Раді пропонують дозволити Державний Гімн «із заміною словосполучення»: про що йдеться
В Україні часто порушується закон про Державний Гімн (фото: Getty Images) Автор: Ірина Костенко
Верховній Раді пропонують дозволити виконання Державного Гімну України «із заміною словосполучення».
РБК-Україна розповідає, що саме пропонує змінити законопроект №11519 і що про нього відомо.
Що пропонує змінити законопроект
Згідно з пояснювальною запискою, в Україні доволі масово порушується закон «Про Державний Гімн України» — коли його виконують із відхиленням від затвердженого на законодавчому рівні тексту.
Йдеться передусім про заміну під час виконання словосполучення «браття МОЛОДІЇ» на «браття УКРАЇНЦІ».
«Причому з відхиленням від затвердженого у законі… тексту виконують «головну пісню країни» і абсолютна більшість народних депутатів України в парламенті, коли акапельно виконується Гімн України на початку засідання», — уточнюється в документі.
Зазначається, що у публічній площині також дуже багато версій Гімну (у виконанні знаних і навіть знакових українських співаків), де слово «молодії» замінене словом «українці». Непоодинокими є і випадки, коли Гімн виконується з таким відхиленням на офіційних заходах.
З огляду на таку ситуацію, законопроект №11519 пропонує своєрідний «компроміс» — доповнити статтю 2 закону «Про Державний Гімн України» новим абзацом такого змісту: «При виконанні Державного Гімну України, як виняток, допускається, заміна словосполучення «браття молодії» на «браття українці«.
Основне про проект закону
Проект закону №11519 про внесення змін до статті 2 закону «Про Державний Гімн України» щодо синхронізації його норм з реаліями та сталою практикою публічного застосування було зареєстровано у Верховній Раді 23 серпня 2024 року.
Ініціатором законопроекту виступив народний депутат Георгій Мазурашу (член депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу»).
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під керівництвом Олени Шуляк.
Проект закону №11519 (скриншот: itd.rada.gov.ua/billInfo)
27 серпня документ було надано для ознайомлення народним депутатам.
У прикінцевих положеннях уточнюється, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (за умови схвалення Верховною Радою та підписання президентом) — однак не раніше дня, наступного за днем припинення чи скасування в Україні воєнного стану.
При цьому Кабінету міністрів у місячний строк (із дня набрання чинності цим законом) необхідно буде:
- привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нього
- забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до нього
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як синьо-жовтий стяг в Україні став символом боротьби за волю.
Читайте також, як співачка Анна Трінчер здивувала прихильників власною версією гімну України.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: Верховна Рада України, проект закону №11519.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Leave a Comment