Рада змінила закон про ринок електроенергії та заборонила імпорт електрики з Росії
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про зміни до закону про ринок електроенергії. Серед іншого у законі є норма, у якій заборонили імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами.
За відповідний законопроєкт №2233 проголосувало 274 депутати, повідомляє Громадське.
Метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, тарифному регулятору (НКРЕКП) дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку.
Також у законопроєкті є норма, якою забороняється продаж чи постачання електрики з РФ, за двосторонніми договорами з українськими споживачами, а НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.
Читайте также:
Кто, если не Кернес? Коронавирус стал “черным лебедем” для предвыборной гонки в Харькове
Зазначимо, що окрім двосторонніх договорів на постачання електрики, в Україні існують інші ринки, на яких можна купувати та продавати електроенергію, зокрема “ринок на добу наперед”, внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок.
3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку “на добу наперед”. Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала “Дніпроазот”, яка входить до групи “Приват” Ігоря Коломойського.
Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.