USD28.2033

П’ять китів. Де насправді потрібна діджиталізація в Україні

П’ять китів. Де насправді потрібна діджиталізація в Україні

Живучи за правилами 50-літньої давнини, не можна розраховувати на визнання і повагу колег за кордоном, що стрімко розвиваються

США, Сингапур, Швейцарія, країни Скандинавії — лідери цифрової економіки 2019 року за даними The IMD World Digital Competitiveness Ranking, пише спеціально для НВ.Бізнес Голова українського офісу чеської компанії Unicorn Systems Володимир Погойда.

Згідно з рейтингом, Україна опустилася на 2 позиції, посівши 60 місце, між Перу й Аргентиною. У 2018 році Кабінет Міністрів України прийняв концепцію розвитку цифрової економіки до 2020 року. Документ прогнозує збільшення ВВП і обсягів іноземних інвестицій. Дискусія про діджиталізацію отримала друге дихання після заяви нового прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про підготовку плану тотальної цифровізації країни в липні 2019 року.

Цифрова економіка — нова для України модель розвитку. Спостерігаючи за ситуацією на ринку України, я визначив для себе 5 пріоритетних напрямів цифрової трансформації.

П’ять китів. Де насправді потрібна діджиталізація в УкраїніФото: Unicorn Systems

Охорона здоров'я

Похід до лікаря давно став чимось більшим, ніж просто записатися, прийти, отримати висновок, купити потрібні ліки в аптеці. Українська система сьогодні не встигає за тенденціями цифрового світу, незважаючи на те, що є головною індустрією збереження демографічних ресурсів країни.

Рішень, як комплексних, так і точкових — безліч. Наприклад, електронні записи до лікарів зі збереженням даних і рецептів поширені в Європі. За таким же принципом працює телемедицина, що забезпечує онлайн-консультації будь-яким лікарем, незалежно від місця розташування пацієнта. Система включає в себе базовий моніторинг ключових показників організму для правильної діагностики. Цифрова оптимізація підвищить ефективність надання швидкої медичної допомоги, розподіляючи виклики між бригадами з урахуванням локації виклику, суті звернення, кваліфікації персоналу і швидких маршрутів. 

Читайте также:

Стало известно, украинцев каких специальностей зовут на работу в Европе

Видача рецептів не є винятковим процесом. Програми дозволяють відслідковувати видачу і реалізацію рецептів, а також перешкоджають підкуп лікарів фармацевтичними компаніями.

Освіта

Якщо за збереження демографічних ресурсів відповідальною є сфера охорони здоров'я, то освіта формує кадрові резерви. Сьогодні в Україні майбутні фахівці навчаються за правилами, встановленими 50 років тому. Зростає кількість випускників ВНЗ, знання яких не затребувані на ринку. Швидка зміна технологій та їх розвиток пропорційно підвищують вимоги до рівня знань кадрового потенціалу країни і темпу їх поновлення.

2018 року Європейська комісія ухвалила план дій в галузі цифрової освіти. Документ описує, як Європейський Союз може допомогти окремим особам, освітнім установам і системам освіти краще адаптуватися до життя і роботи в епоху стрімких цифрових змін шляхом: використання цифрових технологій для викладання і навчання, розвитку відповідних цифрових компетенцій і навичок для трансформації, поліпшення освіти за рахунок аналізу даних і прогнозування.

Читайте также:

В Украине за сутки – 8 312 случаев коронавируса

Деякі рішення багатофункціональні, як, наприклад, системи онлайн-курсів. Проекти підвищують доступність освіти, персоналізують програми, розширюють список спеціалізацій. Окремо представлені точкові рішення. У США широко розповсюджена мобільна платформа, яка використовує аналітику даних і мобільні технології для надання персоналізованої терапії людям з когнітивними, мовними, комунікаційними і навчальними розладами. З 15-річним контентом, розробленим Бостонским університетом, уроки додатків адаптуються до потреб учня, дозволяючи викладачам мови контролювати успіхи за допомогою аналітичної панелі.

Місто

Тренд сучасного світу — урбанізація і створення інноваційних екосистем в межах міста чи агломерації. За даними Департаменту ООН з економічних і соціальних питань, до 2050 року 68% населення світу проживатиме в містах. концепції «розумних міст» були прийняті в Китаї (2013), Індії (2014 року), США (2015). Проекти передбачають спрощення будівництва, транспортних рішень і створення кругової економіки в межах заданих територій.

Читайте также:

День Гідності та Свободи: Україна відзначає сьому річницю Євромайдану. ВІДЕО

Міжнародні аналітичні центри оцінюють ринок послуг для «розумних» міст в $400 млрд до 2020 року. За належної фінансової підтримки деякі зі складових концепту розумного міста були реалізовані в Барселоні, Стокгольмі й Амстердамі.

