NewsOnline24

Рада підтримала закон щодо соцзахисту військових та поліцейських: що відомо

Нардеп зауважив, що проект було значно доопрацьовано / фото УНІАН

Верховна Рада України проголосувала за закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

«Парламент прийняв законопроект №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. «За» в цілому – 296″, — повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у Telegram

Нардеп зауважив, що проект було значно доопрацьовано: «Підтримана можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію. Встановленно на рівні закону грошової виплати в розмірі 15 млн грн родині захисника в разі його загибелі».

Відео дня

За інформацією Железняка, до другого читання було вилучено всі норми про заборону військовим поширювати певну інформацію в медіа та мережі Інтернет.

Закон про соцзахист військових та поліцейських — головні новини

У грудні минулого року у парламенті було зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист — №10313. Документ зареєстрований депутатами різних фракцій.

У пояснювальній записці до проекту зазначалось, що він розроблений «з метою удосконалення механізмів забезпечення деяких прав військовослужбовців, зокрема, на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, пенсійне забезпечення, а також прав поліцейських на одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності».  Зауважувалось, що проект закону передбачає правове регулювання й інших питань, пов’язаних із реалізацією прав військовослужбовців та військових посадових осіб під час проходження військової служби.

Законопроєкт №10313 містив норму, згідно з якою військовослужбовці не мають права поширювати в медіа та мережі Інтернет інформацію, яка дозволяє визначити (зокрема шляхом обробки, аналізу та узагальнення за допомогою спеціального програмного забезпечення):

  • геопросторові дані про військові об’єкти, військові частини (підрозділи) та військовослужбовців під час виконання покладених на них завдань;
  • характер цих завдань та сили і засоби, що залучені до їх виконання.
  • 22 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт.

    www.unian.ua

    Exit mobile version