USD28.2033

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом

Роздратування голодом: хто й чому спростовує те, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидомЕнн Епплбом

Не розповідатиму багато про книжку. Але хотів би на цьому етапі акцентувати увагу, що Епплбом уже визнана як авторка двох авторитетних праць із історії минулого століття. Праця “Gulag” (“Історія ГУЛАГу”) принесла авторці Пулітцерівську премію 2004 року, й у ній докладно, в науковому дусі, але водночас надривно розповідається про радянську систему рабських трудових таборів. А в “Iron Curtain” (“Залізна завіса: Приборкання Східної Європи”), що опублікована 2012 року, описується хроніка післявоєнного загарбання радянською владою територій, які ми називали Східною Європою.

Обидві книжки отримали чимало критики від інших коментаторів, мовляв, Епплбом – бойчиня фронту холодної війни (хоча що в цьому поганого?). Вона порівнює злочини радянської влади зі злочинами нацистської Німеччини й вишуковує подібності; вона опонує західним історикам, які надто поблажливо критикують радянську систему, бо наївні або ж мають власні інтереси.

Читайте также:

Взрывы в Балаклее: озвучены главные версии инцидента

Підозрюю, “Червоний голод” викличе не менше роздратування. Перша рецензія в The Guardian австралійської дослідниці сталінської Росії Шейли Фіцпатрік продемонструвала, як тяжко представникам ліволіберального наукового мейнстриму миритися з конкуренцією. Професорка Фіцпатрік обурюється тим, що не знайшла своєї книжки в бібліографічному покажчику Епплбом. Вона не дуже переконливо доводить, що “Червоний голод” написаний на базі не оригінального дослідження, а численні посилання на архівні ресурси з боку Енн – це просто форма незрілого хизування. Найбільше вражає дивний висновок Шейли, нібито ретельний аналіз історіографії Голодомору в дослідженні спростовує думку про те, що це справді був геноцид.

Читайте также:

Тюрьма настигнет Януковича быстрее, чем кажется – Портников

Та це хибне тлумачення. Епплбом і її асистенти перелопатили архіви в пошуку першоджерел. У книжці авторка детально цитує ці джерела, навіть коли додатково посилається й на вторинні. Адже російські пропагандисти зазвичай стверджують, що Голодомор в Україні – це перебільшення, ба навіть вигадка.

Понад те, Енн досить аргументовано пояснює, що штучний голод у країні вписується у визначення геноциду. Після війни Радянський Союз завзято лобіював вилучення з цього поняття вбивств, кчинених із політичних міркувань, саме тому, що Кремль боявся: його звичка винищення опонентів могла підпасти під оригінальне визначення.

Книжка Епплбом була опублікована дуже вчасно – саме тоді, коли компетентний спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер сказав, що його країна “серйозно обговорює” питання поставок українській владі “летального озброєння”.

Ці дві теми – війни й голоду – пов’язані між собою. Режим, що стоїть на чолі Росії, неприкрито й систематично бреше про своє поводження із сучасною Україною після того, як удерся в країну, окупував і розчленував її. Той самий режим неприкрито й систематично бреше про варварські дії своїх попередників в Україні. Ця брехня шокує. Але ще більше вражає те, що багато зовнішніх спостерігачів воліють радше доскіпуватися до деталей, ніж зосередитися на реальних питаннях – нинішньому імперіалізмі й масовому вбивстві людей у часи Голодомору.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

  • — 16.09.2017 07:22
    flag

    Зачем Вам 32-33 года. Смотрите ближе, смотрите прямо под ноги. Смотрите на нынешнее состояние людей. Смотрите что творится сейчас.

    0
Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Курс в обменниках лихорадит с новой силой: подробности

Gismeteo: погода в Полтаве 25 июня заставит дрожать

Sinoptik: погода в Одессе 25 июня покажет характер

Погода в Украине окончательно лишит вас отдыха

Последствия будут катастрофические: известная журналистка обратилась к украинцам

“Сильные вместе!”: будущие офицеры эмоционально поддержали защитников Донбасса

Погода на 24 июня: кого пригреет солнышко, а кого умоет ливень

Украинские воины получили супер-оружие: впечатляющие кадры

Порошенко сказал спасибо Балуху за письмо и мужество

Sinoptik: черные тучи окутают Киев 25 июня

Нападение на ромов во Львове: о состоянии пострадавших и реакция соцсетей

ВСУ испытывают роботизированный огневой комплекс Охотник – видео

Усик vs Гассиев: коэффициенты боя резко изменились

Оккупанты Крыма рассмотрят условно-досрочное освобождение Балуха

Толпой резали мать: раскрыты жуткие детали нападения на ромов во Львове

Пенсионерам напомнили, как им “повезет” в июле

Нервы “забытых” в Турции киевлян лечили дармовым отелем и крутыми покатушками

Дешево и быстро: “Укрпочта” запустила экспресс-доставку из китайского интернет-рая

Талантливый украинец признан лучшим шпажистом мира

Пять раундов триумфа: украинский боксер избил колумбийца