NewsOnline24

Росія продовжує будувати коаліцію на противагу Заходу — ISW

Росія намагається побудувати коаліцію з Іраном, КНДР та Китаєм / Фото: ТСН.ua

РФ також активізувала відносини з Північною Кореєю.

Росія продовжує намагатися побудувати коаліцію на противагу Заходу, розвиваючи двосторонні відносини з Іраном, Північною Кореєю та Китаєм.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни.

Зокрема, 19 березня в Москві заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко зустрівся зі спеціальним представником Китаю у справах Корейського півострова Лю Сяоміном для обговорення ситуації на Корейському півострові.

Сторони звинуватили Сполучені Штати та їхніх союзників у загрозі військовій ситуації в північно-східній Азії та застерегли США від поширення «блокового мислення» в стилі холодної війни.

Росія, разом з тим, прагне до посилення відносин з Північною Кореєю. Вона отримала від КНДР балістичні ракети та артилерійські снаряди в обмін на ймовірну технологічну співпрацю та іншу невизначену підтримку, що викликало занепокоєння в Сеулі.

Крім того, посол Росії в Китаї Ігор Моргулов зустрівся з керівником китайського інформаційного агентства Сіньхуа Фу Хуа для обговорення двостороннього співробітництва в медіасфері.

В той же день, 19 березня, президент Ірану Ібрагім Раїсі провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним, щоб обговорити двосторонню співпрацю. Раїсі підтвердив свою готовність допомогти Росії стабілізувати регіон Південного Кавказу з огляду на поточні події у Вірменії та Азербайджані.

«Прагнення Росії до зміцнення політичних і дипломатичних двосторонніх відносин з Пекіном, а також використання двосторонніх відносин з Іраном і Північною Кореєю для військової вигоди є типом «блокового мислення», в якому Лю і Руденко звинувачували США та їхніх союзників», — зазначають в ISW.

«Кремль використовує війну проти України, щоб підтримувати двосторонні відносини та створювати коаліцію держав, аби «урівноважити Захід», що тривалий час було центральним аспектом зовнішньої політики Росії», — підкреслили аналітики.

Нагадаємо, Путін збирається відвідати Китай у другій половині травня.

tsn.ua

Exit mobile version