USD28.2033

Революція убиває своїх героїв?

Революція убиває своїх героїв?

Бубенчик: коли судять переможців?

Закон один для всіх – так би я хотів розпочати блог щодо Бубенчика. Але це утопія. Ми не живемо у правовій державі, бо якби жили, то особи, які давали накази стріляти на Майдані чи запускали “руський мір” в Україну, сиділи б в буцегарнях, а не на державних посадах. Бо навіть щодо тих, кого з вищого ешелону намагаються притягнути, процеси йдуть надто повільно.

Це не виправдовує Бубенчика, який відверто хизувався тим, що убивав людей. Нехай у формі, – але людей, які виконували чужі накази. З іншого боку – засудити його сьогодні – це як засудити добровольця, який на початку війни стріляв у якогось майора МВС України, що перейшов на сторону ДНР, але його не встигли звільнити з лав міліції. Бо з точки зору тодішнього Майдану, міліція (“Беркут”) втратили легітимність, але вони залишались легальними озброєними угрупованнями. Озброєні майданівці для протестуючих були легітимними, але не легальними для правової системи комбатантами.

Ми жили у форс-мажорних обставинах, які змішали два поняття. І можливо “пробачити” був би одним з найефективніших кроків, який би не ділив країну. Тим більше ті, хто стояли по різні боки барикад, сьогодні пліч-о-пліч захищають нашу державу від спільного ворога. А покараними мають бути ті, хто штучно розгойдував конфлікт.

Читайте также:

“Єдина можливість отримати будь-яку посаду – бути максимально лояльним до президента”, – експерт. ВІДЕО

Та враховуючи що у нас не зовсім правова система виникає інше питання – для чого підняли цю справу. Бо Бубенчик про свої вбивства заявляв ще два роки тому – у лютому 2016 року.

Видається, що тут більше політичне рішення. Засудивши Бубенчика, влада фактично отримує карт-бланш для подальших дій, залякуючи потенційних протестувальників тим, що “революція убиває своїх героїв”. Але – це лише тактично. Стратегічно, багато прихильників ідей революції отримають інших сигнал. “Переможців не судять”. А якщо судять, то революція не виграла. Хай живе нова революція?

Читайте также:

Сказати, що спорт поза політикою, це те ж саме, що “нє важна на каком язикє”

Але є ще оперативний підхід, який передбачає, що на якомусь етапі в процес може втрутитись, наприклад, Президент і суд (повторюсь ну не зовсім у нас правова держава) відпускає Бубенчика. Вжух – і частина електорату починає вважати ситуацію не зовсім вже й контрреволюційною. Створити проблему для того, щоб ефектно її вирішити – це чистий піар.

Ще один варіант – Бубенчика визнають не зовсім адекватним (самообмова з метою власної популяризації у ЗМІ). А це вже буде сигналом деяким нашим комбатам, які долали соціальні сходи не через реальну участь у бойових діях, а через піар на бойових діях у соціальних мережах.

І звичайно – як варіант – справа проти Бубенчика – це просто зміна порядку денного для українця. Бо початок справи в Україні і її завершення – це різні речі. Тоді питання – чи вистачить таких справ і таких “героїв” до виборів?

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Работа мечты: топ самых высокооплачиваемых профессий Украины

Греки избавляются от российского влияния

В НБУ объяснили, почему “скачет” гривна

Зачем нам военный парад?

Как купить авиабилет со скидкой по акции

Погода на 22 августа: солнце сделает из украинцев краснокожих

Глава благотворительной организации украл 109 автомобилей, раскрыта схема

Понимает, что может умереть: Правозащитница о встрече с Сенцовым

Мы так близки, что встреч не надо

В Киеве автоледи играла с костром и проиграла: эпичные фото

Наказание за Сирию и Украину: в США были заморожены сотни миллионов долларов россиян

Джемилев-Земану: Украина никогда не согласится с оккупацией Крыма

Россия всё глубже уходит в лагерь “мировых изгоев”

Субсидии 2018: тысячи украинцев остались “за бортом”

Британия готовит новый удар по России, у Путина заистерили

В НАБУ показали как 23 страны участвуют в украинской коррупции

“Дипломатичні дії” Путіна під час зустрічі з Меркель

Правительство готовит пенсионерам очередную порцию “покращень”

Луценко заявил, что в деле Манафорта могут появиться новые лица

На парад прийдуть громадяни. Радісні і піднесені. Атмосфера буде чудовою – думка