USD28.2033

Російський інтерес в забороні “грального бізнесу”, — політолог

Російський інтерес в забороні “грального бізнесу”, — політолог

У вітчизняній забороні «грального бізнесу», про яку я вже писав трохи раніше, є один цікавий нюанс.

Як відомо, її у нас впровадили майже одночасно з аналогічною забороню в Росії під абсолютно надуманим, штучним приводом. Тобто, ясно, що впровадили не через об’єктивні причини, а тому, що так зробили Росія, і, схоже, саме в інтересах Росії.

Чому в інтересах Росії? Тому що в РФ заборона «гри» не є абсолютною, на відміну від України. Вона не поширюється на 4 «ігрові» регіони, включно з найближчим до України Краснодарським краєм. Тобто, за рахунок заборони Росія планувала розвивати свої «депресивні регіони». Але чи був би смисл у подібних діях, якби ігровий бізнес не був заборонений в Україні? Куди би з більшою імовірністю їздили грати Росіяни? На Кавказ, у Владивосток чи Київ?

От і виходить, що наша заборона була впроваджена синхронно з російською та в інтересах Росії, щоб не вимивати з останньої кошти. І в цьому немає нічого дивного, якщо згадати, якою «контрольованою» з Кремля була ще недавно українська політика.

Але і на цьому «російський слід» у цій історії не вичерпується. Зокрема, після того, як український ігорний бізнес було переведено в тінь, на ньому активно почали «наживатися» представники сім’ї Януковича за активної «допомоги» з боку російського бізнесу.

Реалізовувалося це все через т.зв. «лотереї», які почали домінувати за часів правління «двічі легітимного». Наглухо «зачистивши» ринок від усього «ігрового» продукту, його почали наповнювати «легальними» лотереями, котрі, все ж, діяли на підставі досить сумнівної нормативно-правової бази.

Читайте также:

Тонкий нюанс: адмирал рассказал, как пленные моряки попадут домой

Так, до 2012 року більше 90% українського ринку лотерей контролювали дві структури – “Патріот”, що належить російському мільярдерові Олегу Бойко, і “М.С.Л”, куплена структурами російської “Альфа-груп”.

Закон “Про державні лотереї”, прийнятий 2012 року, покладав на Мінфін зобов’язання розробити і затвердити нові ліцензійні умови. Але Перехідні положення Закону передбачали, що до затвердження Мінфіном нових Ліцензійних умов оператори працюють по наявним у них ліцензіям.

Тому з властивою для «донецьких» елегантністю, Мінфін просто не затверджував ліцензійні умови, а з російських операторів за це брали данину до «кишені» одної дружньої донецької родини. Вигідно. Просто. Нескладно. Так працювали «донецькі». Але і зараз працюють так само.

Читайте также:

В Україні досі відсутній ефективний соціальний діалог, хоча угода про Асоціацію Україна-ЄС його чітко вимагає

Зокрема, схема Януковича продовжує діяти: ігровий бізнес перебуває в тіні, а «лотереї» і далі існують під російською зверхністю та на «пташиних» правах.

Зрозуміло, що росіянам, які все контролюють, реальне ліцензування не потрібно. По-перше, навіщо платити гроші? По-друге, висока імовірність, що вони не зможуть купити ліцензії через дію санкцій.

Але завдяки «перехідним положенням» вони продовжують собі працювати і далі.

Більше того, після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі, акціонери “М.С.Л” та “Патріоту” (невідомо якої країни) починають процес переоформлення активів на довірених осіб, і просувати в ЗМІ версію про те, що тепер це українські компанії. Але гроші в них ті ж, власники – ті ж, доходи, очевидно, йдуть у Росію. Не знаю на що. Дай боже, аби не на «гумконвої».

Тепер найголовніше. Поки не вирішено питання з легалізацією «грального бізнесу», уряд та, у першу чергу, Мінфін на чолі з О. Данилюком мусять нарешті виконати закон, розробити умови та переліцензувати операторів українських лотерей.

Ліцензування дозволить вирішити кілька питань:

  • Наповнення бюджету, бо ліцензії мають бути дорогими;
  • Витіснення «російських гравців», що заробляють в Україні гроші під час війни;
  • Руйнація тіньових схем, що лишилися нам у спадок від «родини Януковича».

Все це – повністю у рамках закону та в межах компетенції Мінфіну, який із незрозумілих причин просто не хоче підняти гроші з землі та покласти їх до бюджету.

І ніхто особисто мене не переконає, що Мінфін не може розробити правила, ліцензувати лотереї, заробити гроші до бюджети та припинити «схеми Януковича». Єдина причина, яка може цьому завадити – відсутність волі та бажання до відстоювання національних інтересів України.

Петро Олещук

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Путин ведет войну не с реальным Западом, а с его параноидным образом, который существует только у него в голове

Чому справа Гандзюк досі висить в повітрі, а Порошенко ухиляється від запитань

В Украине появится сеть социально-спортивных школ Фонда «Реала»

Брэду Питту – 55: как изменился образ голливудского актера

Затяжные новогодние каникулы будут начинаться с 15 декабря

Україна збирається розвивати 5G

Особливі вінничани стали благодійниками

Как украсть миллиард: последний аукцион НБУ и Фонда гарантирования вернул всего лишь 2% денег, но это – успех

Дитячій обласній лікарні подарували сучасний апарат УЗД

Макгрегор обещает вернуться в 2019 году

Вінничанам, які не сплачують рахунки за опалення нараховуватимуть пеню

Военное положение. Полторак рассказал Волкеру, что уже сделано

Политолог: Обществу исподволь внедряется мысль не признавать итогов выборов, если победит не Порошенко

Фильм о мальчике с Донбасса поборется за Оскар

Ученые выяснили причину женского долголетия

Последствия крымской резолюции Генеральной Ассамблеи ООН

Матиос выиграл суд у Муженко

Итоги года от СБУ: 165 производств по статье о госизмене

Нові члени Вищої ради правосуддя погоджені до початку з’їзду суддів

На рассмотрение СНБО внесены новые санкции против России