Приклад, актуальний для міст-мільйонників України, це система парковок. За допомогою ІКТ-рішень користувач не тільки переглядає парковки в місті, а й визначає доступні місця. Це функція забезпечується датчиками, вмонтованими під кожним паркомісцем в місті. Рішення інтегрується в популярні навігатори. За таким принципом працюють парковки в Чехії, Словаччині.

Будівництво

Незважаючи на те що індустрія будівництва та операцій з нерухомістю принесла в 2018 році в бюджет 41,83 млрд гривень, сфера потребує підвищення ефективності шляхом цифровізації. Не тільки в Україні, а й у країнах Євросоюзу, будівництво найменш адаптовано до викликів сучасності.

Україна активно залучає приватних інвесторів і фонди в питаннях будівництва, але при цьому система працює не злагоджено, наражаючись на бюрократичні перешкоди.

Істотно спростити первинні етапи будівництва може ІКТ-рішення, що збирає дані про комунікації на ділянці будівництва. Компанії не будуть проходити кола бюрократичного пекла, збираючи потрібні довідки про каналізацію, кабелі телекому, інші стратегічно важливі для країни канали зв'язку. При цьому це знижує ризики неякісних робіт, часто пов'язаних з допущеними помилками на перших етапах підготовки. Впровадження єдиної державної системи об'єднує відомства, при цьому спрощуючи ведення бізнесу.

Енергетика

Енергетична сфера — індустрія, багато в чому визначає незалежність України в контексті геополітичного протистояння.

У цьому контексті важливим є видобуток, а програмне забезпечення може створювати і адаптувати карту газових родовищ, стежити за обсягами видобутку і зберіганням газу в ПГС. Програмне забезпечення за інтеграції в суміжні системи може оцінювати перспективи родовищ, розподіляти ризики.

Важливим фактором є те, що ІКТ-системи передбачають прозорість сектора, а аналіз даних допомагає вибудовувати найбільш ефективні бізнес-моделі в швидкоплинні кон'єктури ринку.

Певно, може здатися, що я романтичний і позитивно налаштований щодо тотальної діджиталізаціі. Я теж так вважаю. Зараз це не урядова примха, а соціальна потреба. Живучи за правилами 50-літньої давнини, не можна розраховувати на визнання і повагу колег за кордоном, що стрімко випереджають у розвитку. Ми вже зараз, порівнюючи проекти в Україні з тими, що були реалізовані нами в Європі, бачимо, як українські компанії намагаються підлаштовуватися під ритм розвитку, і держава має надавати належну інституційну підтримку таких змін.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Какие-то 90% политиков портят репутацию всех остальных."

  © Генри Киссинджер

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Експертка розповіла, з чого роблять штучну ікру

  Канадское правительство хочет сделать 80% своего автопарка электрическим или гибридным

  “Чи то злякався, чи то заморочили голову”. Гончарук розповів, що думають про Зеленського в США

  Facebook в январе планирует выпустить собственную криптовалюту

  В 2003 году Лавров подписывал от России декларацию ООН о Голодоморе: документ

  Український епідеміолог заявив про неефективність ПЛР-тестування

  4G в Украине: как и когда он появится на дорогах и в поездах

  Психолог: Детям младших классов вчера рассказывали о Голодоморе. Сегодня одна из девочек начала жаловаться на боль в животе и спрашивать, хватит ли в семье еды… Травматерапевты могут рассказать, когда бывает такая реакция

  В США открыли расследование в отношении безопасности электрокаров Tesla

  Во французском Эльзасе почтили память жертв Голодоморов в Украине

  Потужні вибухи пролунали в окупованій Горлівці: загинули 12 російських військовослужбовців, – журналіст

  Во Франции разрабатывают два гибридных самолета

  Прошла встреча глав фракций Рады: говорили о жестком карантине, КСУ, ФОП, бюджете – детали

  За время голодоморов 1926-1939 годов население Украины уменьшилось почти на 10%

  Активісти встановили біля посольства РФ хрести у пам’ять про жертв Голодомору. ФОТО. ВІДЕО

  Atlantic Council: Україна на роздоріжжі у війні з корупцією і їй потрібна допомога

  Китай планирует запустить панорамный космический телескоп

  Дофинансирование Музея Голодомора: Зеленский дал Кабмину дедлайн до понедельника

  Зеленський призначив люстрованого ексрегіонала Гриневецького головою Одеської ОДА

  Зонд «Хаябуса-2» готов отправить пробы с астероида Рюгу