USD28.2033

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидомЕнн Епплбом

Не розповідатиму багато про книжку. Але хотів би на цьому етапі акцентувати увагу, що Епплбом уже визнана як авторка двох авторитетних праць із історії минулого століття. Праця “Gulag” (“Історія ГУЛАГу”) принесла авторці Пулітцерівську премію 2004 року, й у ній докладно, в науковому дусі, але водночас надривно розповідається про радянську систему рабських трудових таборів. А в “Iron Curtain” (“Залізна завіса: Приборкання Східної Європи”), що опублікована 2012 року, описується хроніка післявоєнного загарбання радянською владою територій, які ми називали Східною Європою.

Обидві книжки отримали чимало критики від інших коментаторів, мовляв, Епплбом – бойчиня фронту холодної війни (хоча що в цьому поганого?). Вона порівнює злочини радянської влади зі злочинами нацистської Німеччини й вишуковує подібності; вона опонує західним історикам, які надто поблажливо критикують радянську систему, бо наївні або ж мають власні інтереси.

Читайте также:

Российский самолет рухнул просто в городе, появились ужасающие кадры

Підозрюю, “Червоний голод” викличе не менше роздратування. Перша рецензія в The Guardian австралійської дослідниці сталінської Росії Шейли Фіцпатрік продемонструвала, як тяжко представникам ліволіберального наукового мейнстриму миритися з конкуренцією. Професорка Фіцпатрік обурюється тим, що не знайшла своєї книжки в бібліографічному покажчику Епплбом. Вона не дуже переконливо доводить, що “Червоний голод” написаний на базі не оригінального дослідження, а численні посилання на архівні ресурси з боку Енн – це просто форма незрілого хизування. Найбільше вражає дивний висновок Шейли, нібито ретельний аналіз історіографії Голодомору в дослідженні спростовує думку про те, що це справді був геноцид.

Читайте также:

Путину будет очень плохо: как Украина может сделать больно РФ

Та це хибне тлумачення. Епплбом і її асистенти перелопатили архіви в пошуку першоджерел. У книжці авторка детально цитує ці джерела, навіть коли додатково посилається й на вторинні. Адже російські пропагандисти зазвичай стверджують, що Голодомор в Україні – це перебільшення, ба навіть вигадка.

Понад те, Енн досить аргументовано пояснює, що штучний голод у країні вписується у визначення геноциду. Після війни Радянський Союз завзято лобіював вилучення з цього поняття вбивств, кчинених із політичних міркувань, саме тому, що Кремль боявся: його звичка винищення опонентів могла підпасти під оригінальне визначення.

Книжка Епплбом була опублікована дуже вчасно – саме тоді, коли компетентний спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер сказав, що його країна “серйозно обговорює” питання поставок українській владі “летального озброєння”.

Ці дві теми – війни й голоду – пов’язані між собою. Режим, що стоїть на чолі Росії, неприкрито й систематично бреше про своє поводження із сучасною Україною після того, як удерся в країну, окупував і розчленував її. Той самий режим неприкрито й систематично бреше про варварські дії своїх попередників в Україні. Ця брехня шокує. Але ще більше вражає те, що багато зовнішніх спостерігачів воліють радше доскіпуватися до деталей, ніж зосередитися на реальних питаннях – нинішньому імперіалізмі й масовому вбивстві людей у часи Голодомору.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

  • — 16.09.2017 07:22
    flag

    Зачем Вам 32-33 года. Смотрите ближе, смотрите прямо под ноги. Смотрите на нынешнее состояние людей. Смотрите что творится сейчас.

    0
Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Россияне устроили погром в сердце Европы, есть погибший и много пострадавших: кадры беспредела

Чиновник взбесил украинцев колорадским поздравлением

Кресло под крымским коллаборантом Аксеновым вновь зашаталось?

Уже скоро украинцы получат новую минималку в 4100 грн

Победа украинца на Олимпиаде вошла в историю

Главное предназначение украденных Путиным средств

Осталось совсем немного: на что Украина потратила миллиарды Януковича

Реформа или полный провал: украинцам навязали новые правила в медицине

Срыв модернизации границы с Евросоюзом – не просто удар по имиджу страны. Это приведет к серии ударов и по другим направлениям

АТО завершено теперь официально: как изменит жизнь судьбоносный закон о реинтеграции

Синоптики рассказали, когда в Украину придет весна

Кремль пытается “советизировать” крымских татар

Польша устроила украинцам допросы с пристрастием и “сладкие дни”

Следом за Паниным одумался главный российский мачо 90-х

Куди рухається Україна: дискусія про зміни у країні

Допинговый скандал: капитан Шахтера получил суровое наказание

Путин мяса захотел: Пентагон рассекретил шокирующие данные о Вагнере

Жага розкуркулення. Шлях у нікуди під прапором комнезаму

В центре Киева прогремел взрыв: видео с места ЧП

Одним выстрелом: украинские защитники дали мастер-класс оккупантам