Росія не зацікавлена в поверненні своїх військовополонених – Лубінець

Дмитро Лубінець. Фото з Facebook

На думку уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, якби Росія була зацікавлена в поверненні своїх військовополонених, обмін у форматі «всіх на всіх» уже давно відбувся б.

Пряма мова: «Як людина, яка постійно в цих процесах, можу підтвердити, що Україна ніколи не відмовлялась від обмінів військовополоненими.

Навпаки, ми постійно виступаємо з новими ініціативами.

Якби росіяни були зацікавлені повернути своїх військовополонених, ми б давно вже це зробили. Таке враження, що їм їхні (полонені – ред.) просто не потрібні».

Деталі: Він назвав абсолютною російською пропагандою намагання РФ перекинути на Україну провину за зрив чергового обміну.

Лубінець також запевнив, що він особисто неодноразово звертався – через посередників і напряму, – щоб РФ передавала Україні тіла загиблих героїв і героїнь. Підтвердив, що досі немає інформації щодо літака, в якому буцімто перевозили українських військовополонених, і який Україна начебто збила.

Пряма мова: «Якщо вони стверджують, що наші герої були вбиті, будь ласка, передайте нам тіла. Якби росіяни були зацікавлені в прозорому розслідуванні цього інциденту, вони, по-перше, миттєво допустили б міжнародних експертів до місця падіння цього літака, по-друге, давно допустили б міжнародних експертів до експертиз, по-третє, вони б максимально швидко передали б тіла. Вони це затягують, напевно, тому що залишається купа запитань».

Деталі: При цьому він вказав на схожість ситуації з масовим убивством українських полонених в Оленівці: «Це, на мій погляд, така сама спроба дискредитації України з боку РФ, яку ми вже бачили влітку 2022 року, коли росіяни вбили військовополонених в Оленівці. Один в один. Ніби все це відбувалося за допомогою озброєнь, які нам передали міжнародні партнери: в Оленівці це були Himars, в літаку – Patriot».

У питанні обмінів військовополонених, відзначив Лубінець, Україні допомагають декілька країн. «Але ми сподіваємося, що отримаємо додаткові важелі впливу на РФ і автоматично – нові гарні результати», – сказав він.

Омбудсмен нагадав, що цього року було проведено перше установче засідання міжнародної платформи щодо повернення цивільних заручників, де були представлені понад 40 країн і міжнародних організацій. Багато партнерів залучено до треку повернення викрадених дітей. Цей пункт з Формули миру включено в перелік питань, які обговорюються на першому Саміті миру у Швейцарії.

Пряма мова: «До 4-го пункту (Формули миру – ред.) залучено дуже багато партнерів. До міжнародної коаліції з повернення українських дітей офіційно долучилися 37 країн. У нас є публічний комунікатор – Катар, є залученість Ватикану, а також є дуже багато непублічних комунікаторів».

Деталі: Він висловив переконання, що завдяки тиску міжнародної спільноти на Російську Федерацію результату вдасться досягти.

Нагадаємо: Лубінець назвав провокацією перед Самітом миру заяву російської омбудсменки Тетяни Москалькової, де вона просить посприяти обмінами полонених.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *