Росія витратила за тиждень $4,5 млрд на підтримку рубля
Обсяг валютних інтервенцій Центробанку Росії (ЦБРФ) для підтримки курсу рубля з початку грудня склав $4,5 млрд.
Всього у 2014 році ЦБРФ витратив вже понад $70 млрд для підтримки курсу рубля.
Між тим, за оцінками Всесвітнього банку, у 2015 році російська економіка скоротиться щонайменше на 0,7%, якщо ціни на нафту не підвищаться.
У вівторок, 9 грудня, курс рубля другий день поспіль продовжує знижуватися щодо долару та євро на тлі рекордного за останні п’ять років падіння світових цін на нафту.
За оцінками старшого стратега “Сбербанку” з ринків валют Тома Левінсона, у понеділок Центробанк Росії додатково витратив $300 млн для підтримки курсу рубля на валютних ринках.
Експерт вважає, що ця інтервенція допомогла утримати курс російської валюти в районі 60 рублів за долар, однак він навряд чи зможе довго утримуватися завдяки такій підтримці.
Боротьба зі спекулянтами
Читайте также:
Биткоин обновил рекорд годовой стоимости
Президент Росії Володимир Путін звинуватив “спекулянтів” у грі на коливаннях курсу рубля
Минулого четверга президент РФ Володимир Путін під час виголошення свого звернення до російського парламенту вимагав від Центробанку жорстких заходів для того, щоб “відбити бажання у так званих спекулянтів грати на коливаннях курсу російської валюти”.
“Влада знає, хто ці спекулянти, й інструменти впливу на них є. Прийшов час скористатися цими інструментами”, – додав пан Путін.
Тему начебто штучного обвалення курсу російської валюти після цього продовжив глава Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков, який звинуватив США та їхніх союзників у “атаках на рубль”.