«Путін повинен буде сісти за стіл та погодитись на довгостроковий мир»: Столтенберг заявив про тактику НАТО

Генсек НАТО Єнс Столтенберг / Фото: Офіс президента України

Він висловив сподівання, що міністри НАТО узгодять план безпекової допомоги і навчання для України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що роль НАТО у наданні допомоги Україні шляхом поєднання спільних зусиль країн-членів із використанням структур та спільного фінансування НАТО має бути посилено. А добровільні внески індивідуальних країн-членів Альянсу для підтримки України повинні стати зобов'язанням на рівні НАТО.

Про це Столтенберг сказав на пресконференції в Брюсселі перед дводенною зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу, передає «Уніан».

За його словами, буде посилено роль НАТО у наданні допомоги Україні шляхом поєднання спільних зусиль країн-членів із використанням структур та спільного фінансування НАТО.

«Це один із прикладів того, як ми, використовуючи НАТО, можемо мати більш міцну та передбачувану структуру, особливо у поєднанні із зобов'язанням витрачати не менше 40 млрд євро на рік. Це забезпечить те, що ми матимемо більш довгострокову і передбачувану підтримку для України», — сказав Столтенберг.

Він зазначив, що в Альянсі вітають добровільні внески для підтримки України.

«Чим довше триває ця війна, тим важливіше, що у нас буде більше передбачуваності, підзвітності і справедливого розподілу тягаря», — додав генеральний секретар Альянсу.

Раніше союзники робили оголошення, які не виконувалися, наголосив Столтенберг, а якщо буде роль НАТО у забезпеченні більшої прозорості та підзвітності, більше союзників будуть дотримуватися обіцяного.

У цьому зв'язку, він нагадав, що США раніше витратили шість місяців на узгодження додаткової допомоги для України, а обіцянки деяких європейських союзників не були виконані.

«І якщо ми перетворимо це не на добровільні внески, а на зобов'язання НАТО, то звісно — це стане більш надійним і більш життєздатним, і з усіх цих причин я вірю, що це допоможе отримати Україні потрібну передбачуваність», — наголосив Столтенберг.

При цьому, він підкреслює, що мета усього цього полягає у тому, аби зробити можливим припинення війни.

«Зараз президент Путін вірить, що він може перечекати нас, і з цієї причини війна продовжується. Коли ми здатні донести дуже чітко і сильно, що ми готуємося на довгострокову перспективу, на багато років, тоді, ймовірно, що він зрозуміє, що не виграє на полі бою, а повинен буде сісти за стіл та погодитись на довгостроковий мир», — сказав Столтенберг.

Нагадаємо, що у США під час саміту НАТО, який відбудеться невдовзі, у липні, світовими лідерами обговорюватиметься питання військової допомоги Україні. На думку генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга, у межах заходу має бути ухвалений всеосяжний пакет заходів для України.

Читайте далі:

  • Столтенберг переконав Орбана: Угорщина змінить позицію щодо підтримки України
  • Саміт НАТО у Вашингтоні: Дуда вразив приємною новиною щодо України
  • «США та союзники мають нарешті озвучити свою мету у війні»: Годжес про саміт НАТО у Вашингтоні

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *