Site icon News Online 24

Реєстрація місця проживання дитини до 14 років: як зробити це в Україні


Реєстрація місця проживання дитини до 14 років: як зробити це в Україні

Ілюстративне фото: як в Україні прописати дітей у 2024 році (Getty Images) Автор: Наталія Кава

Для того, щоб малолітню дитину прописати, потрібен дозвіл обох батьків. Однак батьки зобов’язані прописувати новонароджену дитину.

Детально про це — читайте у матеріалі РБК-Україна.

При підготовці матеріалу використовувалися джерела: портал «Дія».

Зміст

Як отримати і що для цього потрібно

Батькам дитини відводиться три місяці з дня її народження для реєстрації місця проживання. Для цього потрібно звернутися до органу, що надає адміністративні послуги за місцем проживання, із необхідним пакетом документів.

Де отримати

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

Строк та вартість надання послуги

У разі звернення особи протягом встановленого Законом України «Про надання публічних послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» строку, адміністративний збір становить 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року — наразі це 45,42 грн.

У разі звернення особи з порушенням встановленого Законом України «Про надання публічних послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» строку, адміністративний збір становить 2,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року — наразі це 75,70 грн.

У які строки необхідно зареєструвати дітей віком до 14 років

Варто зауважити, що подання заяви про реєстрацію місця проживання дитини віком до 14 років, здійснюється лише одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників.

У які строки іноземцю необхідно зареєструвати місце проживання дітей віком до 14 років

Іноземці та особи без громадянства повинні задекларувати або зареєструвати своє місце проживання, а також місце проживання дітей віком до 14 років (зокрема новонароджених), батьками чи іншими законними представниками яких вони є. Це слід зробити протягом 30 днів після отримання посвідки на постійне чи тимчасове проживання, статусу біженця, додаткового або тимчасового захисту, або після зняття з попереднього місця проживання.

Раніше РБК-Україна розповідало, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, батьки мають право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Також в Україні декретну відпустку може оформити кожна жінка. Для цього необхідно мати листок непрацездатності (лікарняний).

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version