USD28.2033

Результати досліджень води у вінницьких криницях та водогонах

На території Вінницької області спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування продовжують комісійні обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення у населених пунктах. Як повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, станом на 13 липня 2020 року було здійснено 1372 таких перевірки.

Зазначається, що обстежено 337 об’єктів централізованого та 1035 об’єктів децентралізованого водопостачання (громадських криниць). На 518 об’єктах, що становить 13% від усіх перевірених, виявлялись порушення санітарного законодавства.

Основні порушення, що були виявлені у ході перевірок:

 • на централізованих міських та локальних сільських водогонах потребує поновлення радіаційний паспорт (8 об’єктів); не огороджена зона санітарної охорони I поясу (5 об’єктів); не розроблені графіки проведення лабораторних досліджень (11 об’єктів); не проводиться лабораторний контроль (9 об’єктів); відсутні журнали обліку аварійних ситуацій (12 об’єктів);
 • на об’єктах децентралізованого водопостачання частина громадських криниць не огороджені або потребують ремонту огорожі, відсутні кришки, потребують поновлення відра; не проводиться періодичне очищення та дезінфекція громадських криниць; в 14 % перевірених криниць не здійснюється лабораторний контроль води.

За результатами обстежень керівникам підприємств та сільським головам підготовлено 45 приписів, 15 розпоряджень, 368 рекомендаційних листів щодо усунення виявлених недоліків, складено 23 протоколи про адміністративні правопорушення.

Читайте также:

У Вінниці викрили та припинили діяльність підпільного грального закладу

Крім того, було проведено 59 комісійних обстежень об’єктів водовідведення та надано відповідні пропозиції. Порушення, що впливають на якість очищення стоків, виявлено в 32 випадках (54,2 %).

Під час перевірок фахівці для лабораторних досліджень відібрали 961 пробу питної води з централізованої мережі та 812 проб води з децентралізованих джерел водопостачання. По питній воді централізованого водопостачання відхилення виявлено в 81 дослідженні за мікробіологічними показниками, що становить 8,2% та в 47 дослідженнях по санітарно-хімічним показникам, що становить 4,8%. По воді децентралізованого водопостачання відхилення виявлено в 329 дослідженнях за мікробіологічними показниками, що становить 40 % та в 309 дослідженнях по санітарно-хімічних показниках, що становить 38%.

Читайте также:

28 квітня деякі вулиці та мікрорайони Вінниці залишаться без води

З централізованої мережі міста Вінниці в поточному році, в період підготовки до відновлення роботи під час карантину дошкільних навчальних закладів, було відібрано 55 проб води. З них 28 проб не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками – виявлені загальні коліформи.

За результатами невідповідності якості води направлено два листи на адресу директора департаменту освіти Вінницької міської ради про необхідність вжиття заходів з доведення якості води до санітарних вимог. Після проведених заходів представлено результати повторних досліджень, якість води в яких відповідала санітарним вимогам.

Також, фахівцями Вінницького міського управління було відібрано 82 проби води з криниць громадського користування, з яких 54 не відповідали санітарним вимогам по мікробіологічним показникам, по санітарно-хімічним – 49.

У зв’язку з невідповідністю якості води направлено вісім листів на адресу директора департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради про необхідність проведення очищення та дезінфекції криниць, два листи на адреси настоятелів церков про необхідність дезінфекції криниць, сім листів на адресу Голови Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниці про необхідність доведення інформації щодо якості води до голів квартальних комітетів для інформування населення та один лист на адресу голови квартального комітету “Надія”.

Вінницькому міському голові також направлено лист про якість води в децентралізованих джерелах водопостачання міста та сприяння в проведенні робіт з очищення та дезінфекції криниць. Відповідно до інформації департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, підрядною організацією на замовлення вказаного департаменту вже проведено дезінфекцію всіх наявних на балансі департаменту криниць.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Власть чаще переходит из рук в руки, чем из головы в голову."

  © Станислав Ежи Лец

  Суд дал разрешение на задержание экс-командира харьковского «Беркута» Шаповалова

  Фестиваль «Открытая ночь. Дубль 24» объявил программу

  Частина українців зможуть оформити пенсію без довідок про доходи: кого це стосуватиметься

  “Ветеран Новороссии” отсидит 10 лет. Пойманный СБУ террорист получил приговор

  Появились наушники, позволяющие принимать звонки кивком головы

  ВАКС отправил Чауса под круглосуточный домашний арест

  У Вінниці реконструюють та утеплюють ще одну школу

  Суд відсторонив українського легкоатлета від Олімпіади в Токіо

  У Вінниці продовжують капітальний ремонт вулиці Данила Нечая

  Впродовж минулої доби на Вінниччині зареєстрували 57 випадків COVID-19

  Ледокол, который покупает Украина, отправится в экспедицию в Антарктиду осенью

  Национальный тур «Кино под открытым небом» охватил 270 населенных пунктов

  Порушення слуху й гангрена: у МОЗ назвали специфічні симптоми штаму “Дельта”

  Боевики обстреляли многоэтажку в Красногоровке – фото

  Microsoft удалила все комментарии под видео Windows 11 из-за критики

  Иловайский котел. Еще двум генералам ВС РФ сообщили о подозрении в убийстве: фото

  Українки Фєдіна та Савчук здобули “бронзу” з синхронного плавання на Олімпійських іграх

  Зеленський призначив Чауса головою Чернігівської ОДА

  «Творил новейшую историю Украины»: соцсети прощаются с Евгением Марчуком

  COVID-19 в Україні: вперше з середини червня кількість інфікованих за добу перевищила тисячу