USD28.2033

Рішення Саміту ЄС щодо України. Повний текст

В суботу 30 серпня Європейська рада (саміт ЄС) розглянула українське питання. Рішення щодо України юридично оформлене у формі “висновків” (це – основний тип документів ЄР).

Про це пише “Європейська правда”.

В ньому, щоправда, не зафіксовано зобов’язання ЄС виділити Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги, адже це перебуває в компетенції Єврокомісії.

Однак, оскільки президент комісії Жозе Мануель Баррозу був присутній на саміті та публічно погодив це зобов’язання, наразі немає сумнівів, що вони будуть виконані.

 Варто зазначити, що напередодні в ЗМІ було опубліковано проект рішення Європейської ради, погоджений державами-членами станом на 27 серпня. Порівняння цього документу із фактично ухваленими дозволяє зрозуміти, як змінилися думки європейських лідерів після початку відкритого вторгнення РФ до України.

Зокрема, з документу щезли фрази про те, що ЄС вітає мінську зустріч та двосторонні переговори Порошенко-Путін. Схоже, Євросоюз зрозумів: ці консультації не мали жодної практичної користі.

Додано фразу про звільнення заручників, захоплених терористами, та в’язнів, які утримуються в РФ

З’явився новий параграф щодо тристоронніх переговорів, в тому числі – щодо транспортування газу. Очевидно, в ЄС починають розуміти критичність проблем, які з’являться в цій царині взимку.

Значно розширений санкційний параграф – там йдеться про підготовку протягом тижня рішення про нові санкції. Також додано норму про те, що “будь-яка особа та інституція, що взаємодіє з сепаратистськими угрупуваннями на Донбасі, буде включена до санкційного списку”

З повним текстом висновків саміту ЄС читачі Європейської правди можуть ознайомитися нижче. Курсив – нові нормі у порівнянні з проектом від 27 серпня.

Читайте также:

Британия предоставила убежище экс-главе Укрспецэкспорта

1. Нагадуючи про заяви глав держав та урядів щодо України від 6 березня та 27 травня та свої Висновки від 21 березня, 27 червня та 16 липня, Європейська Рада залишається надзвичайно стурбованою триваючими все більш інтенсивними боями на сході України та продовжує рішуче засуджувати незаконну анексію Криму. Вона засуджує збільшення потоку бойовиків і зброї з території Російської Федерації на схід України, а також агресію збройних сил РФ на українській території. ЄР закликає Російську Федерацію негайно вивести всі її військові ресурси та сили з України. Європейський Союз підтверджує нагальну необхідність для сталого політичного врегулювання, заснованого на повазі суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України.

Читайте также:

Клыха забрали в психиатрическую больницу – омбудсмен

2. Європейська Рада підкреслює важливість невідкладної імплементації мирного плану Президента Порошенка. Перший крок має включати спільно погоджений та життєздатний режим припинення вогню, відновлення Україною контролю над своїм кордоном та негайне припинення потоку зброї, техніки та військового персоналу з Російської Федерації в Україну, а також негайне звільнення заручників, які утримуються незаконними озброєними угрупуваннями, та в’язнів, які утримуються в РФ. Більше того, Європейська Рада підтверджує свій заклик до надання негайного, безпечного та необмеженого доступу до місця катастрофи літака МН17 як частини режиму припинення вогню. Європейська Рада ще раз висловлює свою підтримку цінним зусиллям Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Читайте также:

Телячьи нежности Трампа стали хитом в сети: подробности и кадры выходки первой леди США

3. Європейська Рада вітає тристоронні переговори, ініційовані між Європейським Союзом, Україною та РФ щодо практичних питань імплементації Угоди про асоціацію/ПВЗВТ та переговорів з питань енергетики. Європейська Рада закликає всі сторони зробити все можливе з метою досягнення відчутних результатів у погоджені часові рамки. Європейська Рада також закликає всі сторони підтримати та сприяти безперебійному і безпечному транспортуванню енергетичних ресурсів, особливо газу.

4. Європейська Рада закликає усі сторони підтримувати та надавати сприяння без зволікань роботі міжнародних гуманітарних організації у відповідності до міжнародного гуманітарного права та принципів. Гуманітарний вплив конфлікту на цивільне населення не повинен використовуватися у політичних чи військових цілях. ЄР закликає усіх контрибуторів, включаючи РФ, підтримувати міжнародні зусилля з надання допомоги під егідою ООН за повного визнання пріоритетної ролі Уряду України у наданні такої допомоги.

5. Європейська Рада продовжує моніторинг та оцінку обмежувальних заходів, схвалених Європейським Союзом, та готова здійснити подальші значні кроки у світлі розвитку ситуації на місці. Єврокомісії доручено терміново провести підготовчу роботу спільно з ЄСЗД та представити пропозиції для розгляду протягом тижня. (від Європравди: існує домовленість, що протягом цього тижня ЄС повідомить Кремль про суть санкцій, які готуються, та дасть йому шанс зробити крок назад) Комісії доручено включити до своїх пропозицій положення, на основі якого будь-яка особа та інституція, що взаємодіє з сепаратистськими угрупуваннями на Донбасі, буде включена до санкційного списку.

6. Європейська Рада вітає виняткові заходи, вжиті Комісією для стабілізації сільськогосподарського та продовольчого ринків ЄС з метою пом’якшення наслідків обмеження Росією імпорту певних сільськогосподарських продуктів ЄС. Вона запрошує Комісію здійснювати моніторинг ситуації та розглянути можливість схвалення будь-яких подальших заходів відповідно до обставин.

З оригіналом висновків (англійською) можна ознайомитися на сайті ЄР (стор 3-5).

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Смертельная эпидемия заполонила Европу: Украина на первом месте

Украина пойдет в наступление: Россия нагоняет панику на Донбассе, готовится масштабная мобилизация

Обман на обмане: почему Россия не способна на диалог

Погода на 21 августа: лето сделает сюрприз туристам

Пять уроков Берлина для Украины и Киева

Женитьба биорыбы

Свадебный людоед: Приглашая Путина на свадьбу, нельзя быть уверенным, что он не захочет закусить тобой

“Роттердам+”: предвыборные козыри выбивают из рук

Выгнали боевиков: украинские герои сделали прорыв на Донбассе

Живе спілкування з людьми, – експерт пояснив зростання рейтингу Ляшка

На грани жизни и смерти: в ЕС требуют немедленно освободить Сенцова

Про Таню Чорновол, Тараса Чубая та блогерську майстерність

Погода на 21 августа: стихия продолжит топить города

Строки сплати податку на нерухомість добігають кінця

У Вінниці подорожчав проїзд у громадському транспорті

Новая неделя пике для турецкой экономики

У Вінниці мають встановити 36 велопарковок

Курс валют на 21 августа: доллар ослабил хватку

У Вінниці з’явився підземний майданчик для збору сміття

Окремі європейські лідери попри все продовжують політику лояльності до Росії – політолог