USD28.2033

Річ не лише в Путіні: причини й урок французьких заворушень для України

Річ не лише в Путіні: причини й урок французьких заворушень для України

Фотографія проросійських активістів, які підтримують протести “жовтих жилетів” у Франції – та ще й із величезним прапором донбаської псевдореспубліки стала нашим головним сакральним знанням про природу цих протестів і дозволила СБУ заявити про причетність до них російських спецслужб.

Втім, не маю найменших сумнівів у тому, що російські спецслужби та пропагандисти лізуть у будь-яку щілину, щоби тільки розхитати стабільність у ворожому демократичному світі. Але аж ніяк не тільки вони створюють проблеми Заходові. Головні власні проблеми Захід створює собі сам. І вважати, що за всіма кризами та протестами стоїть Путін – це значить уподібнюватися Путінові, впевненому, що за всіма Майданами і революціями стоїть Держдеп.

Реформи французької економіки назріли й перезріли, країна неухильно наближається до межі, після якої в неї просто не залишиться грошей на “підтримку штанів” найменш забезпечених верств населення. Спроби президента-соціаліста Франсуа Олланда зберегти соціальну державу привели тільки до різкого погіршення ситуації і такого ж різкого падіння рейтингу Олланда й соціалістів у цілому. Але водночас більшість населення продовжує не довіряти французьким консерваторам із їхнім реалістичним поглядом на країну. Мер Бордо Ален Жюппе, якого вважали найвірогіднішим наступником Олланда, не переміг навіть на праймеріз власної партії – а його програма реформ дійсно могла оздоровити Францію. І після висунення соціалістами та консерваторами абсолютно непрохідних і невиразних кандидатів більшості французів залишилося хіба що голосувати за Марін Ле Пен, яка традиційно обіцяє співвітчизникам те, чого не буде ніколи.

Читайте также:

Народ в поиске того, кто готов пожертвовать собой, своими интересами и деньгами – блогер

На цьому й зіграв центрист Макрон, який запропонував себе в ролі альтернативи і правим, і лівим – а найголовніше, в як альтернативу Ле Пен. Але ось тільки у Франції з часів Великої французької революції немає ніяких центристів. А є люди, які розуміють, що країна живе невідповідно до своїх достатків, і люди, які хочуть жити невідповідно до своїх достатків все краще і краще – не зрозуміло тільки як.

Читайте также:

Юрий Шулипа: Российская агрессия в Черном море может поставить крест на газопроводе “Северный поток-2”

Макрон маневрує між правими й лівими, не маючи реальної підтримки ані від тих, ані від інших. Але щоразу, коли він тільки наближається до реальних реформ хворої французької економіки, люди виходять на вулиці у спробах запобігти будь-яким змінам – і в них виходить. “Жовті жилети” – це лише кульмінація протестів. Весь час правління Макрона проходить у низці страйків – їхні учасники, службовці державних підприємств, намагаються змусити владу зберегти статус-кво, навіть усупереч очевидній відсутності коштів. Життя у країні з напівпаралізованими залізницями, постійна залежність життя звичайної людини від примх профспілкових активістів держкорпорацій – це вже норма. Але більшість французів – навіть ті, хто розуміє неминучість реформ – у дитячому захваті від цих проявів суспільної солідарності.

Тим паче, що якщо сама підтримка президента-центриста в багатьох людей зводалося не до підтримки його програми дій, а просто до того, що він – не Ле Пен, так про який справжній кредит довіри може йти мова? (До речі, та ж доля чекає будь-якого президента України, якого буде обрано 2019 року).

Але якщо французи, які не можуть зрозуміти, в якому глухому куті опинилася їхня країна, борються зі спробами власної влади вилікувати Францію, чи варто дорікати в тому, що відбувається тільки Путінові? І чи сильно французи відрізняються від українців, більшість яких так досі й не зрозуміла, що ми тим паче живемо невідповідно до своїх достатків, і соціальної держави тут не буде вже ніколи – що б не обіцяли українським виборцям місцеві політики.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Убийство Путина: «Каратель планировал бить лидера в глаз, как белку, а потом уже дорезать»

Правительство США готовит против компании Facebook рекордный штраф – WP

Предстоятель ПЦУ сказал, когда состоится его интронизация

Типичная бычка и енакиевская риторика: Зеленский показал, как ведет себя в жизни

Судьбоносный церковный закон всколыхнул Украину: «не имеют права»

Пекин отменил встречу глав МИД Китая и Чехии из-за предупреждения по Huawei

Епифаний прокомментировал закон о переходе церковных общин

Политической воли самой Германии хватило бы для остановки “Северного потока-2” – политолог

Зеленский откровенно высказался о бизнесе в РФ: «Это правда, мы торгуем»

Суд отменил решение о выговоре судье Ларисе Гольник

Телеканал Ахметова запускает в поддержку Порошенко проект “Рождественские встречи с Президентом”

Канада не согласится на давление Китая касаемо Huawei – министр

Що стоїть за самогубством одного з найвизначніших фізиків сучасності

Суд по делу Труханова закончился столкновениями: видео

У Зеленского есть кинобизнес в России, хотя он убеждал, что закрыл его, – программа “Схемы”. ВИДЕО

Зеленский решил отдать «Квартал 95» в надежные руки: «Важная миссия»

В Facebook рассказали, как будут противостоять вмешательству в выборы в мире

В Британии у севшего на мель судна из РФ обнаружили 13 “дефектов”

Понад десяток пожежних машин у Вінниці гасили уявне загоряння

Штаб ООС: Противник вів вогонь з гранатометів поблизу селища Славне