше половини мешканців Чехії та Словаччини вважають свої країни саме чимось таким посереднім (somewhere in between). Чи варто дивуватися, коли Україну розглядають не інакше як міст між Заходом і Сходом? Відверто здивувало, що найменш прозахідна молодь (18-24 роки) мешкає наразі в Польщі, а найбільш прозахідною зі країн Вишеграду є Угорщина.

Читайте также:

Дело 2 мая. Расследуется возможное влияние иностранцев на полицию

Щодо України, то тут показово, що серед країн регіону з політикою Путіна переважно погоджуються більше, ніж із політикою Порошенка (й, очевидно, в цьому контексті України). Єдина країна, де більше погоджуються з політикою Порошенка, ніж Путіна – це Польща. Всі решта – навпаки. Найдраматичніша ситуація спостерігається у Словаччині. Там згідних із політикою Путіна – 41%, і незгідних із політикою Порошенка – 49% (див. інфографіку). Це при тому, що якраз зі Словаччиною не було в останній рік таких напружених відносин на політичному рівні, як із Угорщиною чи з Польщею. Пам'ятаєте, саме зі словацьким президентом Порошенко навіть прорубував символічне безвізове вікно в Європі на спільному кордоні? Добре, що в усіх країнах Вишеграду щонайменше половина опитаних визнає присутність російських військ на території України, і саме цим фактом пояснює те, що конфлікт на Сході України досі триває. Бо, наприклад, втручання Росії у вибори в країнах Європи більше мешканців у цих країнах не визнають, аніж визнають.

Читайте также:

Выборы в Раду проигнорировали 94% украинских партий – КИУ

Путін проти Порошенка у країнах Вишеградської четвірки

Путін проти Порошенка у країнах Вишеградської четвірки

Цікаво, що Словаччина в дослідженні перемагає і в інших номінаціях, що може прямо чи опосередковано пояснювати симпатію до політики Путіна й антипатію до політики Порошенка. А саме – словаки виявилися єдиними, хто вважає, що до 1989 року й падіння комунізму центральним європейцям жилося краще, аніж після падіння комунізму. Також серед словаків спостерігається найбільша схильність до конспірологічних теорій із усіх країн регіону й сильні антиамериканські настрої. Із позитивного: у Словаччині, як і в Чехії, збільшується кількість молодих людей, які підтримують членство своєї країни в НАТО. Як-то кажуть, і на тому дякуємо.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Жеваго не переизберут. Он проигрывает Слуге народа

Зеленский соберет силовиков по расследованию убийства Шеремета

Случаи агрессии к российским туристам за рубежом участились. Как бороться?

На Вінниччині затримали водія під “кайфом” з наркотиками в салоні

В ДТП на Вінниччині загинув 17-річний мотоцикліст

Премьером может стать Владислав Рашкован, бывший заместитель главы НБУ, – источник

Сепаратист Струк не проходит в Раду

МОН обнародовал рейтинги поступающих в вузы

Игорь Кононенко пока не проходит в Раду

Помер один з авторів Конституції України

Индия запустила вторую миссию на Луну

Сергей Пашинский проиграл на выборах в Раду

З’явилися офіційні данні екзитполів

В Слуге народа сказали, какие законопроекты первыми внесут в Раду

“Не проблема”. В ЦИК объяснили низкую явку избирателей

Аграрная партия Поплавского преодолевает 5% барьер и проходит в Раду – экзитпол

ЦИК обработала 99% протоколов заграничных участков: результаты

Какие партии проходят в Раду — данные экзитполов. ОБНОВЛЯЕТСЯ

Зеленский заявил, что надеется на взаимопонимание с Путиным

Заміна Парубію? Разумков прокоментував чутки щодо посади спікера ВР