USD28.2033

Російська пропаганда навряд істотно вплине на результати президентських виборів – політолог

Російська пропаганда навряд істотно вплине на результати президентських виборів – політолог

Не думаю, що для нас скандал із витоком даних і використанням Facebook на виборах така ж болюча проблема, як на Заході, пише у своєму блозі на “Новому часі” Володимир Фесенко. Але все ж проблема існує.

Витік даних поки мало торкнувся України, і скандал із Facebook лише побічно вдарив по нас. Хоча аудиторія тепер стане підозріліше ставитися до різних фішок соціальної мережі.

Я особисто стримано ставлюся до цієї платформи – вона радше для вираження емоцій, ніж для серйозних обговорень. Це майданчик для лайків, а не обміну думками. Серйозні тексти в Facebook не читають.

Тому в нас навряд чи станеться бойкот і масова відмова від соцмережі з тієї простої причини, що їй просто немає заміни. Для нас Facebook – головний майданчик неформальній суспільно-політичної комунікації.

Звичайно, використання інструментів Facebook у рамках майбутньої президентської кампанії в Україні можливе. Російські спецслужби й та величезна інформаційна армія, яка з ними пов’язана, працює в соцмережах. Саме тому офіційний Київ відрізав або хоча б спробував знизити вплив російських соцмереж, за допомогою яких можна було впливати на наші вибори.

Такі Facebook-технології як робота з великою кількістю даних і тарґетування добре знайомі Москві. Вони спрацювали на американських виборах і на голосуванні за “Брекзит”, спрацюють і на наших виборах. Проте ефект буде обмежений.

Читайте также:

Право голоса и ответственность избирателя

Річ у тому, що основна маса української аудиторії все ж черпає інформацію з телевізора. Із позиції отримання новин інтернет і соцмережі охоплюють не більше 50% населення. А з позиції активного отримання інформації ця частка ще менша.

До того ж частина активної аудиторії соцмереж взагалі не ходить на вибори, на відміну від телевізійної. Наша партія телевізора куди активніша, ніж партія соцмереж. А тому і вплив на наші вибори буде меншим, але все ж таки буде.

Річ у тім, що український Facebook дуже сегментований. Є умовна аудиторія патріотів, є любителі/не любителі Порошенка, є різні критики – тут гратимуть, як у США, за настроєм. Російські спецслужби й усі, хто працює на фронті інформаційної війни в Росії, знавці своєї справи. Тут треба віддати належне – вони працюють не в лобову, а на внутрішніх українських конфліктах.

Буде кілька ліній російського впливу в соцмережах.

По-перше, гра на настроях – посилення конфліктів, роз’єднаності, емоцій “зрадофільства” і розчарування. Спробують мобілізувати електорат на користь проросійських кандидатів – від Рабіновича до Бойко.

Читайте также:

Украинские выборы устами врага

На протилежному фланзі майданних і постмайданних партій буде дещо по-іншому. Тут ставка на роз’єднання і розкол аудиторії. Ті, хто поділяє європейські цінності і підтримував Майдан, стануть між собою воювати. Додатково потрібно посилити депресивні настрої так, щоб більшість людей із подібними переконаннями не пішли на вибори.

Ну і третя група – це ті, хто перебуває у стані гострого політичного неврозу або під синдромом Савченко. Тобто люди, які відчувають украй агресивне ставлення до влади. Ідея полягатиме в тому, що змінювати владу потрібно силою, а не за допомогою виборів.

Методи захисту від подібних тактик існують. Найефективніший – залізна завіса. Кажуть, що проти лома немає прийому. Але це тільки у прислів’ї так, в інтернеті все інакше. Так, існують програми, що дозволяють обходити блокування російських соцмереж, але їхня заборона все ж істотно знизила вплив пропаганди на наш інформаційний простір.

Заборона російських телеканалів спрацювала ще краще. Звичайно, їхня українська аудиторія була не такою великою, але як показала ситуація зі Кримом і Донбасом – вплив росТВ виявився дуже сильним.

Залізна завіса – найпростіший, нехай і не стовідсотковий метод впливу на ситуацію.

Росіяни впевнені, що добре знають українців. Однак вони далеко не завжди розуміють нашу ментальність, її соціологічну і політичну специфіку.

Тому на президентських виборах буде багато пострілів у молоко – ККД російського втручання тут не передбачається високим. У вирішальній мірі результати наших виборів залежатимуть від українських громадян, а не від російської пропаганди в соцмережах.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

  • — 28.03.2018 16:44
    flag

    Самое главное, видеть не ушами, а глазами. И очень плохо, что очень большая аудитория продолжают смотреть на мир ушами.

    0
Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Хитрый крымский план Кравчука: предлагает снять блокаду

Путін дозволив видавати мешканцям окупованого Донбасу паспорти РФ за спрощеною схемою

Политики не врут. Именно так – политтехнолог

Цей результат нагадує, наскільки нестійкими є позиції реформаторів і прихильників євроінтеграці

Ярчайший пример того, как откровенный враг Украины в скором будущем готовится стать депутатом ВР – Казанский

Хто та що стоять за спробою позбутися Парубія

Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

Чиста вода тепер і у вінницьких садочках

Трагедия победивших: большинством быть некомфортно

Вінницьких школярів одягли у жилети безпеки

У Вінниці з’явилось “Дерево Воскресіння”

Бронзовий кіт повернувся на своє місце

“До чого ми дійшли?”: у ВР сталася словесна перепалка між Парубієм та Новинським щодо церковних питань

Немає протистояння громадян, є початок політичної боротьби – Бистрицький

Кинофестиваль “Молодость” объявил участников конкурсных программ

В Донецкой области результат выборов был сфальсифицирован или в первом туре, или во втором – Казанский. ИНФОГРАФИКА

Twitter оспорил штраф РФ за отказ предоставить информацию о хранении данных

РФ змінила тон розмови, але не позицію стосовно військовополонених моряків – Зеркаль

Президент подписал указ о праздновании 23-й годовщины Конституции

Украинский школьник завоевал “золото” на международном компьютерном конкурсе